Yemenia Hava Yolları Uçak Biletleri

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Yemenia Hava Yolları

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Yemenia Hava Yolları Künye Bilgileri

Kuruluş Tarihi:
1962
Merkezi:
Sana, Yemen
Filo Büyüklüğü:
5 Uçak
Uçtuğu Ülke Sayısı:
15
Uçuş Noktaları:
29

Mobil Uygulama

YEMENIA Hava Yolları

yemenia hava yolları

Yemenia Airways,  Yemen’e hizmet veren ulusal hava yolu firması olarak 1962 yılından itibaren hizmet veren hava yolu şirketidir. Yemen hükümeti tarafından kurulan ve Aden Uluslararası Havaalanı merkezli hava yoludur.

YEMENIA Uçak Bileti 

Yemen Hava yolu uçak biletine akıllı telefonlarınızın ucuzauc uygulamasından ve aynı isimli ucuzauc.com.tr internet adresinden ulaşabilirsiniz. Seyahat rotanız doğrultusunda sizlere sunulan alternatif uçuşlardan programınıza ve bütçenize uyanı seçtikten sonrasında güvenli online ödeme sistemi üzerinden kredi kartınızla Yemen Hava yolu ucuz uçak biletinizin ödemesini yaparak biletinizi alabilirsiniz.

yemen kültürü

Yemen Hakkında

Yemen, resmi olarak Yemen Cumhuriyeti olarak kabul edilen Arap ülkesidir. Kızıl Deniz, Aden Körfezi ve Arap Denizine kıyısı bulunan ülke, Suudi Arabistan ve Umman ile karadan sınır komşusudur. Gelişmekte olan Yemen Cumhuriyetin de Tunç Çağından itibaren kalıntılara rastlanmaktadır. Yapısı itibari ile sahillerinin güzelliği ve tarihi mirasları açısından her yıl binlerce turist bu ülkeyi ziyaret etmektedir.

yemnde nereye gidilir

Yemen’de Gezilecek Yerler

Yemen tarih açsından birçok medeniyete de ev sahipliği yapmış ve bunlara dair yapıları da hala bünyesinde bulundurmaktadır. Yemen’de gezilecek yerler Saleh Camii, Tahla Camii, Şibam, Al-Bakiriyya Camii,Büyük Sana’a Camii, Yemen Tarihi Müzesi ilk olarak akla gelen yerler arasındadır.

yemende ne yenir

Yemen’de Ne Yenir

Kahvesi le meşhur olan Yemen’de yemekten önce kahve kültürü çok gelişmiştir. Türkiye’de dahi Yemen Kahvecileri meşhurdur bu nedenle de Yemen’de muhakkak farklı kahveleri tadılmalıdır. Yemek kültüründe de kahvelerinde olduğu gibi genelde kakule, nane ve karanfil ağırlıklı olarak kullanılsa da yöresel yemeklerinden Thareed, Samak Mofa, Shafut, Bint AlSahn, Saltah, Jachnun tadılması gereken güzel yemekler arasındadır.

YEMENIA Uçuş Noktaları

IY kodlu Yemenia Airways ülkelerin ulusal firmaları ile anlaşmalar yaparak ortak uçuşlar düzenlemektedir. Ülkemiz ’de Türk Hava Yollar ile ortaklaşa İstanbul üzerinden tarifeli uçuşlar gerçekleştiren Yemen Havayolları farklı ülkelerde toplam 29 ayrı uçuş noktasına sahiptir.

Yemenden gerçekleştireceğiniz seyahatleriniz de Yemenia Airways ile seyahatinizi gerçekleştirmek için ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilir ve size uygun tarifeli uçuşu seçerek Yemenia ucuz uçak biletinizi alabilirsiniz.

 

Diğer Hava Yolları

Virgin Atlantic