Uzbekistan Airways Uçak Biletleri

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Uzbekistan Airways Künye Bilgileri

Kuruluş Tarihi:
1992
Merkezi:
Taşkent, Özbekistan
Filo Büyüklüğü:
33 Uçak
Uçtuğu Ülke Sayısı:
24
Uçuş Noktaları:
58

Mobil Uygulama

UZBEKISTAN AIRWAUS Hava Yolları

Özbekistan Hava Yolları

Uzbekistan Airwaus, Özbekistan merkezli ve devlet tabanlı olarak kurulmuş hava yolu şirketidir. 1992 yılında kurularak faaliyete geçmiş Özbekistan Hava Yolları merkezi Taşkent Uluslararası Havalimanı’ndadır. 34 uçak filosuna sahip Uzbekistan Airwaus 58 farklı hava alanına uçuş gerçekleştirerek önceliği Özbekistan Halkı olmak üzere hizmetlerine devam etmektedir.

Özbekistan Hava Yolları Uçak Bileti

Özbekistan uçak bileti satışları teknolojinin ilerlemesi ile beraber internet üzerinden satışı ucuzauc.com.tr web sitesi aracılığı ile yapılabilmektedir. Web sitesi üzerinden bilet alımlarında hava yollarının kampanyalarından da faydalanabilir ayrıca kredi kartınıza sunulan taksit imkanlarından da yararlanarak Uzbekistan Airwaus ucuz uçak biletine sahip olabilirsiniz.

Özbekistan Hakkında

Özbekistan, Orta Asya’da TÜRKSOY kurumunun üyelerinden birisidir. Özbekistan’ın denize kıyısı yoktur. Karadan ise Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Afganistan ve Türkmenistan ile sınır komşusudur.

Türk lehçelerinden Özbekçe dilini kullanan ülke ile Türkiye arasında sıkı dostluk ilişkileri mevcuttur. Her yıl ülkemize gelen ve bizim ülkemizden de Özbekistan’a turist gitmektedir.

Özbekistan Gezilecek Yerler

Denize kıyısı olmayan Özbekistan’da gezilecek yerler arasında Semerkant ilk sırada yer almaktadır. Semerkant’ dan sonra Gur-e-Amir, Fann Dağları, Bibi-Khanym Camii, Şir-Dor Medresesi, Buhara, Registan, Shah-i-Zinda, Lyab-i Hauz, Madrasa Koukeldash, Uluğ Bey Rasathanesi, Hive, Kukeldash Medresesi, The Ark, Medersa Mir-i Arab, Samanid Mozelesi, Holy Assumption Katedrali, Taşkent Televizyon Kulesi, Aksaray Müzesi, Aqsaray Sarayı, Şehr-i-Sebz, Kalyan Camii, Kalyan Camii, Tchor Minor, Dzhuma Camii, Cdu Sacre-Cœur Katedrali, Amir Timur Müzesi, Uluğ Bey Medresesi, Itchan Kala, Chor-Bakr  gibi tarihi yerler görülmesi ve Özbekistan’da gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Özbekistan’da Ne Yenir

Türk mutfağına da benzeyen yemeklerinde etki yemekler önemli bir yer tutmaktadır. Genel olarak Özbek mutfağına özgü olarak yapılan Pastırmalı Rulo, Kabaklı Sulu Köfte, bezelye Yapraklı Etli Pilav, Kazan Kabop, Özbek Pilavı, Borş, Özbek Mantısı Özbekistan’da yiyebileceğiniz yemekler arasında yer almaktadır.

UZBEKISTAN AIRWAUS Uçuş Noktaları

Uzbekistan Airwaus, 4 adet uçak filosuna sahiptir. 34 adet uçak filosu ile ve Air Baltic, Air India, Çek Havayolları, Korean Air, Malezya Havayolları ile yaptığı anlaşmalar sonucunda 58 farklı uçuş noktasına sahiptir. 

 

Diğer Hava Yolları

İran Air