Amsterdam Ankara Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Amsterdam - Ankara Tahmini Fiyatlar

Amsterdam Ankara Uçuşu

Amsterdam Anakara Uçak Biletleri

Amsterdam Ankara uçuçlarını Ucuzauc.com.tr üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Amsterdam Ankara arası uçuş gerçekleştiren tüm havayollarının uçuş bilgileri havayolları ile aynı anda Ucuzauc.com.tr sistemine eklenir. Sizde istediğiniz detaylarda sorgulama yaptığınızda en ucuz Amsterdam Ankara uçak bileti fiyatlarını Ucuzauc.com.tr üzerinden görebilirsiniz.

Hollanda'nın başkenti Amsterdam, özellikle çılgın gece hayatı ile genç yaş grubunun en çok tercih ettiği yurtdışı tatillerinden birisi. Avrupa'da en çok Türk nüfusa sahip olan şehirlerden birisi Amsterdam;

 

Şehir Merkezinden Amsterdam Schiphol Havalimanına Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden Amsterdam Schiphol Havalimanı’na ulaşım için birçok seçenek mevcut. Şehir merkezinden Schiphol Havalimanı’na ulaşım seçenekleri havalimanın sürekli kullanımından ve birçok turistin uğrak noktası olmasından dolayı çok sayıda alternatif mevcut.

Toplu Ulaşım Araçları

Tren: Amsterdam, tren raylarının yaygın bir şekilde görüldüğü ulaşım ağına sahip bir şehir. Özellikle şehir merkezinden havalimanına uygun bütçeli ve sık hareket saatleri olmasından dolayı tren seferleri kullanılırken geri dönüş yolunda da bu seçenekler oldukça ilgi görüyor. Merkez nokta olan Amsterdam Centraal’dan havalimanına giden seferlere rastlamak mümkün. Bu duraktan önce Zuid de diğer bir önemli nokta olarak hizmet veriyor.

Otobüs: Amsterdam’da sıkça kullanılan yerel ulaşım sistemi GVB, Leidsplein’ın merkez noktası olduğu ve arada birçok durağa ev sahipliği yaptığı güzergahı ile havalimanına ulaşım sağlıyor.

Özel Ulaşım Araçları

Taksi: Şehir merkezinde sayısız noktada taksi durakları ve caddelerde boş taksilere rastlamak mümkün. Ulaşım ağının geniş ve gelişmiş olmasından dolayı toplu ulaşımların hattı birçok duraktan geçse de daha hızlı bir ulaşım sağlamak isteyenlerin ilk tercihi taksilerden yana oluyor. Gece ve gündüz tarifelerinin değiştiği taksilerin bazılarında merkez noktalardan havalimanına kadar olan mesafe için sabit fiyatlar bulunuyor.

Araç Kiralama: Havalimanında ofislerinin olduğu araç kiralama şirketlerinin, şehir içinde de olan şubelerinden araç kiralayıp havalimanı ofislerine teslim ederek rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayabilir, en kısa sürede de Amsterdam Schiphol Havalimanı’na varabilirsiniz. Araç kiralama ofisleri havalimanı içerisindeki Schiphol Plaza’da bulunuyor.

Amsterdam Schiphol Havalimanı Hakkında

Yılda yaklaşık 50 milyon kişiye taşımacılık hizmeti veren Amsterdam Schiphol Havalimanı şehir merkezine 15 kilometreyle yaklaşık yarım saatlik bir uzaklıkta bulunuyor. AMS kodlu havalimanında uzun ve kısa süreli park seçenekleri olan büyük bir otopark bulunuyor. Giden ve gelen yolcuların 3’e ayrıldığı bir adet terminale sahip havalimanında yeme içme alanlarının bulunduğu bir yer ve elektronik eşyadan hediyelik eşyalara kadar uzanan birçok alışveriş seçeneği sunan mağazalar da var. Engelli yolcuların da düşünüldüğü havalimanında tekerli sandalyeler ve engellilerin kullanımına özel yerler de mevcut.

Ankara Şehir İçi Ulaşım Hakkında

Ankara şehir içi ulaşımda ön planda olan ulaşım araçlarından bazıları, EGO halk otobüsleri, banliyö, metro, dolmuş, Ankaray vb. Ankara’da her nerede olursanız olun, gideceğiniz noktaya sizi direkt ulaştıracak bir ulaşım aracı bulabilirsiniz. Şehir içi toplu taşıma ağının oldukça gelişmiş olduğu şehirde bilhassa Ankara yerlileri için Ankara toplu taşıma araçlarına özel olarak tasarlanmış web ve mobil uygulamaları gerçekten de büyük kolaylık. Sizler de Ankara’ya gittiğiniz zaman bu uygulamaları indirirseniz, kartınıza dolum yapmak, tek tıkla toplu ulaşım araçlarının güzergahlarına bakmak, hangi otobüsün bulunduğunuz duraktan ne zaman gececiğini öğrenmek gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz. Ankara büyük bir şehir olduğu için aktarmalı ulaşım hakkında da bilgi sahibi olmanızda fayda var. Tüm toplu taşıma araçları 16 Aralık 1942 tarihinde kurulmuş olan EGO (Ankara Elektrik, Havagazı ve Otobüs İşletme Müessesesi) bünyesinde hizmet veriyor.

Ankara’da toplu ulaşım araçlarına binebilmek için özellikleri ve fiyatları birbirinden farklı olan 5 ulaşım kartından birine sahip olmanız gerekiyor. Bunlardan ilki olan “Güvenceli AnkaraKart”ın, mevcut Tam AnkaraKart’lara göre ek güvence özellikleri bulunuyor. Bayilerden ya da kiosklardan bu kartınıza yükleme yapabilirsiniz. Tam AnkaraKart’a ise bayilerden, Smart ya da Mini Banko cihazlarından dolum yapmak mümkün. İndirimli AnkaraKart, öğrenci ve öğretmenlerin belirli evrakları sunması karşılığında elde ettiği bir kart. Serbest AnkaraKart, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen bir kart türü. Son olarak da Kullan-At AnkaraKart (sadece birkaç gün kalacakların en sık tercih ettiği kart çeşidi), dolum yapılamadığı için her geçişte ayrı satın almanız gereken bir kart. Kullan-At AnkaraKart’ın tek binişlik ücreti 4 TL (2017) iken, Tam AnkaraKart’ın tek binişlik ücreti 2,50 TL. Şehirde 1 hafta ya da daha uzun bir süre kalmayı planlayanlar için en ideal ve uygun fiyatlı kart olan Tam AnkaraKart’ın sahipleri, 75 dakikalık süre içerisinde (istisnai hatlar hariç) her aktarma başına 1,75 TL karşılığında en fazla 2 aktarma daha yapabilir. Ayrıca bu kartınızı kullanarak Şentepe-Yenimahalle (1 TL) ve Yenimahalle metro istasyonuna aktarma yapabileceğiniz teleferiklere de (1,50 TL) binebilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin birden çok yolu var. Aceleniz çoksa en hızlı ulaşım yöntemi olan taksileri tercih edebilirsiniz. Biraz daha vaktiniz varsa havalimanından kendi aracınızı kiralayabilirsiniz. Herhangi bir zaman kısıtlamanız yoksa da pekala halk otobüslerini kullanabilirsiniz. Otobüsle 110 dakika, diğer ulaşım araçlarıyla ise maksimum 40 dakikada Ankara şehir merkezine varmanız muhtemel.

Toplu Ulaşım Araçları (Halk Otobüsleri)

Halk otobüsleri ile Esenboğa Havalimanı’na ulaşmak oldukça kolay, ancak toplam yolculuk süresinin 110 dakika olduğunu hatırlatalım. Şehrin en merkezi noktalarında durakları olan 442-3 hattına havalimanından binebilirsiniz. 442-3 hattındaki otobüsün ilk durağı Esenboğa Havalimanı iç hatlar geliş terminali (dış hatlar geliş terminalinden de geçiyor) ve son durağı ise Aşti. Güzergahtaki diğer duraklar sırasıyla, AKM (Atatürk Kültür Merkezi), Ankara Arena Spor Salonu, Güvenpark ve şehirlerarası otobüs terminali. 442-3 numaralı otobüs, hafta içi ve cumartesi günleri gece 24.00’ten akşam 23.30’a kadar her yarım saatte bir sefer düzenliyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksiyle ulaşımınızda havalimanı bünyesinde hizmet veren taksilere binmenizi öneriyoruz çünkü sabit fiyatlı tarife uygulamaları nedeniyle olduğundan yüksek bir fiyat ödemek zorunda kalmazsınız. Esenboğa Taksi bünyesinde havalimanından şehre doğrudan ulaşımı sağlayan taksilerin taksimetre açılış fiyatı 3,10 TL ve sonraki her km başına talep ettikleri ücretse 2,70 TL. Bu da demek oluyor ki, Esenboğa Havalimanı’ndan 28 km uzaklıktaki Ankara şehir merkezine taksiyle gitmenin 2017 itibariyle güncel fiyatı 80 TL. Tabii bu fiyat şehrin hangi bölgesine gideceğinize göre değişebilir. Esenboğa Taksi’nin irtibat telefonu:  0 312 398 00 00 / 0 312 398 08 97-98

Taksi yerine havalimanından araç kiralamak ve Ankara’da kaldığı süre boyunca konforlu bir şekilde ulaşımını sağlamak isteyenler Esenboğa Havalimanı’nda şubesi olan yerli ve yabancı araç kiralama şirketlerini önceden araştırabilir. Bu sayede ön rezervasyon da yaptırabilirler. Esenboğa Havalimanı’ndan araç kiralayabileceğiniz firmalar, Payless, Eco Rent A Car, Div Rent A Car, Thrifty, Garenta, Sixt, Avis, Budget, Central, National, Europcar, Hertz, Rent Go ve Almira. Havalimanından kiralayacağınız araçla Ankara şehir merkezine ulaşmak yaklaşık 35-40 dakika sürüyor.

 

 

Ankara Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı