İstanbul Beyrut Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

İstanbul Beyrut

 İstanbul - Beyrut 18 Oca 2019 474,72₺   İstanbul - Beyrut 18 Oca 2019 478,17₺   İstanbul - Beyrut 11 Oca 2019 567,59₺   İstanbul - Beyrut 11 Oca 2019 568,20₺   İstanbul - Beyrut 09 Oca 2019 578,76₺   İstanbul - Beyrut 11 Oca 2019 578,76₺   İstanbul - Beyrut 11 Oca 2019 578,76₺   İstanbul - Beyrut 10 Oca 2019 630,43₺   İstanbul - Beyrut 22 Oca 2019 638,48₺   İstanbul - Beyrut 29 Oca 2019 638,48₺   İstanbul - Beyrut 29 Oca 2019 641,80₺   İstanbul - Beyrut 22 Oca 2019 641,80₺ 

İstanbul ‘dan Beyrut‘a uçuşlarınızı Ucuzauc.com.tr üzerinden planlayın. En uygun Beyrut uçak bileti fiyatlarını Ucuzauc.com.tr ‘den sorgulayabilir, tek sayfada ve üstelik +6 taksitle satın alabilirsiniz. İstanbul Beyrut İstanbul ( IST - BEY - IST ) arası uçuş gerçekleştiren tüm hava yollarının uçuşlarını tek sayfada karşılaştırma imkanı sunan Ucuzauc.com.tr size en ucuz Beyrut bileti bulma imkanı sunmaktadır. Havayollarının son dakika kampanyaları, promosyonlu uçuşlarını ve havayolu duyurularını sistemimiz üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Siz gitmek istediğiniz yere karar verin. Biz size en ucuz uçuşları gösterelim.

 

 

İstanbul Hakkında

İstanbul bir çok medeniyeti bir arada bulundurmuş Bizans ve Osmanlı Devletlerinin başkenti olmuş bir şehirdir. Tarihsel açıdan önemli olan bu şehir antropolojik olarak da çok zengindir. İki ayrı yakayı birbirine bağlayan Boğaz’ı nedeniyle se coğrafi olarak önemini koruyan İstanbul bir çok savaşa da tanıklık etmiştir. 1453 yılında Osmanlı Hükümdarı Fatih Sultan Mehmet tarafından feth edilmiş ve uzun yıllar Osmanlının Başkenti olan İstanbul’un her bir köşesi ayrı bir tarihi barındırmaktadır. Türkiye’nin görmeniz gereken en kalabalık şehirleri arasındadır.

İstanbul Havaalanları

İstanbul’a uçakla ulaşım sağlamak isterseniz gidebileceğini iki adet Havaalanı bulunmaktadır. Bunlardan birisi Atatürk Havaalanı, diğeri de Sabiha Gökçen Havaalanıdır.

Atatürk Havaalanı

Türkiye’de ilk olarak kurulan Yeşilköy Havaalanı 1900 başında ilk uçuşlarını gerçekleştirdikten sonra 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 1985 tarifinde Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün soyadı verilerek Atatürk Havaalanı adını almıştır.

Günümüz de hala Atatürk Havaalanı olarak bilinen Atatürk Havaalanı Avrupa yakasında Yeşilköy’ de yer almaktadır. En yoğun hava trafiğine sahip olan Atatürk Havaalanına ulaşımlar bir çok farklı şekilde yapılmaktadır.

Merkezi bölgelerden özel Havaalanı servisleri ile ulaşım sağlanabildiği gibi İETT araçları da havaalanının içerisine kadar yolcuları getirmektedir. Ayrıca Atatürk Havaalanına metro ile de ulaşım sağlanarak içine kadar gidilebilmektedir.

Sabiha Gökçen Havaalanı

Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havaalanı ismini ilk kadın savaş pilotu olan Sabiha Gökçenden almaktadır. Türkiye’nin en yoğun hava trafiğinin yaşandığı ikinci havaalanıdır.

Sabiha Gökçene ulaşımlar merkezi yerlerden kalkan İETT otobüsleri ve özel havaalanı servisleri ile gerçekleştirilmektedir.

İstanbul’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

İstanbul’ a uçuş gerçekleştiren havayolları arasında ilk önce Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Onur Air, Atlas Global, Anadolujet'tir. Daha fazla ve ayrıntılı bilgiye uçuş gerçekleştireceğiniz şehir veya ülkeye göre www.ucuzauc.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Gidilecek Yerler

Tarihsel merakınızı dindirmek için öncelikle eski İstanbul olarak adlandırılan Beyazıt semtinden başlayarak, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yere Batan Sarnıcı, Gülhane Parkı, Eminönü, Galata Köprüsü, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Taksim de Beyoğlu Caddesi, Ortaköy öncelikli olarak görmeniz ve gezmeniz gereken yerlerdendir.

Daha sonrasında zamanınız kalırsa, Sarıyer, Topkapı 1453 Müzesi, Beşiktaş Yıldız Parkı’nı da gezebilirsiniz.

İstanbul’da Ne Yenir?

İstanbul’da Eminönü’nde balık ekmek, Ortaköy’de Kumpir, Taksim’de ıslak hamburger yemeden gitmemeniz gereken bir şehirdir.

 

 

Beyrut Hakkında

Beyrut, Lübnan’ın başkenti olarak kültür ve ekonomi merkezi olarak bilinmektedir. 1975-1991 yılları arasındaki iç savaştan dolayı gerilese de hala önemini korumaktadır.

Beyrut, Osmanlı döneminde düzenli ve planlı olarak gelişimine devam etmiş 1943 yılında Lübnan2ın bağımsızlığını ilan etmesi ile planlı gelişimi sona ererek hızlı ve düzensiz bir büyüme dönemine girmiştir. Bu plansız büyümenin etkileri hala günümüzde görülmektedir.

Beyrut Hristiyan ve Müslümanların bir arada yaşadığı bir şehir olsa da şehrin doğusu daha çok Hristiyanların, batısında ise Müslümanların çoğunlukta olduğu bir yerleşime sahiptir

Beyrut Havalimanı

Beyrut Rafic Hariri Uluslararası Havalimanı uluslararası alanda hizmet veren ve Beyrut’un güneyinde şehir merkezinden 9 kilometre mesafede yer alan havalimanıdır. 1954 yılında tamamlanarak 23 Nisan tarihinde kullanıma açılan havalimanı iki asfalt pistten oluşmaktadır.

Lübnan’ın ulusal hava yolları firmasının da merkezinin yer aldığı Beyrut Havalimanına ulaşım şehir merkezinden ekspres servisler ve otobüslerle yapılmaktadır.

Beyrut’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Beyrut’a uçuş gerçekleştiren hava yollarından ülkemizden direk uçuş hizmeti veren Atlas Global, Borajet, Pegasus Hava Yolları, Türk Hava Yolları yer almaktadır. Bunun dışında Aegean Airlines, Aeroflot, Air France, Alitalia, British Airways, EgyptAir, Emirates, Etiyopya Havayolları, Etihad Airways, Gulf Air, Lufthansa, Middle East Airlines, Royal Jordanian, Qatar Airways, Flydubai, Tunisair içinde bulunduğu 30’dan hava yolları Beyrut’a uçuş gerçekleştirmektedir.

Beyrut’a uçuş gerçekleştiren hava yollarını seyahat rotanıza göre öğrenmek ve uçak seferleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilir ve ana sayfada yer alan seyahat bilgilerinizi girdikten sonra otomatik olarak yönlendirildiğiniz sayfada bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.

.

Beyrut ta Gezilecek Yerler

Beyrut’ ta gezilecek yerler arasında başlıca Jeita Grotto, Maghen Abraham Sinagogu, Mohammad Al-Amin Camii,  Saint George Maronite Katedrali, Robert Mouawad Private Müzesi  yer almaktadır.

Beyrut ta Ne Yenir?

Lübnan yemeklerine özgü olarak hazırlanan mezelerden humus, patlıcan salatası ve tabule gibi yemekler Beyrut’ta yenilebilir. Ayrıca tatlı olarak da yöresel bir tatlı olan gerebiç tadılması gerekenler arasındadır.

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com