İstanbul Addis Ababa Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul - Addis Tahmini Fiyatlar

En Ucuz İstanbul Addis Ababa Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Addis Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Seyahat Mesafesi İstanbul
Addis 3684 KM
Uçuş Süresi 5 saat 20 dakika
Popüler Havayolları Türk Hava Yolları
Son Satış 49 dakika önce

İstanbul Addis Ababa Uçuşu

İstanbul ‘dan Addis Ababa ‘ya uçuşlarınızı Ucuzauc.com.tr üzerinden planlayın. En uygun Addis Ababa uçak bileti fiyatlarını Ucuzauc.com.tr ‘den sorgulayabilir, tek sayfada ve üstelik +9 taksitle satın alabilirsiniz. İstanbul Addis Ababa İstanbul ( IST - ADD - IST ) arası uçuş gerçekleştiren tüm hava yollarının uçuşlarını tek sayfada karşılaştırma imkanı sunan Ucuzauc.com.tr size en ucuz Addis Ababa bileti bulma imkanı sunmaktadır. Havayollarının son dakika kampanyaları, promosyonlu uçuşlarını ve havayolu duyurularını sistemimiz üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Siz gitmek istediğiniz yere karar verin. Biz size en ucuz uçuşları gösterelim.

 

 

İstanbul Hakkında

İstanbul bir çok medeniyeti bir arada bulundurmuş Bizans ve Osmanlı Devletlerinin başkenti olmuş bir şehirdir. Tarihsel açıdan önemli olan bu şehir antropolojik olarak da çok zengindir. İki ayrı yakayı birbirine bağlayan Boğaz’ı nedeniyle se coğrafi olarak önemini koruyan İstanbul bir çok savaşa da tanıklık etmiştir. 1453 yılında Osmanlı Hükümdarı Fatih Sultan Mehmet tarafından feth edilmiş ve uzun yıllar Osmanlının Başkenti olan İstanbul’un her bir köşesi ayrı bir tarihi barındırmaktadır. Türkiye’nin görmeniz gereken en kalabalık şehirleri arasındadır.

İstanbul Havaalanları

İstanbul’a uçakla ulaşım sağlamak isterseniz gidebileceğini iki adet Havaalanı bulunmaktadır. Bunlardan birisi Atatürk Havaalanı, diğeri de Sabiha Gökçen Havaalanıdır.

Atatürk Havaalanı

Türkiye’de ilk olarak kurulan Yeşilköy Havaalanı 1900 başında ilk uçuşlarını gerçekleştirdikten sonra 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 1985 tarifinde Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün soyadı verilerek Atatürk Havaalanı adını almıştır.

Günümüz de hala Atatürk Havaalanı olarak bilinen Atatürk Havaalanı Avrupa yakasında Yeşilköy’ de yer almaktadır. En yoğun hava trafiğine sahip olan Atatürk Havaalanına ulaşımlar bir çok farklı şekilde yapılmaktadır.

Merkezi bölgelerden özel Havaalanı servisleri ile ulaşım sağlanabildiği gibi İETT araçları da havaalanının içerisine kadar yolcuları getirmektedir. Ayrıca Atatürk Havaalanına metro ile de ulaşım sağlanarak içine kadar gidilebilmektedir.

Sabiha Gökçen Havaalanı

Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havaalanı ismini ilk kadın savaş pilotu olan Sabiha Gökçenden almaktadır. Türkiye’nin en yoğun hava trafiğinin yaşandığı ikinci havaalanıdır.

Sabiha Gökçene ulaşımlar merkezi yerlerden kalkan İETT otobüsleri ve özel havaalanı servisleri ile gerçekleştirilmektedir.

İstanbul’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

İstanbul’ a uçuş gerçekleştiren havayolları arasında ilk önce Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Onur Air, Atlas Global, Borajet ve Anadolujet'tir. Daha fazla ve ayrıntılı bilgiye uçuş gerçekleştireceğiniz şehir veya ülkeye göre www.ucuzauc.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Gidilecek Yerler

Tarihsel merakınızı dindirmek için öncelikle eski İstanbul olarak adlandırılan Beyazıt semtinden başlayarak, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yere Batan Sarnıcı, Gülhane Parkı, Eminönü, Galata Köprüsü, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Taksim de Beyoğlu Caddesi, Ortaköy öncelikli olarak görmeniz ve gezmeniz gereken yerlerdendir.

Daha sonrasında zamanınız kalırsa, Sarıyer, Topkapı 1453 Müzesi, Beşiktaş Yıldız Parkı’nı da gezebilirsiniz.

İstanbul’da Ne Yenir?

İstanbul’da Eminönü’nde balık ekmek, Ortaköy’de Kumpir, Taksim’de ıslak hamburger yemeden gitmemeniz gereken bir şehirdir.

 

 

Addis Ababa Hakkında

Etiyopya’da yer alan Afrika Birliğinin başkenti olan Addis Ababa, Addis Abeba olarak da bilinmektedir.  Bir çok farklı etnik grubun yer aldığı ülke de 80 farklı dil konuşulmaktadır. İnanç özgürlüğünün de ön planda olduğu ülke de Hristiyan, Müslüman ve Yahudi toplulukları bir arada yaşamaktadır.

Şehrin genelinde yüksek binalar yer alsa da geleneksel yaşam tarzına ugun olarak gecekondu mahalleleri de bulunmaktadır. Genel olarak ılıman iklimin hakim olduğu şehir bölgesel olarak da önemli bir konuma sahiptir.

 

Addis Ababa Bole Uluslarası Havalimanı

Şehir merkezine 6 km uzaklıkta Bole Uluslararası Havalimanı ismiyle kurulan Addis Abada ya hizmet veren havalimanı 1960 yılında kurulmuştu. Günümüzde 2 adet terminali ve 30 dan fazla uçak park kapasitesi ile hala hizmet verilmektedir. Şehrin geneline halim olan özel araçlar, taksiler ve otobüsler ile ulaşım sağlanmaktadır.

Addis Ababa ‘ya Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Addis Abada’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında ülkemizin bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları başta olmak üzere Emirates, EgyptAir, Qatar Airways, Austrian Airlines, Kuwait Airways, Gulf Air, Lufthansa, Bahar Dar havayolları, PDire Dawa Havayolları, Aksum Havayolları, Gondar havayolları, Asosa Havayolları, Flydubai, Kenya Airways, Sudan Airways, Etiyopya Havayolları, Air China’ yer almaktadır.

Addis Ababa da Gezilecek Yerler

Addis Ababa’da gezilecek yerler arasında Etiyopya Doğa Müzesi, Kutsal Üçleme Katedrali, Sebastopol, Aya Yorgi Katedrali yer almaktadır.

Addis Ababa Ne Yenir?

Addis Ababa ‘da Etiyopya yöresel yemeklerinden İnjera deneyebileceğiniz farklı tat da yemekler arasındadır. Ayrıca Kifto ve Tİbs isimli kıyma içeren ve köfteye benzeyen yemeklerde yine yenebilecek farklı tatlar arasındadır. 

 

Addis Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı