İstanbul Billund Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

İstanbul Billund

 İstanbul - Billund 20 Eyl 2018 947,06₺   İstanbul - Billund 20 Eyl 2018 992,55₺   İstanbul - Billund 17 Eyl 2018 1.003,43₺ 

İstanbul ‘dan Billund ‘a uçuşlarınızı Ucuzauc.com.tr üzerinden planlayın. En uygun Billund uçak bileti fiyatlarını Ucuzauc.com.tr ‘den sorgulayabilir, tek sayfada ve üstelik +9 taksitle satın alabilirsiniz. İstanbul Billund İstanbul ( IST - BLL - IST ) arası uçuş gerçekleştiren tüm hava yollarının uçuşlarını tek sayfada karşılaştırma imkanı sunan Ucuzauc.com.tr size en ucuz Billund bileti bulma imkanı sunmaktadır. Havayollarının son dakika kampanyaları, promosyonlu uçuşlarını ve havayolu duyurularını sistemimiz üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Siz gitmek istediğiniz yere karar verin. Biz size en ucuz uçuşları gösterelim.

 

 

İstanbul Hakkında

İstanbul bir çok medeniyeti bir arada bulundurmuş Bizans ve Osmanlı Devletlerinin başkenti olmuş bir şehirdir. Tarihsel açıdan önemli olan bu şehir antropolojik olarak da çok zengindir. İki ayrı yakayı birbirine bağlayan Boğaz’ı nedeniyle se coğrafi olarak önemini koruyan İstanbul bir çok savaşa da tanıklık etmiştir. 1453 yılında Osmanlı Hükümdarı Fatih Sultan Mehmet tarafından feth edilmiş ve uzun yıllar Osmanlının Başkenti olan İstanbul’un her bir köşesi ayrı bir tarihi barındırmaktadır. Türkiye’nin görmeniz gereken en kalabalık şehirleri arasındadır.

İstanbul Havaalanları

İstanbul’a uçakla ulaşım sağlamak isterseniz gidebileceğini iki adet Havaalanı bulunmaktadır. Bunlardan birisi Atatürk Havaalanı, diğeri de Sabiha Gökçen Havaalanıdır.

Atatürk Havaalanı

Türkiye’de ilk olarak kurulan Yeşilköy Havaalanı 1900 başında ilk uçuşlarını gerçekleştirdikten sonra 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 1985 tarifinde Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün soyadı verilerek Atatürk Havaalanı adını almıştır.

Günümüz de hala Atatürk Havaalanı olarak bilinen Atatürk Havaalanı Avrupa yakasında Yeşilköy’ de yer almaktadır. En yoğun hava trafiğine sahip olan Atatürk Havaalanına ulaşımlar bir çok farklı şekilde yapılmaktadır.

Merkezi bölgelerden özel Havaalanı servisleri ile ulaşım sağlanabildiği gibi İETT araçları da havaalanının içerisine kadar yolcuları getirmektedir. Ayrıca Atatürk Havaalanına metro ile de ulaşım sağlanarak içine kadar gidilebilmektedir.

Sabiha Gökçen Havaalanı

Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havaalanı ismini ilk kadın savaş pilotu olan Sabiha Gökçenden almaktadır. Türkiye’nin en yoğun hava trafiğinin yaşandığı ikinci havaalanıdır.

Sabiha Gökçene ulaşımlar merkezi yerlerden kalkan İETT otobüsleri ve özel havaalanı servisleri ile gerçekleştirilmektedir.

İstanbul’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

İstanbul’ a uçuş gerçekleştiren havayolları arasında ilk önce Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Onur Air, Atlas Global, Borajet ve Anadolujet'tir. Daha fazla ve ayrıntılı bilgiye uçuş gerçekleştireceğiniz şehir veya ülkeye göre www.ucuzauc.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Gidilecek Yerler

Tarihsel merakınızı dindirmek için öncelikle eski İstanbul olarak adlandırılan Beyazıt semtinden başlayarak, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yere Batan Sarnıcı, Gülhane Parkı, Eminönü, Galata Köprüsü, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Taksim de Beyoğlu Caddesi, Ortaköy öncelikli olarak görmeniz ve gezmeniz gereken yerlerdendir.

Daha sonrasında zamanınız kalırsa, Sarıyer, Topkapı 1453 Müzesi, Beşiktaş Yıldız Parkı’nı da gezebilirsiniz.

İstanbul’da Ne Yenir?

İstanbul’da Eminönü’nde balık ekmek, Ortaköy’de Kumpir, Taksim’de ıslak hamburger yemeden gitmemeniz gereken bir şehirdir.

 

 

Billund Hakkında

Billund, Danimarka’da yer alan ve Lego Fabrikası ile bilinen önemli bir şehirdir.  1872 yılından itibaren bilinen ve ilk olarak "Byllundt" isimiyle bilinen şehirde1880 yılında tarihin ilk yel değirmeninin inşa edilmesi ile de önemi iyice artmıştır. Danimarka’da yer alan ve en büyük havalimanının 1964 yılında inşası ve hizmete açılması ile de daha da gözde olan bu şehir 10 adet kasabadan oluşan sakin bir kasaba kentidir.

Billund Havalimanı

1964 yılında Lego Grup tarafından inşa edilen ve hizmete açılan hava limanı günümüzde Lego Grup’dan ayrı ve bağımsız olarak hizmetlerine devam etmektedir.

Şehir merkezine 1,6 kilometre mesafede yer alan havalimanı sivil havacılıktan daha çok kargo uçuşları ile hizmet vermektedir. Tarifeli uçuşları sayısı da gün geçtikçe artmaktadır.

Havalimanına ulaşım şehirde yer alan otobüsler ve özel servisler ile yapılmaktadır.

Billund ‘a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Billund uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türkiye merkezli Pegasus Hava Yolları, Türk Hava Yolları ‘nın da içinde yer aldığı Aegean Airlines           , airBaltic, Air Berlin, Hava Kahire, Air France, Atlantic Airways, British Airways, Brussels Airlines, Çek Havayolları, Danimarka Hava Taşımacılığı, Finnair, İzlanda havayolları,  KLM, Lufthansa ile beraber 20’den fazla hava yolu firması Billund’a uçuş gerçekleştirmektedir.

Billund’a uçuş gerçekleştiren hava yollarına ait ayrıntılı bilgi için ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilir ve ana sayfa da yer alan seyahatt bilgilerinizi girdikten sonra otomatik olarak yönlendirildiğiniiz sayfada Billund uçuş gerçekleştiren hava yollarına ek olarak uçak sefer saatlerini

Billund da Gezilecek Yerler

Billund Gezilecek yerlerin başında bu bölgede yer alan Lego fabrikası tarafından kurulan Legoland öncelikli olarak gezilmesi gereken yerler arasındadır. Ayrıca yine bu bölgede yer alan Givskud Hayvanat Bahçesi ve Vandel Müzesi gezilecek yerler arasındadır.

Billund da Ne Yenir?

Danimarka kültürünün hakim olduğu Billund’da, Danimarka Hot Dog’u, kiraz ve bademden yapılan bizdeki sütlaca benzer ” ris à l’amande” ve dana eti veya domuz etinden yapılma “Frikadeller” isimli yemek de tadılması gerekenler arasındadır.

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com