İstanbul Birmingham Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul - Birmingham Tahmini Fiyatlar

En Ucuz İstanbul Birmingham Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Birmingham Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Seyahat Mesafesi İstanbul
Birmingham 2649 KM
Uçuş Süresi 3 saat 50 dakika
Popüler Havayolları Türk Hava Yolları
Son Satış 47 dakika önce

İstanbul Birmingham Uçuşu

İstanbul ‘dan Birmingham ‘a uçuşlarınızı Ucuzauc.com.tr üzerinden planlayın. En uygun Birmingham uçak bileti fiyatlarını Ucuzauc.com.tr ‘den sorgulayabilir, tek sayfada ve üstelik +9 taksitle satın alabilirsiniz. İstanbul Birmingham ( IST-BHX ) arası uçuş gerçekleştiren tüm hava yollarının uçuşlarını tek sayfada karşılaştırma imkanı sunan Ucuzauc.com.tr size en ucuz Birmingham bileti bulma imkanı sunmaktadır. Havayollarının son dakika kampanyaları, promosyonlu uçuşlarını ve havayolu duyurularını sistemimiz üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Siz gitmek istediğiniz yere karar verin. Biz size en ucuz uçuşları gösterelim.

 

İstanbul Hakkında

İstanbul bir çok medeniyeti bir arada bulundurmuş Bizans ve Osmanlı Devletlerinin başkenti olmuş bir şehirdir. Tarihsel açıdan önemli olan bu şehir antropolojik olarak da çok zengindir. İki ayrı yakayı birbirine bağlayan Boğaz’ı nedeniyle se coğrafi olarak önemini koruyan İstanbul bir çok savaşa da tanıklık etmiştir. 1453 yılında Osmanlı Hükümdarı Fatih Sultan Mehmet tarafından feth edilmiş ve uzun yıllar Osmanlının Başkenti olan İstanbul’un her bir köşesi ayrı bir tarihi barındırmaktadır. Türkiye’nin görmeniz gereken en kalabalık şehirleri arasındadır.

İstanbul Havaalanları

İstanbul’a uçakla ulaşım sağlamak isterseniz gidebileceğini iki adet Havaalanı bulunmaktadır. Bunlardan birisi Atatürk Havaalanı, diğeri de Sabiha Gökçen Havaalanıdır.

Atatürk Havaalanı

Türkiye’de ilk olarak kurulan Yeşilköy Havaalanı 1900 başında ilk uçuşlarını gerçekleştirdikten sonra 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 1985 tarifinde Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün soyadı verilerek Atatürk Havaalanı adını almıştır.

Günümüz de hala Atatürk Havaalanı olarak bilinen Atatürk Havaalanı Avrupa yakasında Yeşilköy’ de yer almaktadır. En yoğun hava trafiğine sahip olan Atatürk Havaalanına ulaşımlar bir çok farklı şekilde yapılmaktadır.

Merkezi bölgelerden özel Havaalanı servisleri ile ulaşım sağlanabildiği gibi İETT araçları da havaalanının içerisine kadar yolcuları getirmektedir. Ayrıca Atatürk Havaalanına metro ile de ulaşım sağlanarak içine kadar gidilebilmektedir.

 

 

Sabiha Gökçen Havaalanı

Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havaalanı ismini ilk kadın savaş pilotu olan Sabiha Gökçenden almaktadır. Türkiye’nin en yoğun hava trafiğinin yaşandığı ikinci havaalanıdır.

Sabiha Gökçene ulaşımlar merkezi yerlerden kalkan İETT otobüsleri ve özel havaalanı servisleri ile gerçekleştirilmektedir.

İstanbul’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

İstanbul’ a uçuş gerçekleştiren havayolları arasında ilk önce Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Onur Air, Atlas Global, Borajet ve Anadolujet'tir. Daha fazla ve ayrıntılı bilgiye uçuş gerçekleştireceğiniz şehir veya ülkeye göre www.ucuzauc.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Gidilecek Yerler

Tarihsel merakınızı dindirmek için öncelikle eski İstanbul olarak adlandırılan Beyazıt semtinden başlayarak, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yere Batan Sarnıcı, Gülhane Parkı, Eminönü, Galata Köprüsü, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Taksim de Beyoğlu Caddesi, Ortaköy öncelikli olarak görmeniz ve gezmeniz gereken yerlerdendir.

Daha sonrasında zamanınız kalırsa, Sarıyer, Topkapı 1453 Müzesi, Beşiktaş Yıldız Parkı’nı da gezebilirsiniz.

İstanbul’da Ne Yenir?

İstanbul’da Eminönü’nde balık ekmek, Ortaköy’de Kumpir, Taksim’de ıslak hamburger yemeden gitmemeniz gereken bir şehirdir.

 

 

Birmingham Hakkında

Birmingham İngiltere sınırları içerisinde metropol bir şehirdir. Orta çağlardan itibaren orta büyüklükte Pazar kurulması ile bilinen Birmingham, "Birmingham Platosu" üzerinde yer almaktadır.

Britanya adasında yer alan şehirde okyanus etkisiyle de ılıman iklim görülmektedir.

Birmingham Havalimanı

Uluslararası alanda hizmet veren Birmingham Havalimanı şehir merkezinden 10 kilometre mesafede yer almaktadır. Londra olimpiyatları için genişletilme çalışmaları 2014 Mayıs ayında sone ermiş ve tadilat işleminden sonra ilk uçuşunu Pekin’e gerçekleştirerek yeniden hizmete açılmıştır.

Birmingham Havalimanına ulaşım şehir merkezinden yüksek raylı sistem, tren, otobüs, tramvay, özel havalimanı servisleri ve taksi ile sağlanmaktadır.

 

Birmingham’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Birmingham uçuş gerçekleştiren hava yolları içinde Türk Hava Yolları ve Aegean Airlines, Aer Lingus, Air France, Air India, Air Malta, American Airlines, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Doğu Airways, Emirates,Eurowings, Iberia Express, KLM, Lufthansa, Monarch Airlines, Qatar Airways,  Scandinavian Airlines, Thomson Airways,Türkmenistan Hava Yolları,  United Airlines yer aldığı 25 farklı hava yolu Birmingham’a uçuş gerçekleştirmektedir.

Birmingham da Gezilecek Yerler

Birmingham gezilecek yerler arasında, Aston Meydanı, St Philip's Katedrali, Birmingham Şehir Merkezi, Birmingham Şehir Kütüphanesi,Birmingham Oratory, Edgbaston Cricket Alanı, Sarehole Mill, Soho Evleri, Birmingham Orthodoks Katedrali, St Paul's Kilisesi, Birmingham Hippodrumu, St Mary's Koleji, Birmingham Bilim Müzesi özellikle görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

Birmingham da Ne Yenir?

Birmingham da İngiltere’ ye özgü olarak pişirilen biftek tarız yemeklerden ve bu bölgeye has olarak pişirilensoslu ördek ve hindi yemekleri tadılması gereken yemekler arasındadır.

 

Birmingham Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı