İstanbul Akabe Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul - Akabe Tahmini Fiyatlar

En Ucuz İstanbul Akabe Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Akabe Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Seyahat Mesafesi İstanbul
Akabe 1370KM
Uçuş Süresi 2 saat 45 dakika
Popüler Havayolları Türk Hava Yolları
Son Satış 54 dakika önce

İstanbul Akabe Uçuşu

İstanbul ‘dan Akabe ‘ye seyahatinizi Ucuzauc.com.tr üzerinden planlayın karlı çıkın. En uygun Akabe uçak bileti fiyatlarını Ucuzauc.com.tr ‘den sorgulayabilir, tek sayfada ve üstelik +6 taksitle satın alabilirsiniz. İstanbul Akabe ( IST-AQJ ) arası uçuş gerçekleştiren tüm hava yollarının uçuşlarını tek sayfada karşılaştırma imkanı sunan Ucuzauc.com.tr size en ucuz Akabe bileti bulma imkanı sunmaktadır. Havayollarının son dakika kampanyaları, promosyonlu uçuşlarını ve havayolu duyurularını sistemimiz üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Siz gitmek istediğiniz yere karar verin. Biz size en ucuz uçuşları gösterelim.

 

 

İstanbul Hakkında

İstanbul bir çok medeniyeti bir arada bulundurmuş Bizans ve Osmanlı Devletlerinin başkenti olmuş bir şehirdir. Tarihsel açıdan önemli olan bu şehir antropolojik olarak da çok zengindir. İki ayrı yakayı birbirine bağlayan Boğaz’ı nedeniyle se coğrafi olarak önemini koruyan İstanbul bir çok savaşa da tanıklık etmiştir. 1453 yılında Osmanlı Hükümdarı Fatih Sultan Mehmet tarafından feth edilmiş ve uzun yıllar Osmanlının Başkenti olan İstanbul’un her bir köşesi ayrı bir tarihi barındırmaktadır. Türkiye’nin görmeniz gereken en kalabalık şehirleri arasındadır.

İstanbul Havaalanları

İstanbul’a uçakla ulaşım sağlamak isterseniz gidebileceğini iki adet Havaalanı bulunmaktadır. Bunlardan birisi Atatürk Havaalanı, diğeri de Sabiha Gökçen Havaalanıdır.

Atatürk Havaalanı

Türkiye’de ilk olarak kurulan Yeşilköy Havaalanı 1900 başında ilk uçuşlarını gerçekleştirdikten sonra 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 1985 tarifinde Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün soyadı verilerek Atatürk Havaalanı adını almıştır.

Günümüz de hala Atatürk Havaalanı olarak bilinen Atatürk Havaalanı Avrupa yakasında Yeşilköy’ de yer almaktadır. En yoğun hava trafiğine sahip olan Atatürk Havaalanına ulaşımlar bir çok farklı şekilde yapılmaktadır.

Merkezi bölgelerden özel Havaalanı servisleri ile ulaşım sağlanabildiği gibi İETT araçları da havaalanının içerisine kadar yolcuları getirmektedir. Ayrıca Atatürk Havaalanına metro ile de ulaşım sağlanarak içine kadar gidilebilmektedir.

 

 

Sabiha Gökçen Havaalanı

Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havaalanı ismini ilk kadın savaş pilotu olan Sabiha Gökçenden almaktadır. Türkiye’nin en yoğun hava trafiğinin yaşandığı ikinci havaalanıdır.

Sabiha Gökçene ulaşımlar merkezi yerlerden kalkan İETT otobüsleri ve özel havaalanı servisleri ile gerçekleştirilmektedir.

İstanbul’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

İstanbul’ a uçuş gerçekleştiren havayolları arasında ilk önce Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Onur Air, Atlas Global, Borajet ve Anadolujet'tir. Daha fazla ve ayrıntılı bilgiye uçuş gerçekleştireceğiniz şehir veya ülkeye göre www.ucuzauc.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Gidilecek Yerler

Tarihsel merakınızı dindirmek için öncelikle eski İstanbul olarak adlandırılan Beyazıt semtinden başlayarak, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yere Batan Sarnıcı, Gülhane Parkı, Eminönü, Galata Köprüsü, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Taksim de Beyoğlu Caddesi, Ortaköy öncelikli olarak görmeniz ve gezmeniz gereken yerlerdendir.

Daha sonrasında zamanınız kalırsa, Sarıyer, Topkapı 1453 Müzesi, Beşiktaş Yıldız Parkı’nı da gezebilirsiniz.

İstanbul’da Ne Yenir?

İstanbul’da Eminönü’nde balık ekmek, Ortaköy’de Kumpir, Taksim’de ıslak hamburger yemeden gitmemeniz gereken bir şehirdir.

 

 

Akabe Hakkında

Ürdün’ün Kızıldeniz’e kıyısı olan ve denize açılan tek limanın yer aldığı Akabe, Ürdün için önemli bir liman kentidir. Tarih boyunca da Şam ve Mısır2ın göç yolu üzerinde yer aldığından bu bölgedeki hacıların buluşma noktası olarak da tarih te önemli bir merkez olarak görev yapmıştır. Önce Süveyş Kanalının sonrasında ise Hicaz Demiryolu’nun açılmasıyla büyük ölçüde önemini kaybetmişse de hala liman kenti olarak Ürdün için önemini korumaktadır.

Akabe Havalimanı

Ürdün’e uluslararası alanda hizmet veren havalimanı yıllık bir milyon kapasiteye sahiptir. Ayrıca bünyesinde kargo binası da bulunduran havalimanı ayrıca bu bölgede ki Eliat havaalanına 7 kilometre, Ovda Havaalanına ise 36 kilometre uzaklıktadır.  Akabe Havalimanı Kral Hüseyin Uluslararası Havalimanı ismiyle de bilinmekte ve bu isimle de şehir merkezinden 24 kilometre mesafede hizmet vermektedir.

Akabe’ye Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Akabe’ye uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında ülkemizden aktarmasız olarak direk uçuşlarla hizmet veren Türk Hava Yolları yer almaktadır. Bunun dışında aktarmalı seferleri ile de Royal Jordan ile ulaşım sağlanabilmektedir. Genel olarak uluslararası alanda ise Finnair, Jeta Airfly, Royal Jordanian hava yolları Akabe’ye uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Akabe de Gezilecek Yerler

Akabe gezilecek yerler arasında öncelikli tarihini de anlatan Ayla Arkeolojik Müzesi, Akabe Kalesi, Rum Vadisi görülmesi gereken yerler arasındadır.

Akabe de Ne Yenir?

Akabe’de bu yöreye özgü et ağırlıklı bir yemek olan Menesef yenilmesi gerekenler arasındadır. Ayrıca Ürdün pilavı, makluba ve şiş kebap da yine önemli yemeklerindendir.

Akabe Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı