İstanbul Berlin Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul - Berlin Tahmini Fiyatlar

İstanbul Berlin Uçuşu

İstanbul ‘dan Berlin ‘e mi seyahat ermek istiyorsunuz ? En uygun Berlin uçak bileti fiyatlarını Ucuzauc.com.tr ‘den sorgulayabilir, tek sayfada ve üstelik +9 taksitle alabilirsiniz. İstanbul Berlin ( IST-TXL ) arası uçuş gerçekleştiren tüm hava yollarının uçuşlarını tek sayfada karşılaştırma imkanı sunan Ucuzauc.com.tr size en ucuz bileti bulma imkanı sunmaktadır. Havayollarının son dakika kampanyaları, promosyonlu uçuşlarını ve havayolu duyurularını sistemimiz üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Siz gitmek istediğiniz yere karar verin. Biz size en ucuz uçuşları gösterelim.

 

 

İstanbul Hakkında

İstanbul bir çok medeniyeti bir arada bulundurmuş Bizans ve Osmanlı Devletlerinin başkenti olmuş bir şehirdir. Tarihsel açıdan önemli olan bu şehir antropolojik olarak da çok zengindir. İki ayrı yakayı birbirine bağlayan Boğaz’ı nedeniyle se coğrafi olarak önemini koruyan İstanbul bir çok savaşa da tanıklık etmiştir. 1453 yılında Osmanlı Hükümdarı Fatih Sultan Mehmet tarafından feth edilmiş ve uzun yıllar Osmanlının Başkenti olan İstanbul’un her bir köşesi ayrı bir tarihi barındırmaktadır. Türkiye’nin görmeniz gereken en kalabalık şehirleri arasındadır.

İstanbul Havaalanları

İstanbul’a uçakla ulaşım sağlamak isterseniz gidebileceğini iki adet Havaalanı bulunmaktadır. Bunlardan birisi Atatürk Havaalanı, diğeri de Sabiha Gökçen Havaalanıdır.

Atatürk Havaalanı

Türkiye’de ilk olarak kurulan Yeşilköy Havaalanı 1900 başında ilk uçuşlarını gerçekleştirdikten sonra 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 1985 tarifinde Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün soyadı verilerek Atatürk Havaalanı adını almıştır.

Günümüz de hala Atatürk Havaalanı olarak bilinen Atatürk Havaalanı Avrupa yakasında Yeşilköy’ de yer almaktadır. En yoğun hava trafiğine sahip olan Atatürk Havaalanına ulaşımlar bir çok farklı şekilde yapılmaktadır.

Merkezi bölgelerden özel Havaalanı servisleri ile ulaşım sağlanabildiği gibi İETT araçları da havaalanının içerisine kadar yolcuları getirmektedir. Ayrıca Atatürk Havaalanına metro ile de ulaşım sağlanarak içine kadar gidilebilmektedir.

 

 

Sabiha Gökçen Havaalanı

Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havaalanı ismini ilk kadın savaş pilotu olan Sabiha Gökçenden almaktadır. Türkiye’nin en yoğun hava trafiğinin yaşandığı ikinci havaalanıdır.

Sabiha Gökçene ulaşımlar merkezi yerlerden kalkan İETT otobüsleri ve özel havaalanı servisleri ile gerçekleştirilmektedir.

İstanbul’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

İstanbul’ a uçuş gerçekleştiren havayolları arasında ilk önce Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Onur Air, Atlas Global, Anadolujet'tir. Daha fazla ve ayrıntılı bilgiye uçuş gerçekleştireceğiniz şehir veya ülkeye göre www.ucuzauc.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Gidilecek Yerler

Tarihsel merakınızı dindirmek için öncelikle eski İstanbul olarak adlandırılan Beyazıt semtinden başlayarak, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yere Batan Sarnıcı, Gülhane Parkı, Eminönü, Galata Köprüsü, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Taksim de Beyoğlu Caddesi, Ortaköy öncelikli olarak görmeniz ve gezmeniz gereken yerlerdendir.

Daha sonrasında zamanınız kalırsa, Sarıyer, Topkapı 1453 Müzesi, Beşiktaş Yıldız Parkı’nı da gezebilirsiniz.

İstanbul’da Ne Yenir?

İstanbul’da Eminönü’nde balık ekmek, Ortaköy’de Kumpir, Taksim’de ıslak hamburger yemeden gitmemeniz gereken bir şehirdir.

 

 

Berlin Hakkında

Almanya’nın başkenti ve en büyük şehri özelliğinde olan Berlin aynı zamanda bir Almanya’da bir eyalettir.

Spree ve Havel nehirleri arasında kurulu olan Berlin, daha çok kenti ikiye ayıran Berlin Duvarı ile akıllara kazınmıştır. Utanç duvarı ismi verilen dubar 1989 yılında yıkılarak şehir birleştirilmiş ve Birleşik Almanya Cumhuriyeti’nin simgesi haline getirilerek başkent olarak ilan edilmiştir.

Berlin’de nüfusu 200.000 bulan Türk nüfusu ile de dikkat çeken şehirlerden birisidir.

Berlin Havalimanları

Berlin’e hizmet veren iki adet havalimanı yer almaktadır. Bunlardan Teggel Havalimanı, Berlin Schönefeld Havalimanı’na göre daha büyüktür.

Tegel Havalimanı

Tamismi  Berlin Tegel Otto Lilienthal Havalimanı olan havalimanı şehir merkezine yakın bir bölgede yer alan Berlin’e hizmet veren en büyük havalimanı özelliğindedir.  1948 yılında açılarak hizmet vermeye başlayan Teggel Havalimanı gürültü kirliliği nedeniyle kapatılarak Berlin Brandenburg Uluslararası Havalimanı olarak hizmet vermesine karar verilmiş ve bu yönde çalışmalara devam edilmektedir.

Teggel Havalimanı şehir merkezine yakın olmasına rağmen Almanya’daki geniş metro ağıyla ulaşım sağlanamamaktadır. Şehir merkezinden ve belirli bölgelerden ekspress otobüs servisleri ise Teggel Havalimanına ulaşım sağlanmaktadır.

Berlin Schönefeld Havalimanı

Berlin’de yer alan ve Teggel Havalimanı’na oranla daha küçük olan havalimanı Doğu almanya bölgesine hizmet vermesi ve bu bölgedeki tek havalimanı olması açısından önemlidir. 1934 yılında inşa edilen ve kullanıma açılan Berlin Schönefeld Havalimanı kesintisiz olarak hizmetlerini sürdürmektedir.

Berlin’e Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Berlin’e uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türkiye merkezli olarak uçuş düzenleyen Türk Hava Yolları, Onur Air ve Sun Express yer almaktadır. Bunlara ek olarak Air Berlin, Adria Airways, Air France, Alitalia Air Malta, Austrian Airlines, Azerbaycan Hava Yolları, British Airways, Brussels Airlines ,Ellinair,  Finnair, Germanwings , Iberia Express, Irak Hava Yolları, KLM, Luxair, Qatar Airways, Royal Jordanian Hava Yolları, United Airlines içerisinde bulunduğu 30’dan fazla hava yolu firması Berlin’e uçuş gerçekleştirmektedir.

Berlin de Gezilecek Yerler

Berlin tarihsel olarak birçok kültüre ev sahipliği yapsa da I.Dünya Savaşı sonrasında ciddi olarak hasar görmüş şehirler arasındadır. Buna rağmen sonraki dönemde yenilenerek birçok gezilecek ve görülmesi gereken yerlere restore edilmesi ile de kültür şehri haline gelmeyi başarmıştır. Berlin’de gezilecek yerler arasında Brandenburg Kapısı, Kollwitz Meydanı, Berlin Zoolojik Bahçesi, Alman Teknoloji Müzesi, Buddy Bä, Televizyon Kulesi, Bergama Arkeoloji Müzesi,  Eski Ulusal Müze,  Bellevue Sarayı, Yahudi Müzesi, Jandarmalar Meydanı, Berlin Katedrali ilk sıralarda yer almaktadır. Bunların dışında Berlin’de gezilecek 15’den fazla müze ve 5 ‘den fazla park ve meydan bulunmaktadır.

Berlin de Ne/Nerede Yenir?

Berlin’de ki Türk nüfusu nedeniyle genel olarak Alman kültüründe yer alan yemeklerden ziyade Berlin’de Türk yemekleri ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle yemeniz gerekenler arasında ise Currywurst isimli baharatlı sosis ve dönerciler çarşısı ile ünlü ve bu bölgede en popüleri Mustafa’s Gemüse  Kebap isimli dönerlerden yemenizi tavsiye ediyoruz ve çocukluğumuzdan kalma ünlü Alman çikolataları ve biraları da tadılması gerekenler arasında yer almaktadır.

 

Berlin Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı