İstanbul Bağdat Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul - Bağdat Tahmini Fiyatlar

En Ucuz İstanbul Bağdat Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Bağdat Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Seyahat Mesafesi İstanbul
Bağdat 1.620KM
Uçuş Süresi 2 saat
Popüler Havayolları Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Global, Qatar Airways
Son Satış 46 dakika önce

İstanbul Bağdat Uçuşu

İstanbul Bağdat İstanbul arası en ucuz uçak bileti fiyatlarını Ucuzauc.com.tr ‘den sorgulayabilir, üstelik +6 taksitle alabilirsiniz. İstanbul Bağdat ya da Bağdat İstanbul ( IST-BGW-IST ) güzergahında uçuş gerçekleştiren tüm hava yollarının uçuşlarını tek sayfada karşılaştırma imkanı sunan Ucuzauc.com.tr size en uygun bileti bulma imkanı sunmaktadır. Havayollarının son dakika kampanyaları, promosyonlu uçuşlarını ve havayolu duyurularını sistemimiz üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Siz gitmek istediğiniz yere karar verin. Biz size en ucuz uçuşları gösterelim.

 

 

İstanbul Hakkında

İstanbul bir çok medeniyeti bir arada bulundurmuş Bizans ve Osmanlı Devletlerinin başkenti olmuş bir şehirdir. Tarihsel açıdan önemli olan bu şehir antropolojik olarak da çok zengindir. İki ayrı yakayı birbirine bağlayan Boğaz’ı nedeniyle se coğrafi olarak önemini koruyan İstanbul bir çok savaşa da tanıklık etmiştir. 1453 yılında Osmanlı Hükümdarı Fatih Sultan Mehmet tarafından feth edilmiş ve uzun yıllar Osmanlının Başkenti olan İstanbul’un her bir köşesi ayrı bir tarihi barındırmaktadır. Türkiye’nin görmeniz gereken en kalabalık şehirleri arasındadır.

İstanbul Havaalanları

İstanbul’a uçakla ulaşım sağlamak isterseniz gidebileceğini iki adet Havaalanı bulunmaktadır. Bunlardan birisi Atatürk Havaalanı, diğeri de Sabiha Gökçen Havaalanıdır.

Atatürk Havaalanı

Türkiye’de ilk olarak kurulan Yeşilköy Havaalanı 1900 başında ilk uçuşlarını gerçekleştirdikten sonra 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 1985 tarifinde Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün soyadı verilerek Atatürk Havaalanı adını almıştır.

Günümüz de hala Atatürk Havaalanı olarak bilinen Atatürk Havaalanı Avrupa yakasında Yeşilköy’ de yer almaktadır. En yoğun hava trafiğine sahip olan Atatürk Havaalanına ulaşımlar bir çok farklı şekilde yapılmaktadır.

Merkezi bölgelerden özel Havaalanı servisleri ile ulaşım sağlanabildiği gibi İETT araçları da havaalanının içerisine kadar yolcuları getirmektedir. Ayrıca Atatürk Havaalanına metro ile de ulaşım sağlanarak içine kadar gidilebilmektedir.

Sabiha Gökçen Havaalanı

Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havaalanı ismini ilk kadın savaş pilotu olan Sabiha Gökçenden almaktadır. Türkiye’nin en yoğun hava trafiğinin yaşandığı ikinci havaalanıdır.

Sabiha Gökçene ulaşımlar merkezi yerlerden kalkan İETT otobüsleri ve özel havaalanı servisleri ile gerçekleştirilmektedir.

İstanbul 'a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

İstanbul’ a uçuş gerçekleştiren havayolları arasında ilk önce Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Onur Air, Atlas Global, Anadolujet'tir. Daha fazla ve ayrıntılı bilgiye uçuş gerçekleştireceğiniz şehir veya ülkeye göre www.ucuzauc.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul da Gidilecek Yerler

Tarihsel merakınızı dindirmek için öncelikle eski İstanbul olarak adlandırılan Beyazıt semtinden başlayarak, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yere Batan Sarnıcı, Gülhane Parkı, Eminönü, Galata Köprüsü, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Taksim de Beyoğlu Caddesi, Ortaköy öncelikli olarak görmeniz ve gezmeniz gereken yerlerdendir.

Taksim meydanı dünya metropolleri arasında günlük en yoğun turist alan merkezlerden biridir.

Daha sonrasında zamanınız kalırsa, Sarıyer, Topkapı 1453 Müzesi, Beşiktaş Yıldız Parkı’nı da gezebilirsiniz.

İstanbul da Ne Yenir?

İstanbul’da Eminönü’nde balık ekmek, Ortaköy’de Kumpir, Taksim’de ıslak hamburger yemeden gitmemeniz gereken bir şehirdir.

 

 

Bağdat Hakkında

Bağdat, Irak da yer alan en büyük kent olmasının yanı sıra aynı zamanda başkentidir. Kültür ve ticaret merkezi olarak da bilinen Bağdat Irak dışında Abbasiler döneminde de başkent olarak kullanılmıştır. Ortadoğu’da en büyük üçüncü kent olan Bağdat, Dicle Irmağı’nın iki tarafında büyük bir ova üzerinde bulunmaktadır.

Bağdat Havalimanı

Bağdat Havalimanı daha önceden Saddam Uluslararası Havaalanı olarak anılmaktaydı. İsim değişikliği ile beraber yeni yatırımların da yapıldığı Havalimanı üç terminale sahiptir. Terminal sayısını ve yolcu kapasitesini arttırmayı hedefleyen Bağdat Havalimanı şehir merkezinden 16 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Bağdat’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Bağdat’a uçuş gerçekleştiren hava yollarında ilk sırada Türk Hava Yolları, Atlas Global, Pegasus Airlines yer almaktadır. Yurt dışı ve ülkemizden de Bağdat’a karşılıklı uçuş gerçekleştiren Air Arabia, Blue Air, EgyptAir, Emirates, flydubai, Gulf Air, Iran Air, Iraqi Airways, Mahan Air, Middle East Airlines, Qatar Airways, Royal Jordanian, Taban Air gibi toplamda 22 farklı havayolu bulunmaktadır.

Bağdat da Gezilecek Yerler

Bağdat’da gezilecek yerler arasında öncelikli görülmesi gereken yerler olarak Sharabiya Okulu, Irak Ulusal Müzesi, Altn Kubbeli Camii, Bağdat Kalesi, Babylon sıralanabilir. Ayrıca Bağdat’da gezilecek yerler arasında MesgufAl-Shaheed Monument, Baghdadi Müzesi,  Irak Ulusal Müzesi, Baghdad Hayvanat Bahçesi, Al-Kadhimiya Camii,  Hatra Ruins’de görülmesi gereken yerler arasındadır.

Bağdat da Ne Yenir?

Bağdat’da yenilmesi gerekenler arasında bu bölgeye özgü olarak yapılan  Zeytinli Fasulye, Kerkük Lokması, Biryani Pilavı yer almaktadır.

 

Bağdat Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı