İstanbul Asmara Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul - Asmara Tahmini Fiyatlar

En Ucuz İstanbul Asmara Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Asmara Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Seyahat Mesafesi İstanbul
Asmara 3009KM
Uçuş Süresi 4 saat 35 dakika
Popüler Havayolları Türk Hava Yolları, EgyptAir
Son Satış 27 dakika önce

İstanbul Asmara Uçuşu

İstanbul Asmara arası en ucuz uçak bileti fiyatlarını Ucuzauc.com.tr ‘den sorgulayabilir, üstelik +6 taksitle alabilirsiniz. İstanbul Asmara ( IST-ASM ) güzergahında uçuş gerçekleştiren tüm hava yollarının uçuşlarını tek sayfada karşılaştırma imkanı sunan Ucuzauc.com.tr size en uygun bileti bulma imkanı sunmaktadır. Havayollarının son dakika kampanyaları, promosyonlu uçuşlarını ve havayolu duyurularını sistemimiz üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Siz gitmek istediğiniz yere karar verin. Biz size en ucuz uçuşları gösterelim.

 

 

İstanbul Hakkında

İstanbul bir çok medeniyeti bir arada bulundurmuş Bizans ve Osmanlı Devletlerinin başkenti olmuş bir şehirdir. Tarihsel açıdan önemli olan bu şehir antropolojik olarak da çok zengindir. İki ayrı yakayı birbirine bağlayan Boğaz’ı nedeniyle se coğrafi olarak önemini koruyan İstanbul bir çok savaşa da tanıklık etmiştir. 1453 yılında Osmanlı Hükümdarı Fatih Sultan Mehmet tarafından feth edilmiş ve uzun yıllar Osmanlının Başkenti olan İstanbul’un her bir köşesi ayrı bir tarihi barındırmaktadır. Türkiye’nin görmeniz gereken en kalabalık şehirleri arasındadır.

İstanbul Havaalanları

İstanbul’a uçakla ulaşım sağlamak isterseniz gidebileceğini iki adet Havaalanı bulunmaktadır. Bunlardan birisi Atatürk Havaalanı, diğeri de Sabiha Gökçen Havaalanıdır.

Atatürk Havaalanı

Türkiye’de ilk olarak kurulan Yeşilköy Havaalanı 1900 başında ilk uçuşlarını gerçekleştirdikten sonra 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 1985 tarifinde Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün soyadı verilerek Atatürk Havaalanı adını almıştır.

Günümüz de hala Atatürk Havaalanı olarak bilinen Atatürk Havaalanı Avrupa yakasında Yeşilköy’ de yer almaktadır. En yoğun hava trafiğine sahip olan Atatürk Havaalanına ulaşımlar bir çok farklı şekilde yapılmaktadır.

Merkezi bölgelerden özel Havaalanı servisleri ile ulaşım sağlanabildiği gibi İETT araçları da havaalanının içerisine kadar yolcuları getirmektedir. Ayrıca Atatürk Havaalanına metro ile de ulaşım sağlanarak içine kadar gidilebilmektedir.

 

 

Sabiha Gökçen Havaalanı

Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havaalanı ismini ilk kadın savaş pilotu olan Sabiha Gökçenden almaktadır. Türkiye’nin en yoğun hava trafiğinin yaşandığı ikinci havaalanıdır.

Sabiha Gökçene ulaşımlar merkezi yerlerden kalkan İETT otobüsleri ve özel havaalanı servisleri ile gerçekleştirilmektedir.

İstanbul’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

İstanbul’ a uçuş gerçekleştiren havayolları arasında ilk önce Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Onur Air, Atlas Global, Anadolujet'tir. Daha fazla ve ayrıntılı bilgiye uçuş gerçekleştireceğiniz şehir veya ülkeye göre www.ucuzauc.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Gidilecek Yerler

Tarihsel merakınızı dindirmek için öncelikle eski İstanbul olarak adlandırılan Beyazıt semtinden başlayarak, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yere Batan Sarnıcı, Gülhane Parkı, Eminönü, Galata Köprüsü, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Taksim de Beyoğlu Caddesi, Ortaköy öncelikli olarak görmeniz ve gezmeniz gereken yerlerdendir.

Daha sonrasında zamanınız kalırsa, Sarıyer, Topkapı 1453 Müzesi, Beşiktaş Yıldız Parkı’nı da gezebilirsiniz.

Günlük turist girişi bakımından İstanbul dünyanın en yoğun metropollerindendir. 

Dünyanın en önemli fuarlarına ve festivallerine ev sahipliği yapan İstanbul dünyanın en büyük 7. metropolü olarak kabul ediliyor.

İstanbul’da Ne Yenir?

İstanbul’da Eminönü’nde balık ekmek, Ortaköy’de Kumpir, Taksim’de ıslak hamburger yemeden gitmemeniz gereken bir şehirdir.

 

 

Asmara Hakkında

Eritre’nin başkenti olan Asmara, İtalyan sömürgesinde yer alan bir şehirdir. Asmara şehrin görünüşünden dolayı da eski Roma olarak bilinmektdir. Etiyopya’dan ayrılıp bağımsızlık savaşından sonrasında 1933 yılında başkent olan şehir küçük fakat önemli bir şehir olarak varlığını sürdürmektedir.

Asmara Havalimanı

Asmara havaalanı 1930 yılına kadar askeri alanda hizmet vermiştir. 1930 yılı sonrasında ise sivil ve ticari uçuşlara başlayarak havalimanı niteliğine kavuşmuş Eritre’nin en büyük havalimanıdır. Havalimanına ulaşım şehir merkezinden otobüs ve servislerle yapılmaktadır.

Asmara’ya Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Asmara’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları THY başta olmak üzere uluslararası alanda hizmet veren EgyptAir, Eritrean Airlines, Flydubai, Nova Airways, Katar Havayolları, Sudan Airways’dir.

Seyahat noktalarınıza göre aktarmalı veya direk uçuşlar için ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Asmara da Gezilecek Yerler

Asmara’da gezilecek bir çok tarihi ve kültürel yapının yanı sıra doğal güzellikleri ile rahatlamanızı da sağlayacak yerleri mevcuttur. Asmara’da gezilecek yerler arasında Asmara Katerali, Fiat Tagliero, Liberation Avenue , Nda Mariam Othodoks Klisesi, Asmara Doğa Müzesi,  Al Khulafa Al Rashiudin Camii, Tank Graveyard, Denkalya Çölü yer almaktadır.

Asmara da Ne Yenir?

Asmara’da Eritre’ye özgü yöresel yemeklerden İnjera, Tsebhi isimli etli yemekleri tadılması gerekenler arasındadır. Ayrıca acılı mercimek olarak bilinen Alicha Birsen ve buğdaydan yapılma ince bir ekmek olan Kitcha da Asmara’da tadılabilir. 

 

Asmara Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı