İstanbul Amsterdam Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

İstanbul Amsterdam

İstanbul Amsterdam arası en ucuz uçak bileti fiyatlarını Ucuzauc.com.tr ‘den sorgulayabilir, üstelik +9 taksitle alabilirsiniz. İstanbul Amsterdam ( IST-AMS ) güzergahında uçuş gerçekleştiren tüm hava yollarının uçuşlarını tek sayfada karşılaştırma imkanı sunan Ucuzauc.com.tr size en uygun bileti bulma imkanı sunmaktadır. Havayollarının son dakika kampanyaları, promosyonlu uçuşlarını ve havayolu duyurularını sistemimiz üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Siz gitmek istediğiniz yere karar verin. Biz size en ucuz uçuşları gösterelim.

 

 

İstanbul Hakkında

İstanbul bir çok medeniyeti bir arada bulundurmuş Bizans ve Osmanlı Devletlerinin başkenti olmuş bir şehirdir. Tarihsel açıdan önemli olan bu şehir antropolojik olarak da çok zengindir. İki ayrı yakayı birbirine bağlayan Boğaz’ı nedeniyle se coğrafi olarak önemini koruyan İstanbul bir çok savaşa da tanıklık etmiştir. 1453 yılında Osmanlı Hükümdarı Fatih Sultan Mehmet tarafından feth edilmiş ve uzun yıllar Osmanlının Başkenti olan İstanbul’un her bir köşesi ayrı bir tarihi barındırmaktadır. Türkiye’nin görmeniz gereken en kalabalık şehirleri arasındadır.

İstanbul Havaalanları

İstanbul’a uçakla ulaşım sağlamak isterseniz gidebileceğini iki adet Havaalanı bulunmaktadır. Bunlardan birisi Atatürk Havaalanı, diğeri de Sabiha Gökçen Havaalanıdır.

Atatürk Havaalanı

Türkiye’de ilk olarak kurulan Yeşilköy Havaalanı 1900 başında ilk uçuşlarını gerçekleştirdikten sonra 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 1985 tarifinde Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün soyadı verilerek Atatürk Havaalanı adını almıştır.

Günümüz de hala Atatürk Havaalanı olarak bilinen Atatürk Havaalanı Avrupa yakasında Yeşilköy’ de yer almaktadır. En yoğun hava trafiğine sahip olan Atatürk Havaalanına ulaşımlar bir çok farklı şekilde yapılmaktadır.

Merkezi bölgelerden özel Havaalanı servisleri ile ulaşım sağlanabildiği gibi İETT araçları da havaalanının içerisine kadar yolcuları getirmektedir. Ayrıca Atatürk Havaalanına metro ile de ulaşım sağlanarak içine kadar gidilebilmektedir.

 

 

Sabiha Gökçen Havaalanı

Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havaalanı ismini ilk kadın savaş pilotu olan Sabiha Gökçenden almaktadır. Türkiye’nin en yoğun hava trafiğinin yaşandığı ikinci havaalanıdır.

Sabiha Gökçene ulaşımlar merkezi yerlerden kalkan İETT otobüsleri ve özel havaalanı servisleri ile gerçekleştirilmektedir.

İstanbul’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

İstanbul’ a uçuş gerçekleştiren havayolları arasında ilk önce Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Onur Air, Atlas Global, Borajet ve Anadolujet'tir. Daha fazla ve ayrıntılı bilgiye uçuş gerçekleştireceğiniz şehir veya ülkeye göre www.ucuzauc.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Gidilecek Yerler

Tarihsel merakınızı dindirmek için öncelikle eski İstanbul olarak adlandırılan Beyazıt semtinden başlayarak, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yere Batan Sarnıcı, Gülhane Parkı, Eminönü, Galata Köprüsü, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Taksim de Beyoğlu Caddesi, Ortaköy öncelikli olarak görmeniz ve gezmeniz gereken yerlerdendir.

Daha sonrasında zamanınız kalırsa, Sarıyer, Topkapı 1453 Müzesi, Beşiktaş Yıldız Parkı’nı da gezebilirsiniz.

İstanbul’da Ne Yenir?

İstanbul’da Eminönü’nde balık ekmek, Ortaköy’de Kumpir, Taksim’de ıslak hamburger yemeden gitmemeniz gereken bir şehirdir.

 

 

Amsterdam Hakkında

Hollanda’nın başkenti olan Amsterdam, Amstel Irmağı’nın kıyısına 12. Yüzyılda kurulmuş bir balıkçı köyü olarak kurulmuştur. Günümüzde ise ülkenin başkenti olmasının yanı sıra kültürel yönden de Hollanda’nın en önemli kentleri arasında yer almaktadır.

Genel olarak çevreci bir yaklaşıma sahip olan Amsterdam da bisiklet kullanılmaktadır. Bisiklet kültürünün geliştiği merkezdir.

Amsterdam Havalimanı

Hollanda’nın en kalabalık olan şehri olan Amsterdam’a her yıl milyonlarca turist ziyaret etmektedir. Bu nedenle de Amsterdam Havalimanı Dünya’nın en büyük havalimanları arasında yer almaktadır. Tek terminal olarak inşa edilen havalimanı daha sonrasında ihtiyaç nedeniyle bir büyük terminal e üç ayrı büyük gidiş salonuna ayrılarak Amsterdam şehir merkezinden 17,5 kilometre uzaklıkta  hizmet vermektedir.

Amsterdam’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Amsterdam’a uçuş gerekleştiren hava yolları arasında ülkemizden Atlas Global, Onur Air, Pegasus Havayolları, SunExpress, Corendon Air ve Türk Hava yolları yer almaktadır. Ayrıca Ermenistan Havayolları, Austrian Airlines, British Airways , Cathay Pasifik, Çin Havayolları, Delta Air Lines, EgyptAir, Finnair Emirates, Etihad Havayolları, Iran Air, Kenya Airways, KLM, Korean Air, Lufthansa, Royal Air Maroc, Royal Jordanian, Adria Airways, Aegean Airlines, Aeroflot, Air Arabia Maroc, Air Astana, Air Canada, Air Europa , Air France, Alitalia,El-Al, Corendon Airlines’ın da çerisinde bulunduğu 75 ‘den fazla hava yolu firması Amsterdam’a uçuş gerçekleştirmektedir.

Amsterdam da Gezilecek Yerler

Amsterdam da gezilebilecek birçok müze yer almaktadır bunlardan başlıca gidilmesi ve görülmesi gerekenler arasında Rjiks Müzesi, Van Gogh Müzesi ve Elmas Müzesi ilk sırada yer almaktadır Ayrıca Amsterdam Tarihi Müzesi, anne Frank Evi Müzesi, Verzetmuseum Stedelijik Müzesi yer almaktadır. Ayrıca Kırmızı Işıklar bölgesi de görülmesi gereken yerler arasındadır.

Amsterdam da Ne/Nerede Yenir?

Uyuşturucunun serbest olduğu Amsterdam da bir ok uyuşturucu madde mevcuttur. Genelde sihirli mantar ve farklı uyuşturucu içerikli kekleri de mevcuttur.  Meraklıları bunları deneyebilir. Ayrıca Hollanda’nın başkenti ve liman kenti olan Amsterdam da balık yemekleri yenilebilir. Hollanda’ya özgü farklı peynirlerde tadılması gereken lezzetler arasındadır.

 

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com