İstanbul Budapeşte Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul - Budapeşte Tahmini Fiyatlar

Budapeşte Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Seyahat Mesafesi İstanbul
Budapeşte 1.054KM
Uçuş Süresi 1 saat 20 dakika
Son Satış 39 dakika önce

İstanbul Budapeşte Uçuşu

İstanbul ‘dan Budapeşte ‘ye en uygun uçak bileti fiyatlarını Ucuzauc.com.tr ‘den sorgulayabilir, tek sayfada ve üstelik +6 taksitle alabilirsiniz. İstanbul Budapeşte ( IST-BUD ) arası uçuş gerçekleştiren tüm hava yollarının uçuşlarını tek sayfada karşılaştırma imkanı sunan Ucuzauc.com.tr size en uygun bileti bulma imkanı sunmaktadır. Havayollarının son dakika kampanyaları, promosyonlu uçuşlarını ve havayolu duyurularını sistemimiz üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Siz gitmek istediğiniz yere karar verin. Biz size en ucuz uçuşları gösterelim.

 

 

İstanbul Hakkında

İstanbul bir çok medeniyeti bir arada bulundurmuş Bizans ve Osmanlı Devletlerinin başkenti olmuş bir şehirdir. Tarihsel açıdan önemli olan bu şehir antropolojik olarak da çok zengindir. İki ayrı yakayı birbirine bağlayan Boğaz’ı nedeniyle se coğrafi olarak önemini koruyan İstanbul bir çok savaşa da tanıklık etmiştir. 1453 yılında Osmanlı Hükümdarı Fatih Sultan Mehmet tarafından feth edilmiş ve uzun yıllar Osmanlının Başkenti olan İstanbul’un her bir köşesi ayrı bir tarihi barındırmaktadır. Türkiye’nin görmeniz gereken en kalabalık şehirleri arasındadır.

İstanbul Havaalanları

İstanbul’a uçakla ulaşım sağlamak isterseniz gidebileceğini iki adet Havaalanı bulunmaktadır. Bunlardan birisi Atatürk Havaalanı, diğeri de Sabiha Gökçen Havaalanıdır.

Atatürk Havaalanı

Türkiye’de ilk olarak kurulan Yeşilköy Havaalanı 1900 başında ilk uçuşlarını gerçekleştirdikten sonra 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 1985 tarifinde Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün soyadı verilerek Atatürk Havaalanı adını almıştır.

Günümüz de hala Atatürk Havaalanı olarak bilinen Atatürk Havaalanı Avrupa yakasında Yeşilköy’ de yer almaktadır. En yoğun hava trafiğine sahip olan Atatürk Havaalanına ulaşımlar bir çok farklı şekilde yapılmaktadır.

Merkezi bölgelerden özel Havaalanı servisleri ile ulaşım sağlanabildiği gibi İETT araçları da havaalanının içerisine kadar yolcuları getirmektedir. Ayrıca Atatürk Havaalanına metro ile de ulaşım sağlanarak içine kadar gidilebilmektedir.

 

 

Sabiha Gökçen Havaalanı

Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havaalanı ismini ilk kadın savaş pilotu olan Sabiha Gökçenden almaktadır. Türkiye’nin en yoğun hava trafiğinin yaşandığı ikinci havaalanıdır.

Sabiha Gökçene ulaşımlar merkezi yerlerden kalkan İETT otobüsleri ve özel havaalanı servisleri ile gerçekleştirilmektedir.

İstanbul’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

İstanbul’ a uçuş gerçekleştiren havayolları arasında ilk önce Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Onur Air, Atlas Global, Anadolujet'tir. Daha fazla ve ayrıntılı bilgiye uçuş gerçekleştireceğiniz şehir veya ülkeye göre www.ucuzauc.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Gidilecek Yerler

Tarihsel merakınızı dindirmek için öncelikle eski İstanbul olarak adlandırılan Beyazıt semtinden başlayarak, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yere Batan Sarnıcı, Gülhane Parkı, Eminönü, Galata Köprüsü, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Taksim de Beyoğlu Caddesi, Ortaköy öncelikli olarak görmeniz ve gezmeniz gereken yerlerdendir.

Daha sonrasında zamanınız kalırsa, Sarıyer, Topkapı 1453 Müzesi, Beşiktaş Yıldız Parkı’nı da gezebilirsiniz.

İstanbul’da Ne Yenir?

İstanbul’da Eminönü’nde balık ekmek, Ortaköy’de Kumpir, Taksim’de ıslak hamburger yemeden gitmemeniz gereken bir şehirdir.

 

 

Budapeşte Hakkında

Budapeşte, Budin ve Peşte’nin 1873 yılında birleşmesi ile Budapeşte adını alan Macaristan’ın en önemli kentlerinden biri olmasının yanında ayrıca da başkentidir.

Tuna nehrinin şehir ikiye ayırmasından sonra 1873 yılında tamamlanan şehri birbirine bağlayan köprü inşasının bitirilmesi ile Budapeşte ismi ile anılan ve başkent ilan edilen bir kenttir.

Şehirde Macaristan Ovası’nın genelinde görülen karasal iklim ve Transtuna’na dan dan kaynaklı yağışlı iklimin bir arada görüldüğü geçiş iklimi mevcuttur. Bu özelliği ile de verimli toprakları ve ormanlık alanları ve parkları ile de ünlenmiş bir şehirdir.

Budapeşte Havalimanı

Budapeşte Havalimanı, Macaristan’da yer alan en büyük havalimanıdır. Uluslararası alanda hizmet veren havalimanının adı 2015 yılının Haziran ayında Ünlü Macar besteci Franz Liszt anısına adı değiştirilmiş ve Budapeşte Ferenc Liszt Uluslararası Havalimanı olarak hizmet vermeye devam etmiştir.

Budapeşte’nin Güneydoğusunda yer alan havalimanı şehir merkezinden 16 kilometre mesafede yer almaktadır.

Havalimanı inşası 1940 yılından itibaren başlanarak 1943 yılında bitirilmiş ve günümüzde de birkaç geliştirme çalışmasının dışında hala aynı bina kullanılmaktadır.

Budapeşte’ye Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Budapeşte’ye uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Pegasus Hava Yolları, Türk Hava Yolları başta olmak üzere  Aegean Airlines, Aeroflot, airBaltic, Air Berlin, Air France, Alitalia,Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines,Ellinair,  Emirates, Finnair, Iberia, KLM, Lufthansa, Qatar Airways, TAROM içinde yer aldığı 25’den fazla hava yolu uçuş gerçekleştirmekde ve Budapeşte’ye hava yolu taşımacılığı hizmeti götürmektedir.

Budapeşte de Gezilecek Yerler

Budapeşte, bol yağış almasına ek olarak tarihsel açıdan da bir çok kültürel mirası bünyesinde barındıran Avrupa’da yer alan en güzel şehirlerden birisidir. Budapeşte’de gezilecek yerler  Szechenyi Termal Hamamı,  Vajdahunyad Kalesi, Chain Köprüsü, Buda Kalesi, Dohany Sokağı Sinagogu, Balıkçı Tabyası, Macaristan Parlamento Binası, Güzel Sanatlar Müzesi, St. Stephen's Bazilikası, Budapeşte Merkez Hali, Matthias Kilisesi, Etnografya Müzesi, Terör Evi Müzesi, Gresham Sarayı öncelikli olarak sıralanabilir.

Budapeşte de Ne Yenir?

Budapeşte’de Macar mutfağına özgü olan bizdeki yahniye benzer Pörkölt isimli yemeği, Paprica isimli kırmızıbiber soslu etli yemekleri, Tokany isimli kırmızı etin şeritler halinde kesilerek ve sosta pişirilerek yapılan yemeği,  vejetaryenler için sadece sebzeden oluşan Fözeleks’i, özel peynirli makarnası olan Turos csusza ve tatlı olarak da Macar mutfağının vaz geçilmezleri arasında olan beş farklı çikolatadan oluşan ve üzeri karamel ile kaplı tatlısı ve palaçinka isimli bizdeki krepe benzer tatlısı muhakkak yemeniz gerekenler arasındadır.

Bunlara ek olarak Macar şarapları da çok ünlüdür. Özellikle Budapeşte’de Tokaji isimli şarapları ve Palinka isimli likörleri tatmanız gerekenler arasındadır. 

Budapeşte Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı