İstanbul Brüksel Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul - Brüksel Tahmini Fiyatlar

İstanbul Brüksel Uçuşu

İstanbul Brüksel uçak bileti ve uçak sefer saatleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için seyahat bilgilerinizi ucuzauc.com.tr web sitesinde görüntüleyebilir ya da 0212) 221 12 21 nolu call center ı arayarak bilgi alabilirsiniz. En ucuz fiyatlarla Brüksel seyahati gerçekleştirmek istiyorsanız Ucuzauc.com.tr üzerinden uçuş sorgulaması yapabilir, İstanbul dan Brüksel ‘e en ucuz uçuşu gerçekleştirerek üstelik +6 taksitle ödeme yapabilirsiniz.

 

 

 

istanbul rehberi

İstanbul Hakkında

İstanbul birçok medeniyeti bir arada bulundurmuş Bizans ve Osmanlı Devletlerinin başkenti olmuş bir şehirdir. Tarihsel açıdan önemli olan bu şehir antropolojik olarak da çok zengindir. İki ayrı yakayı birbirine bağlayan Boğaz’ı nedeniyle se coğrafi olarak önemini koruyan İstanbul bir çok savaşa da tanıklık etmiştir. 1453 yılında Osmanlı Hükümdarı Fatih Sultan Mehmet tarafından feth edilmiş ve uzun yıllar Osmanlının Başkenti olan İstanbul’un her bir köşesi ayrı bir tarihi barındırmaktadır. Türkiye’nin görmeniz gereken en kalabalık şehirleri arasındadır.

İstanbul’da Gidilecek Yerler

Tarihsel merakınızı dindirmek için öncelikle eski İstanbul olarak adlandırılan Beyazıt semtinden başlayarak, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yere Batan Sarnıcı, Gülhane Parkı, Eminönü, Galata Köprüsü, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Taksim de Beyoğlu Caddesi, Ortaköy öncelikli olarak görmeniz ve gezmeniz gereken yerlerdendir.

Daha sonrasında zamanınız kalırsa, Sarıyer, Topkapı 1453 Müzesi, Beşiktaş Yıldız Parkı’nı da gezebilirsiniz.

İstanbul’da Ne Yenir?

İstanbul’da Eminönü’nde balık ekmek, Ortaköy’de Kumpir, Taksim’de ıslak hamburger yemeden gitmemeniz gereken bir şehirdir.

İstanbul Havaalanları

İstanbul’a uçakla ulaşım sağlamak isterseniz gidebileceğini iki adet Havaalanı bulunmaktadır. Bunlardan birisi Atatürk Havaalanı, diğeri de Sabiha Gökçen Havaalanıdır.

Atatürk Havaalanı

Türkiye’de ilk olarak kurulan Yeşilköy Havaalanı 1900 başında ilk uçuşlarını gerçekleştirdikten sonra 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 1985 tarifinde Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün soyadı verilerek Atatürk Havaalanı adını almıştır.

Günümüz de hala Atatürk Havaalanı olarak bilinen Atatürk Havaalanı Avrupa yakasında Yeşilköy’ de yer almaktadır. En yoğun hava trafiğine sahip olan Atatürk Havaalanına ulaşımlar bir çok farklı şekilde yapılmaktadır.

Merkezi bölgelerden özel Havaalanı servisleri ile ulaşım sağlanabildiği gibi İETT araçları da havaalanının içerisine kadar yolcuları getirmektedir. Ayrıca Atatürk Havaalanına metro ile de ulaşım sağlanarak içine kadar gidilebilmektedir.

Sabiha Gökçen Havaalanı

Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havaalanı ismini ilk kadın savaş pilotu olan Sabiha Gökçenden almaktadır. Türkiye’nin en yoğun hava trafiğinin yaşandığı ikinci havaalanıdır.

Sabiha Gökçene ulaşımlar merkezi yerlerden kalkan İETT otobüsleri ve özel havaalanı servisleri ile gerçekleştirilmektedir.

İstanbul’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

İstanbul’ a uçuş gerçekleştiren havayolları arasında ilk önce Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Onur Air, Atlas Global, Anadolujet'tir. Daha fazla ve ayrıntılı bilgiye uçuş gerçekleştireceğiniz şehir veya ülkeye göre www.ucuzauc.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

brüksel seyahati

Brüksel Hakkında

Belçika’nın başkenti olan Brüksel, bundan birkaç yüzyıl öncesine kadar bataklık bir alan olarak bilinmekteydi. Bataklığın kurutulması sonrasında ortaya çıkan bölgeye kurulan Brüksel adını da bu özelliğinden almaktadır.

Siyasi olarak Dünya’da önemli bir yer kaplayan Brüksel, AB Bakanlar Konseyi ve Avrupa Parlamentosunun büyük çoğunluğuna ve AB Komisyonu’na ev sahipliği yapan kenttir. Ayrıca Nato merkezinin de Brüksel’de olması bu kentin önemini arttırmaktadır.

Brüksel Havalimanı

Brüksel Havalimanı, tarım olanı olarak belirlenen alan üzerine kurulmuş ve şehre 1955 yılında da tren yolu ile bağlanmış havalimanıdır. Şehir merkezinin 11 kilometre kuzeydoğusunda yer alan havalimanı 2013 yılında tadilata girmiş ve 2015 yılında yeniden açılarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Brüksel’e Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Brüksel’e uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türkiye merkezli Corendon Havayolları, Onur Air, Pegasus Hava Yolları, SunExpress, Türk Hava Yolları başta olmak üzere  Adria Airways, Aegean Airlines , Aeroflot, airBaltic, Air Canada,Air Malta, Alitalia,All Nippon Airways,American Airlines, British Airways, Brussels Airlines, Delta Hava Yolları, EgyptAir, El Al, Emirates,  Etiyopya Havayolları, Etihad Airways, Finnair, Iberia, KLM, Lufthansa,Qatar Airways,  TAROM, Tunisair içerisinde yer aldığı toplamda 40’dan fazla hava yolu Brüksel’e uçuş gerçekleştirmektedir.

Brüksel Gezilecek Yerler

Brüksel’de gezilecek yerler arasında Atomium, Sacred Heart Bazilikası, Brükse Şehir Meydanı, Cinquantenaire , Our Lady Laeken Kilisesi, Halle Köprüsü,  Hôtel Solvay, Brüksel Park, Jewish  Müzesi ilk sırada yer almaktadır.

Brüksel Ne Yenir?

Brüksel denilince akla ilk gelen yemeklerin arasında midye ve waffle yer almaktadır. Özellikle çilek ve çikolatanın önemli bir yeri olan Brüksel’de yemeniz gerekenler arasında muhakkak waffle yer almaktadır.

 

Brüksel Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı