İstanbul Boston Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul - Boston Tahmini Fiyatlar

Boston Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Seyahat Mesafesi İstanbul
Boston 7780KM
Uçuş Süresi 9 saat 50 dakika
Popüler Havayolları Türk Hava Yolları, KLM, British Airways, Lufthansa
Son Satış 39 dakika önce

İstanbul Boston Uçuşu

İstanbul Boston uçak bileti almak için doğru adresiniz Ucuzauc.com.tr. En ucuz fiyatlarla Boston seyahati gerçekleştirmek istiyorsanız Ucuzauc.com.tr üzerinden uçuş sorgulaması yapabilir, İstanbul dan Boston’a en ucuz uçuşu gerçekleştirerek üstelik +6 taksitle ödeme yapabilirsiniz.

 

 

istanbul

İstanbul Hakkında

İstanbul birçok medeniyeti bir arada bulundurmuş Bizans ve Osmanlı Devletlerinin başkenti olmuş bir şehirdir. Tarihsel açıdan önemli olan bu şehir antropolojik olarak da çok zengindir. İki ayrı yakayı birbirine bağlayan Boğaz’ı nedeniyle se coğrafi olarak önemini koruyan İstanbul bir çok savaşa da tanıklık etmiştir. 1453 yılında Osmanlı Hükümdarı Fatih Sultan Mehmet tarafından feth edilmiş ve uzun yıllar Osmanlının Başkenti olan İstanbul’un her bir köşesi ayrı bir tarihi barındırmaktadır. Türkiye’nin görmeniz gereken en kalabalık şehirleri arasındadır.

İstanbul’da Gidilecek Yerler

Tarihsel merakınızı dindirmek için öncelikle eski İstanbul olarak adlandırılan Beyazıt semtinden başlayarak, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yere Batan Sarnıcı, Gülhane Parkı, Eminönü, Galata Köprüsü, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Taksim de Beyoğlu Caddesi, Ortaköy öncelikli olarak görmeniz ve gezmeniz gereken yerlerdendir.

Daha sonrasında zamanınız kalırsa, Sarıyer, Topkapı 1453 Müzesi, Beşiktaş Yıldız Parkı’nı da gezebilirsiniz.

İstanbul’da Ne Yenir?

İstanbul’da Eminönü’nde balık ekmek, Ortaköy’de Kumpir, Taksim’de ıslak hamburger yemeden gitmemeniz gereken bir şehirdir.

İstanbul Havaalanları

İstanbul’a uçakla ulaşım sağlamak isterseniz gidebileceğini iki adet Havaalanı bulunmaktadır. Bunlardan birisi Atatürk Havaalanı, diğeri de Sabiha Gökçen Havaalanıdır.

Atatürk Havaalanı

Türkiye’de ilk olarak kurulan Yeşilköy Havaalanı 1900 başında ilk uçuşlarını gerçekleştirdikten sonra 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 1985 tarifinde Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün soyadı verilerek Atatürk Havaalanı adını almıştır.

Günümüz de hala Atatürk Havaalanı olarak bilinen Atatürk Havaalanı Avrupa yakasında Yeşilköy’ de yer almaktadır. En yoğun hava trafiğine sahip olan Atatürk Havaalanına ulaşımlar bir çok farklı şekilde yapılmaktadır.

Merkezi bölgelerden özel Havaalanı servisleri ile ulaşım sağlanabildiği gibi İETT araçları da havaalanının içerisine kadar yolcuları getirmektedir. Ayrıca Atatürk Havaalanına metro ile de ulaşım sağlanarak içine kadar gidilebilmektedir.

Sabiha Gökçen Havaalanı

Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havaalanı ismini ilk kadın savaş pilotu olan Sabiha Gökçenden almaktadır. Türkiye’nin en yoğun hava trafiğinin yaşandığı ikinci havaalanıdır.

Sabiha Gökçene ulaşımlar merkezi yerlerden kalkan İETT otobüsleri ve özel havaalanı servisleri ile gerçekleştirilmektedir.

İstanbul’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

İstanbul’ a uçuş gerçekleştiren havayolları arasında ilk önce Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Onur Air, Atlas Global, Borajet ve Anadolujet'tir. Daha fazla ve ayrıntılı bilgiye uçuş gerçekleştireceğiniz şehir veya ülkeye göre www.ucuzauc.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz.

boston

Boston Hakkında

Boston Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde yer alan Massachusetts Eyaletinin merkezi en büyük şehri ve başkentidir. Ayrıca Amerika’da resmi olarak kabul edilmese de bu bölgenin merkezidir.

Tarihi ilk Amerika vatandaşlarının tarafından kurulmuş ve ilk göçmen alan bölgelerinden birisi olarak tarihte yer edinmiş metropol kentlerden birisidir.

Kültür ve eğitimde de merkez bölge olarak görülen kentte birçok üniversite ve müze yer almaktadır.

Boston Havalimanı

Boston bölgesinde yer alan dört adet hava alanı bulunmaktadır.

Logan Uluslararası Havalimanı (KBOS), Doğu Boston

Boston’un Doğu bölgesinde yer alaln ve Boston, Massachusetts hizmet veren havalimanı 1923 yılında açılmış ve daha çok ordu ya hizmet vermiştir. İlk kez 1927 yılında tarifeli  sivil havacılık uçuşları gerçekleştirmiş ve bu tarihten itibaren de kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

Worcester Regional Airport (KORH), Worcester, Massachusetts

Worcester Regional Airport sivil havacılık alanında hizmet vermesi için açılan havalanmı daha çok Worcester bölgesine hizmet vermektedir. Batı bölgesinde yer alan havalimanı şehir merkezinden 5 kilometre uzaklıktadır.

Manchester-Boston Regional Airport (KMHT), Manchester, New Hampshire

Manchester Airport Boston’da 1927 yılında açılmış ve açıldığı tarihten itibaren 1997 yılında bir milyon yolcu kapasitesine ulaşmış havalimanıdır. Güney bölgesinde yer alan iş merkezlerine daha çok hizmet  veren havalimanı, şehir merkezinden 5 kilometre  uzaklıkta yer almaktadır. Manchester Airport, Manchester belediye üyeleri ve belediye başkanı tarafından kurulmuş ve hizmetlerine hala devam etmektedir. Manchester-Boston Regional Airport uçuş gerçekleştirilen hava yolları Amerikan Kartalı, Delta Hava Yolları, Southwest Airlines, United Express ‘dir.

T. F. Green Airport (KPVD), Warwick, Rhode Island

Kamuya hizmet etmesi için 1931 yılında Warwick’in 10 kilometre güneyinde kurulan havalimanı Providence, Kent County, Rhode Island hizmet vermesi için Boston yakınlarında açılan havalimanları arasındadır. 11 Eylül saldırıalrı sonrasında uçuşların azaldığı havalimanına American Airlines, Amerikan Kartalı, Condor, Delta Hava Yolları,JetBlue Airways,SATA International, Southwest Airlines, TACV, United Airlines,United Express hava yolları  ile hizmet vermektedir.

Boston’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Boston’auçuş gerçekleştiren hava yolları arasında ülkemizden Türk Hava Yolları’nın da içinde yer aldığı Aer Lingus, Air Berlin ,Air Canada, Air France, Alaska Airlines, Alitalia,American Airlines,  Amerikan Kartalı, Cape Air,British Airways,Cathay Pacific,United Airlines, Delta Hava Yolları, El Al, Emirates, Eurowings, Iberia, Japan Airlines, JetBlue Airways, Lufthansa, Qatar Airways dahil 30’dan fazla hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Boston Gezilecek Yerler

Boston’da gezilecek yerler arasında  Fenway Park, Güzel Sanatlar Müzesi, Freedom Trail, Boston Public Bahçesi ,Boston Halk Kütüphanesi,  John F. Kennedy Presidential  Müzesi ve Kütüphanesi, Arnold Arboretum, Old North Kilisesi, Isabella Stewart Bahçe Müzesi, Boston Çocuk Müzesi, Granary Burying Ground, Back Bay, Trinity Kilisesi, Old State Evleri, Castle Adası öncelikli olarak yer almaktadır.

Boston Ne Yenir?

Boston okyanus kıyısında yer alan bir şehir olduğundan deniz ürünlerine ait yemekleri ile de meşhurdur. Bu nedenle Boston’da tatmanız gerekenler arasında farklı lezzetteki midye çorbası, Istakoz ve balık ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Amerikan kültürüne uygun olarak sandviç, hamburger, hot dog da Boston’da yenilecekler arasında yer almaktadır.

 

Boston Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı