İstanbul - Bordeaux Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul - - Tahmini Fiyatlar

En Ucuz İstanbul - Bordeaux Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

- Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Seyahat Mesafesi İstanbul
- 2450KM
Uçuş Süresi 3 saat 50 dakika
Popüler Havayolları Air France
Son Satış 44 dakika önce

İstanbul - Bordeaux Uçuşu

İstanbul ‘dan Bordo ( Bordeaux ) ‘ya en ucuz uçak bileti fiyatlarını Ucuzauc.com.tr ‘den sorgulayabilir, tek sayfada ve üstelik +6 taksitle alabilirsiniz. İstanbul Bordo ( IST-BOD ) arası uçuş gerçekleştiren tüm hava yollarının uçuşlarını tek sayfada karşılaştırma imkanı sunan Ucuzauc.com.tr size en uygun bileti bulma imkanı sunmaktadır. Havayollarının son dakika kampanyaları, promosyonlu uçuşlarını ve havayolu duyurularını sistemimiz üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Siz gitmek istediğiniz yere karar verin. Biz size en ucuz uçuşları gösterelim.

 

İstanbul Hakkında

İstanbul bir çok medeniyeti bir arada bulundurmuş Bizans ve Osmanlı Devletlerinin başkenti olmuş bir şehirdir. Tarihsel açıdan önemli olan bu şehir antropolojik olarak da çok zengindir. İki ayrı yakayı birbirine bağlayan Boğaz’ı nedeniyle se coğrafi olarak önemini koruyan İstanbul bir çok savaşa da tanıklık etmiştir. 1453 yılında Osmanlı Hükümdarı Fatih Sultan Mehmet tarafından feth edilmiş ve uzun yıllar Osmanlının Başkenti olan İstanbul’un her bir köşesi ayrı bir tarihi barındırmaktadır. Türkiye’nin görmeniz gereken en kalabalık şehirleri arasındadır.

İstanbul’da Gidilecek Yerler

Tarihsel merakınızı dindirmek için öncelikle eski İstanbul olarak adlandırılan Beyazıt semtinden başlayarak, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yere Batan Sarnıcı, Gülhane Parkı, Eminönü, Galata Köprüsü, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Taksim de Beyoğlu Caddesi, Ortaköy öncelikli olarak görmeniz ve gezmeniz gereken yerlerdendir.

Daha sonrasında zamanınız kalırsa, Sarıyer, Topkapı 1453 Müzesi, Beşiktaş Yıldız Parkı’nı da gezebilirsiniz.

İstanbul’da Ne Yenir?

İstanbul’da Eminönü’nde balık ekmek, Ortaköy’de Kumpir, Taksim’de ıslak hamburger yemeden gitmemeniz gereken bir şehirdir.

İstanbul Havaalanları

İstanbul’a uçakla ulaşım sağlamak isterseniz gidebileceğini iki adet Havaalanı bulunmaktadır. Bunlardan birisi Atatürk Havaalanı, diğeri de Sabiha Gökçen Havaalanıdır.

Atatürk Havaalanı

Türkiye’de ilk olarak kurulan Yeşilköy Havaalanı 1900 başında ilk uçuşlarını gerçekleştirdikten sonra 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 1985 tarifinde Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün soyadı verilerek Atatürk Havaalanı adını almıştır.

Günümüz de hala Atatürk Havaalanı olarak bilinen Atatürk Havaalanı Avrupa yakasında Yeşilköy’ de yer almaktadır. En yoğun hava trafiğine sahip olan Atatürk Havaalanına ulaşımlar bir çok farklı şekilde yapılmaktadır.

Merkezi bölgelerden özel Havaalanı servisleri ile ulaşım sağlanabildiği gibi İETT araçları da havaalanının içerisine kadar yolcuları getirmektedir. Ayrıca Atatürk Havaalanına metro ile de ulaşım sağlanarak içine kadar gidilebilmektedir.

Sabiha Gökçen Havaalanı

Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havaalanı ismini ilk kadın savaş pilotu olan Sabiha Gökçenden almaktadır. Türkiye’nin en yoğun hava trafiğinin yaşandığı ikinci havaalanıdır.

Sabiha Gökçene ulaşımlar merkezi yerlerden kalkan İETT otobüsleri ve özel havaalanı servisleri ile gerçekleştirilmektedir.

İstanbul’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

İstanbul’ a uçuş gerçekleştiren havayolları arasında ilk önce Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Onur Air, Atlas Global, Borajet ve Anadolujet'tir. Daha fazla ve ayrıntılı bilgiye uçuş gerçekleştireceğiniz şehir veya ülkeye göre www.ucuzauc.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

Bordeaux- Bordo Hakkında

Fransa sınırları içerisinde Aktinya’da yer alan BordeauxBordo şehri, Fransa’nın liman kentlerinden birisidir. Ticaret merkezi olarak da anılan Bordeaux- Bordo şehri ayrıca Fransa’da yer alan ve öğrenci nüfusunun en yoğun olduğu altıncı şehirdir.

Genel olarak metropol şehirleri açısından 7. sırada yer alan Bordeaux- Bordo liman kenti olması ve ticaret merkezi olması açısından hala önemini korumaktadır.

Bordeaux- Bordo Havalimanı

Bordeaux–Mérignac Havalimanı ülke sınırları içerisinde dokuzuncu sırada yer alan en büyük uluslararası havaalanlarından birisidir. Bordo şehir merkezine 12 kilometre mesafede yer alan hava alanı 1917 yılında inşa edilmiş günümüze kadar bazı yenileme çalışmaları yapılmış olmasına rağmen kesintisiz olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Fransa’da en işlek havalimanları arasında altıncı sırada yer alan havalimanı genel olarak büyükşehirlere ve farklı kıtalarda ki eğlence merkezlerine uçuş düzenlemesinden kaynaklı da en büyük dokuzuncu şehir olmasına rağmen en yoğun hava alanları arasındadır.

 

Bordeaux- Bordo’ya Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Bordeaux- Bordo’a uçuş gerçekleştirilen hava yolları arasında ilk sırada ülkemizden direk uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları yer almaktadır. Farklı kıtalarda hizmet veren Aegean Airlines, Air France, British Airways, Brussels Airlines, easyJet, Iberia, KLM, Royal Türk Hava Yolları, Tunisair, Vueling hava yollarının da arasında bulunduğu 20 farklı hava yolu Bordo’ya uçuş gerçekleştirmektedir.

Bordeaux- Bordo da Gezilecek Yerler

Bordo’ da gezilecek yerler arasında ilk sıralarda Bourse Sarayı, Su Aynalar Parkı, Pont de Pierre Köprüsü, Porte Cailhau Kilisesi, Jardin Halk Parkı, Pey-Berland Kulesi, Parlement Sarayı, rue Ste Catherine, Notre Dame Klisesi yer almaktadır.

Bordeaux- Bordo da Ne Yenir?

Farklı yemeklerine ek olarak Bordo’da üzüm bağları çok ünlüdür. Özellikle üzüm bağlarına düzenlenen günü birlik şarap tadım etkinliklerine katılmanızı ve şaraplarını tatmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca Fransa mutfağına özgü farklı lezzetlerde bulabileceğiniz Bordo ’da  deniz ürünlerinden yapılma yemekleri ve mezelerine ek olarak Fransız usulü bifteklerde tatmanız gerekenler arasındadır.

 

- Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı