İstanbul Samsun Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul - Samsun Tahmini Fiyatlar

İstanbul Samsun Uçuşu

İstanbul Hakkında

İstanbul birçok medeniyeti bir arada bulundurmuş Bizans ve Osmanlı Devletlerinin başkenti olmuş bir şehirdir. Tarihsel açıdan önemli olan bu şehir antropolojik olarak da çok zengindir. İki ayrı yakayı birbirine bağlayan Boğaz’ı nedeniyle se coğrafi olarak önemini koruyan İstanbul bir çok savaşa da tanıklık etmiştir. 1453 yılında Osmanlı Hükümdarı Fatih Sultan Mehmet tarafından feth edilmiş ve uzun yıllar Osmanlının Başkenti olan İstanbul’un her bir köşesi ayrı bir tarihi barındırmaktadır. Türkiye’nin görmeniz gereken en kalabalık şehirleri arasındadır.

İstanbul’da Gidilecek Yerler

Tarihsel merakınızı dindirmek için öncelikle eski İstanbul olarak adlandırılan Beyazıt semtinden başlayarak, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yere Batan Sarnıcı, Gülhane Parkı, Eminönü, Galata Köprüsü, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Taksim de Beyoğlu Caddesi, Ortaköy öncelikli olarak görmeniz ve gezmeniz gereken yerlerdendir.

Daha sonrasında zamanınız kalırsa, Sarıyer, Topkapı 1453 Müzesi, Beşiktaş Yıldız Parkı’nı da gezebilirsiniz.

İstanbul’da Ne Yenir?

İstanbul’da Eminönü’nde balık ekmek, Ortaköy’de Kumpir, Taksim’de ıslak hamburger yemeden gitmemeniz gereken bir şehirdir.

İstanbul Havaalanları

İstanbul’a uçakla ulaşım sağlamak isterseniz gidebileceğini iki adet Havaalanı bulunmaktadır. Bunlardan birisi Atatürk Havaalanı, diğeri de Sabiha Gökçen Havaalanıdır.

Atatürk Havaalanı

Türkiye’de ilk olarak kurulan Yeşilköy Havaalanı 1900 başında ilk uçuşlarını gerçekleştirdikten sonra 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 1985 tarifinde Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün soyadı verilerek Atatürk Havaalanı adını almıştır.

Günümüz de hala Atatürk Havaalanı olarak bilinen Atatürk Havaalanı Avrupa yakasında Yeşilköy’ de yer almaktadır. En yoğun hava trafiğine sahip olan Atatürk Havaalanına ulaşımlar bir çok farklı şekilde yapılmaktadır.

Merkezi bölgelerden özel Havaalanı servisleri ile ulaşım sağlanabildiği gibi İETT araçları da havaalanının içerisine kadar yolcuları getirmektedir. Ayrıca Atatürk Havaalanına metro ile de ulaşım sağlanarak içine kadar gidilebilmektedir.

Sabiha Gökçen Havaalanı

Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havaalanı ismini ilk kadın savaş pilotu olan Sabiha Gökçenden almaktadır. Türkiye’nin en yoğun hava trafiğinin yaşandığı ikinci havaalanıdır.

Sabiha Gökçene ulaşımlar merkezi yerlerden kalkan İETT otobüsleri ve özel havaalanı servisleri ile gerçekleştirilmektedir.

İstanbul’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

İstanbul’ a uçuş gerçekleştiren havayolları arasında ilk önce Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Onur Air, Atlas Global, Borajet ve Anadolujet'tir. Daha fazla ve ayrıntılı bilgiye uçuş gerçekleştireceğiniz şehir veya ülkeye göre www.ucuzauc.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz.

Samsun Hakkında

Samsun, Türkiye’nin 55 plaka numaralı, Karadeniz bölgesinin Orta Karadeniz bölümünde bulunan en kalabalık on altıncı şehirdir. Bulunduğu bölgede de en kalabalık şehir özelliği taşıyan Samsun’a ulaşım kara yolları, deniz yolları, demir yolları ve hava yolları ile ulaşım sağlanmaktadır. Orta Karadeniz'in metropol şehri olarak tanınmaktadır.

Samsun hakkında söylenebilecek ilk şey Karadeniz’in Başkenti olarak bilinmesidir. Eğitim, sanayi, ticaret ve ulaşım anlamında da hala kendini geliştirmeye devam etmektedir. Atatürk şehri olarak da tanıtılan Samsun liman şehri olmasından kaynaklı lojistik açıdan da çok gelişmiştir. İlk olarak Kaşkalar’ın yerleşim yeri olan Samsun daha sonrasında Hitit ve Amazonların yerleşim yeri olmuştur.  Kurtuluş savaşının Atatürk’ün Samsuna çıkışıyla da başlamasından sonra Atatürk Şehri olarak adını yazdıran Samsun doğum günü olarak da 19 Mayıs tarihi olarak belirlemiştir.

Samsun Çarşamba Havalimanı

Samsun havalimanı il olarak şehir merkezinden 4 km uzaklıkta hizmete açılmış ve 1999 yılına kadar da hizmet vermeye devam etmiştir. Gelişen teknoloji ve uçak yapısına cevap verememe durumundan dolayı Çarşamba ilçesinde 1996 yılında yeni bir inşaat başlatılarak, şehir merkezinden 25 km uzaklıkta,  son teknolojiye uygun olarak yeniden inşa edilen havalimanı hala hizmet vermeye devam etmektedir.

Samsun Çarşamba Havalimanı iç hatlar ve dış hatlarda hizmet verdiğinden çevre iller açısından da önemli bir yere sahiptir. Samsun havalimanına ulaşım şehir merkezinden taksiler, dolmuşlar, belediye otobüsleri ve özel havaalanı servisleri ile gerçekleştirilmektedir.

Samsun’a Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları

Samsun’a uçuş gerçekleştiren hava yolları ve uçuş gerçekleştirdikleri şehirler; Borajet-Ankara, Bursa, Denizli, Onur air-İstanbul, Antalya, Pegasus- İstanbul, İzmir, Viyana, Izair-İzmir, SunExpress- Antalya, İzmir, Türk Hava Yolları-İstanbul, Viyana, Düsseldorf, AnadoluJet- Ankara, İstanbul, Air  Batumi-Tiflis, Air Berlin-Hannover, Düsseldorf, Germania Airlines-Berlin-Tegel, Dusseldorf, Hamburg International- Stuttgart, XL Airways Germany-Frankfurt, Hannover.

Samsun’da Gidilecek Yerler

Samsun’da gidilecek yerler arasında şüphesiz ilk sırada Atatürk’ün Samsuna çıkışı sırasında kullandığı Bandırma Vapuru müzesi yer almaktadır. Sonrasında sırasıyla Gazi müzesi, Amisos mezarlığı, Şahinkaya Kanyonu, Kuş Cenneti, Kabaceviz şelalesi, Ladik gölü, Tekkeköy, Atatürk Evi, Samsun Kent müzesi görülebilcek yerler arasındadır.

Samsun ’da Ne Yenir?

Samsun’da ne yenir diye düşünmenize gerek kalmadan sehre ayak bastığınız da eşsiz lezzetteki Bafra pidesinin kokusunu alabilirsiniz. Özel pide günleri dahi olan Samsun da yenilmesi gerekenlere ait mini listede İçli Mantı, Nokul, Baklalı Sarma, Haluçka, Kaz Pilavı, Oymaağaç kebabı, Terme pidesi yer almaktadır.

Sizler de Atatürk Şehri olan Samsun’u ziyaret etmek Karadeniz’in başkenti olarak bilinen bu şehrin eşsiz lezzetleri tatmak istiyorsanız ucuzauc.com.tr web sitesinden Samsun ekonomik uçak biletinizi alabilir ve seyahatinizi uygun fiyatlarla gerçekleştirebilirsiniz.

Samsun Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı