İstanbul - Marmaris Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul - - Tahmini Fiyatlar

En Ucuz İstanbul - Marmaris Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

- Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Seyahat Mesafesi İstanbul
- 470KM
Uçuş Süresi 1 saat 45 dakika
Popüler Havayolları Sunexpress
Son Satış 50 dakika önce

İstanbul - Marmaris Uçuşu

İstanbul Hakkında

İstanbul birçok medeniyeti bir arada bulundurmuş Bizans ve Osmanlı Devletlerinin başkenti olmuş bir şehirdir. Tarihsel açıdan önemli olan bu şehir antropolojik olarak da çok zengindir. İki ayrı yakayı birbirine bağlayan Boğaz’ı nedeniyle se coğrafi olarak önemini koruyan İstanbul bir çok savaşa da tanıklık etmiştir. 1453 yılında Osmanlı Hükümdarı Fatih Sultan Mehmet tarafından feth edilmiş ve uzun yıllar Osmanlının Başkenti olan İstanbul’un her bir köşesi ayrı bir tarihi barındırmaktadır. Türkiye’nin görmeniz gereken en kalabalık şehirleri arasındadır.

İstanbul’da Gidilecek Yerler

Tarihsel merakınızı dindirmek için öncelikle eski İstanbul olarak adlandırılan Beyazıt semtinden başlayarak, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yere Batan Sarnıcı, Gülhane Parkı, Eminönü, Galata Köprüsü, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Taksim de Beyoğlu Caddesi, Ortaköy öncelikli olarak görmeniz ve gezmeniz gereken yerlerdendir.

Daha sonrasında zamanınız kalırsa, Sarıyer, Topkapı 1453 Müzesi, Beşiktaş Yıldız Parkı’nı da gezebilirsiniz.

İstanbul’da Ne Yenir?

İstanbul’da Eminönü’nde balık ekmek, Ortaköy’de Kumpir, Taksim’de ıslak hamburger, Kanlıca'da yoğurt yemeden gitmemeniz gereken bir şehirdir.

İstanbul Havaalanları

İstanbul’a uçakla ulaşım sağlamak isterseniz gidebileceğini iki adet Havaalanı bulunmaktadır. Bunlardan birisi Atatürk Havaalanı, diğeri de Sabiha Gökçen Havaalanıdır. 2018 yılının sonlarına doğru ise İstanbul üçüncü havaalanına kavuşacak.

Atatürk Havaalanı

Türkiye’de ilk olarak kurulan Yeşilköy Havaalanı 1900 başında ilk uçuşlarını gerçekleştirdikten sonra 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 1985 tarifinde Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün soyadı verilerek Atatürk Havaalanı adını almıştır.

Günümüz de hala Atatürk Havaalanı olarak bilinen Atatürk Havaalanı Avrupa yakasında Yeşilköy’ de yer almaktadır. En yoğun hava trafiğine sahip olan Atatürk Havaalanına ulaşımlar bir çok farklı şekilde yapılmaktadır.

Merkezi bölgelerden özel Havaalanı servisleri ile ulaşım sağlanabildiği gibi İETT araçları da havaalanının içerisine kadar yolcuları getirmektedir. Ayrıca Atatürk Havaalanına metro ile de ulaşım sağlanarak içine kadar gidilebilmektedir.

Sabiha Gökçen Havaalanı

Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havaalanı ismini ilk kadın savaş pilotu olan Sabiha Gökçen'den almaktadır. Türkiye’nin en yoğun hava trafiğinin yaşandığı ikinci havaalanıdır.

Sabiha Gökçene ulaşımlar merkezi yerlerden kalkan İETT otobüsleri ve özel havaalanı servisleri ile gerçekleştirilmektedir.

İstanbul’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

İstanbul’ a uçuş gerçekleştiren havayolları arasında ilk önce Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Onur Air, Atlas Global, Borajet ve Anadolujet'tir. Daha fazla ve ayrıntılı bilgiye uçuş gerçekleştireceğiniz şehir veya ülkeye göre www.ucuzauc.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz.

Marmaris Hakkında

Muğla’nın bir ilçesi olan Marmaris, turizm bakımından da oldukça ilgi gören yerlerden birisidir. Reşadiye Yarımadası, Kesme Körfezi, Ula, Balan Dağı, Karadağ ve Günlük Tepeleri ile çevresi çevrili olan ilçenin Akdeniz’e de kıyısı bulunmaktadır.

Genel olarak yazları sıcak ve kurak olan bölge de Akdeniz iklimi etkisinden dolayı kış mevsimi de ılık ve yağışlıdır.

Marmaris - Dalaman Havalimanı

Muğla ilinde yer alan iki uluslararası havalimanından biri olan Marmaris- Dalaman Havalimanı 1976 yılında inşasına başlanmış ve 1981 yılında da hizmet vermeye başlamıştır. 1989 yılında da uluslararası alanda hizmet vermeye başlayarak havalimanı statüsünü kazanmıştır. Milas-Bodrum havalimanı ile beraber Muğla iline hizmet veren Marmaris-Dalaman Havalimanı Gökcek, Fethiye ve Marmaris bölgelerine yoğunluklu olarak hizmet vermektedir. Belediyenin ulaşım araçları olan otobüsler ve ekstradan taksiler ile havaş hizmetleri ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Marmaris Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Marmaris’e yurt içinden uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında ilk sırada Türk Hava Yolları yer almaktadır. Anadolu Jet, Sun Express, Atlas Global, Borajet, Onur Air, Pegasus firmaları da Marmaris’e uçuş gerçekleştirmektedir.

Bunlara ek olarak uluslararası alanda da hizmet veren havalimanına 50’den fazla hava yolları firması uçuş gerçekleştirmektedir. Seyahat rotanıza göre bütün uçak seferleri ve hava yollarına ait bilgiler için ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  

Marmaris Gezilecek Yerler

Marmaris’de bir çok antik kent bulunmaktadır.  Bunun yanı sıra Akdenize kıyısı bulunan şehirde plajları da görülmesi gereken yerler arasındadır. Öncelikli olarak görülmesi gereken yerler arasında Dalaman Nehri, İçmeler Plajı, Rodos, Marmaris Müzesi, Karya Kaya Mezarları görülmesi gereken yerler arasındadır. Marmaris gece hayatı ile de Türkiye'nin en fazla tercih edlen tatil beldelerindendir.

Marmaris de Ne Yenir?

Muğla’ya balı Marmaris Akdeniz bölgesinde yer aldığından Akdeniz mutfağına özgü sebze yemekleri ile meşhurdur. Ayrıca Marmaris’ de yenilmesi gerekenler arasında muhakkak deniz ürünleri yemekleri yer almaktadır.

- Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı