İstanbul - Bişkek Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul - - Tahmini Fiyatlar

En Ucuz İstanbul - Bişkek Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

- Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Seyahat Mesafesi İstanbul
- 3717KM
Uçuş Süresi 4 saat 10 dakika
Popüler Havayolları Turkish Airlines, Air Astana, Aeroflot, Pegasus
Son Satış 59 dakika önce

İstanbul - Bişkek Uçuşu

İstanbul Bişkek İstanbul arası en uygun uçak bileti fiyatlarını Ucuzauc.com.tr ‘den sorgulayabilir, üstelik +6 taksitle alabilirsiniz. İstanbul Bişkek ya da Bişkek İstanbul ( IST-FRU-IST ) güzergahında uçuş gerçekleştiren tüm hava yollarının uçuşlarını tek sayfada karşılaştırma imkanı sunan Ucuzauc.com.tr size en uygun bileti bulma imkanı sunmaktadır. Havayollarının son dakika kampanyaları, promosyonlu uçuşlarını ve havayolu duyurularını sistemimiz üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Siz gitmek istediğiniz yere karar verin. Biz size en ucuz uçuşları gösterelim.

 

 

 

istanbul bişkek

İstanbul Hakkında

İstanbul bir çok medeniyeti bir arada bulundurmuş Bizans ve Osmanlı Devletlerinin başkenti olmuş bir şehirdir. Tarihsel açıdan önemli olan bu şehir antropolojik olarak da çok zengindir. İki ayrı yakayı birbirine bağlayan Boğaz’ı nedeniyle se coğrafi olarak önemini koruyan İstanbul bir çok savaşa da tanıklık etmiştir. 1453 yılında Osmanlı Hükümdarı Fatih Sultan Mehmet tarafından feth edilmiş ve uzun yıllar Osmanlının Başkenti olan İstanbul’un her bir köşesi ayrı bir tarihi barındırmaktadır. Türkiye’nin görmeniz gereken en kalabalık şehirleri arasındadır.

İstanbul’da Gidilecek Yerler

Tarihsel merakınızı dindirmek için öncelikle eski İstanbul olarak adlandırılan Beyazıt semtinden başlayarak, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yere Batan Sarnıcı, Gülhane Parkı, Eminönü, Galata Köprüsü, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Taksim de Beyoğlu Caddesi, Ortaköy öncelikli olarak görmeniz ve gezmeniz gereken yerlerdendir.

Daha sonrasında zamanınız kalırsa, Sarıyer, Topkapı 1453 Müzesi, Beşiktaş Yıldız Parkı’nı da gezebilirsiniz.

İstanbul’da Ne Yenir?

İstanbul’da Eminönü’nde balık ekmek, Ortaköy’de Kumpir, Taksim’de ıslak hamburger yemeden gitmemeniz gereken bir şehirdir.

İstanbul Havaalanları

İstanbul’a uçakla ulaşım sağlamak isterseniz gidebileceğini iki adet Havaalanı bulunmaktadır. Bunlardan birisi Atatürk Havaalanı, diğeri de Sabiha Gökçen Havaalanıdır.

Atatürk Havaalanı

Türkiye’de ilk olarak kurulan Yeşilköy Havaalanı 1900 başında ilk uçuşlarını gerçekleştirdikten sonra 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 1985 tarifinde Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün soyadı verilerek Atatürk Havaalanı adını almıştır.

Günümüz de hala Atatürk Havaalanı olarak bilinen Atatürk Havaalanı Avrupa yakasında Yeşilköy’ de yer almaktadır. En yoğun hava trafiğine sahip olan Atatürk Havaalanına ulaşımlar bir çok farklı şekilde yapılmaktadır.

Merkezi bölgelerden özel Havaalanı servisleri ile ulaşım sağlanabildiği gibi İETT araçları da havaalanının içerisine kadar yolcuları getirmektedir. Ayrıca Atatürk Havaalanına metro ile de ulaşım sağlanarak içine kadar gidilebilmektedir.

Sabiha Gökçen Havaalanı

Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havaalanı ismini ilk kadın savaş pilotu olan Sabiha Gökçenden almaktadır. Türkiye’nin en yoğun hava trafiğinin yaşandığı ikinci havaalanıdır.

Sabiha Gökçene ulaşımlar merkezi yerlerden kalkan İETT otobüsleri ve özel havaalanı servisleri ile gerçekleştirilmektedir.

İstanbul’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

İstanbul’ a uçuş gerçekleştiren havayolları arasında ilk önce Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Onur Air, Atlas Global,  Anadolujet'tir. Daha fazla ve ayrıntılı bilgiye uçuş gerçekleştireceğiniz şehir veya ülkeye göre www.ucuzauc.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

bishkekBişkek Hakkında

1878 yılında kurulan Bişkek Kırgızistan’ın başkenti olarak bilinen ve Bolşevik önderlerinden Mihail Frunze anısına Frunze olarak da bilinen şehirdir.

Bişkek genel olarak satranç tahtası şeklinde dizayn edilmiş bir kenttir. Apartman blokların iki yanında ağaçlar ve parklar yer almaktadır.  Sulama alanları varlığı ile sıcak yaz aylarında gölge görevi gören ağaçlar aynı zamanda yeşilleri içinde bir kent olmasını sağlamıştır.

Bişkek Havalimanı

1974 yılında kullanıma açılan Bişkek Havalimanı tam ismi Manas Uluslararası Havalimanı olarak bilinmektedir. Kırgızistan’ın başkentine ağırlıklı olarak hizmet veren uluslararası havalimanı şehir merkezinden 25 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Artan nüfus ve turizm taleplerini de karşılayabilmek amaçlı 2007 yılında yenileme yapılan havalimanı hizmet vermeye devam etmektedir.

Bişkek ‘e Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Bişkek uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında AtlasGlobal, Pegasus Hava Yolları, Türk Hava Yolları başta olmak üzere Aeroflot, Air Astana, Air Bişkek,S7 Airlines,China Southern Airines, flydubai, Somon Air, Tacik Air, Manas Airlines, Iran Air Tours, Özbekistan Hava Yolları içerisinde yer aldığı 20’den fazla hava yolu Bişkek uçuş gerçekleştirmektedir.

Bişkek ‘te Gezilecek Yerler

Bişkek’de gezilecek yerler arasında öncelikli olarak Mikhail Frunze Müzesi yer almaktadır. Ayrıca Ala-Archa Gorge, State History Müzesi, Panfilov Parkı, Sanat Müzesi, İshkek Park, Holy Resurrection Katedrali, Central Camii, Manas Müzesi’de Bişkek’de gezilecek yerler arasındadır.

Bişkek 'te Ne Yenir?

Bişkek’te Kırgız mutfağına özgü olan ve at etinden yapılan Beş Parmak isimli yemeği, Koyun Başı ve Kımız isimli farklı tatlar da yenilmesi gerekenler arasında yer almaktadır.

 

- Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı