Budapeşte Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Budapeşte Uçuşu

budapeşte uçak biletiBudapeşte Hakkında

Budapeşte, Budin ve Peşte’nin 1873 yılında birleşmesi ile Budapeşte adını alan Macaristan’ın en önemli kentlerinden biri olmasının yanında ayrıca da başkentidir.

Tuna nehrinin şehir ikiye ayırmasından sonra 1873 yılında tamamlanan şehri birbirine bağlayan köprü inşasının bitirilmesi ile Budapeşte ismi ile anılan ve başkent ilan edilen bir kenttir.

Şehirde Macaristan Ovası’nın genelinde görülen karasal iklim ve Transtuna’na dan dan kaynaklı yağışlı iklimin bir arada görüldüğü geçiş iklimi mevcuttur. Bu özelliği ile de verimli toprakları ve ormanlık alanları ve parkları ile de ünlenmiş bir şehirdir.

Budapeşte Havalimanı

Budapeşte Havalimanı, Macaristan’da yer alan en büyük havalimanıdır. Uluslararası alanda hizmet veren havalimanının adı 2015 yılının Haziran ayında Ünlü Macar besteci Franz Liszt anısına adı değiştirilmiş ve Budapeşte Ferenc Liszt Uluslararası Havalimanı olarak hizmet vermeye devam etmiştir.

Budapeşte’nin Güneydoğusunda yer alan havalimanı şehir merkezinden 16 kilometre mesafede yer almaktadır.

Havalimanı inşası 1940 yılından itibaren başlanarak 1943 yılında bitirilmiş ve günümüzde de birkaç geliştirme çalışmasının dışında hala aynı bina kullanılmaktadır.

Budapeşte’ye Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Budapeşte’ye uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Pegasus Hava Yolları, Türk Hava Yolları başta olmak üzere  Aegean Airlines, Aeroflot, airBaltic, Air Berlin, Air France, Alitalia,Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines,Ellinair,  Emirates, Finnair, Iberia, KLM, Lufthansa, Qatar Airways, TAROM içinde yer aldığı 25’den fazla hava yolu uçuş gerçekleştirmekde ve Budapeşte’ye hava yolu taşımacılığı hizmeti götürmektedir.

Budapeşte Uçak Bileti

Budapeşte uçak bileti satışları genel olarak seyahat acentaları aracılığı ve internet üzerinden ucuzauc.com.tr web sitesi aracılığı ile yapılmaktadır. Web sitesi üzerinden Türkiye merkezli İstanbul – Budapeşte uçak bileti, Ankara– Budapeşte uçak bileti, Antalya – Budapeşte uçak bileti, İzmir– Budapeşte uçak bileti, Adana – Budapeşte uçak bileti, Dalaman– Budapeşte uçak bileti, Samsun – Budapeşte uçak bileti, Bodrum– Budapeşte uçak bileti, Adana – Budapeşte uçak bileti gibi farklı noktalara ait bir çok uçak bileti satışı yapılmaktadır. Seyahat başlangıç noktanıza göre direk veya aktarmalı uçuşlar için web sitesini ziyaret edebilir ve size uygun ekonomik uçak biletini web sitesi üzerinden veya mobil uygulama aracılığı ile üç adımda alabilirsiniz.

Ayrıca yurt dışı merkezli olarak da  Alicante– Budapeşte uçak bileti, Bakü– Budapeşte uçak bileti, Barselona– Budapeşte uçak bileti,  Malta– Budapeşte uçak bileti , Milan– Budapeşte uçak bileti ,Bükreş– Budapeşte uçak bileti, Zürih– Budapeşte uçak bileti ,Atina– Budapeşte uçak bileti, Berlin– Budapeşte uçak bileti , Kopenhag– Budapeşte uçak bileti ,Londra– Budapeşte uçak bileti, Frankfurt– Budapeşte uçak bileti, Münih– Budapeşte uçak bileti, Amsterdam– Budapeşte uçak bileti ,Kahire– Budapeşte uçak bileti, Prag– Budapeşte uçak bileti gibi bir çok farklı kıtadan ve ülkelerin farklı noktalarından ekonomik Budapeşte uçak biletninizi ucuzauc.com.tr web sitesi veya mobil uygulaması aracılığı ile alabilirsiniz.

Budapeşte Gezilecek Yerler

Budapeşte, bol yağış almasına ek olarak tarihsel açıdan da bir çok kültürel mirası bünyesinde barındıran Avrupa’da yer alan en güzel şehirlerden birisidir. Budapeşte’de gezilecek yerler  Szechenyi Termal Hamamı,  Vajdahunyad Kalesi, Chain Köprüsü, Buda Kalesi, Dohany Sokağı Sinagogu, Balıkçı Tabyası, Macaristan Parlamento Binası, Güzel Sanatlar Müzesi, St. Stephen's Bazilikası, Budapeşte Merkez Hali, Matthias Kilisesi, Etnografya Müzesi, Terör Evi Müzesi, Gresham Sarayı öncelikli olarak sıralanabilir.

Kültürel gezilerin yanısıra Budapeşte Balkan Turlarının vazgeçilmez durakları arasındadır. 

Budapeşte Ne Yenir?

Budapeşte’de Macar mutfağına özgü olan bizdeki yahniye benzer Pörkölt isimli yemeği, Paprica isimli kırmızıbiber soslu etli yemekleri, Tokany isimli kırmızı etin şeritler halinde kesilerek ve sosta pişirilerek yapılan yemeği,  vejetaryenler için sadece sebzeden oluşan Fözeleks’i, özel peynirli makarnası olan Turos csusza ve tatlı olarak da Macar mutfağının vaz geçilmezleri arasında olan beş farklı çikolatadan oluşan ve üzeri karamel ile kaplı tatlısı ve palaçinka isimli bizdeki krepe benzer tatlısı muhakkak yemeniz gerekenler arasındadır.

Bunlara ek olarak Macar şarapları da çok ünlüdür. Özellikle Budapeşte’de Tokaji isimli şarapları ve Palinka isimli likörleri tatmanız gerekenler arasındadır. 

Budapeşte Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Sadece Bayanlara Özel Plaj Yerleri

10 Aralık 2019

Sadece Bayanlara Özel Plaj Yerleri

Sadece Bayanlara Özel Plaj Yerleri Bayanlar daha rahat hareket etmek ve daha rahat denize girm...

Devamı
Parasız Dünya Turu Yapmanın Yolu

09 Aralık 2019

Parasız Dünya Turu Yapmanın Yolu

Parasız Dünya Turu Yapmanın Yolu Dünya turu denilince akla gelen ilk şey para olur. &Cc...

Devamı
Pamukkale’de yapabileceğiniz günlük aktiviteler

07 Aralık 2019

Pamukkale’de yapabileceğiniz günlük aktiviteler

Pamukkale’de yapabileceğiniz günlük aktiviteler Pamukkale bembeyaz görü...

Devamı