Brüksel Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Brüksel Uçuşu

bruksel uçak biletiBrüksel Hakkında

Belçika’nın başkenti olan Brüksel, bundan birkaç yüzyıl öncesine kadar bataklık bir alan olarak bilinmekteydi. Bataklığın kurutulması sonrasında ortaya çıkan bölgeye kurulan Brüksel adını da bu özelliğinden almaktadır.

Siyasi olarak Dünya’da önemli bir yer kaplayan Brüksel, AB Bakanlar Konseyi ve Avrupa Parlamentosunun büyük çoğunluğuna ve AB Komisyonu’na ev sahipliği yapan kenttir. Ayrıca Nato merkezinin de Brüksel’de olması bu kentin önemini arttırmaktadır.

Brüksel Havalimanı

Brüksel Havalimanı, tarım olanı olarak belirlenen alan üzerine kurulmuş ve şehre 1955 yılında da tren yolu ile bağlanmış havalimanıdır. Şehir merkezinin 11 kilometre kuzeydoğusunda yer alan havalimanı 2013 yılında tadilata girmiş ve 2015 yılında yeniden açılarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Brüksel’e Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Brüksel’e uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türkiye merkezli Corendon Havayolları, Onur Air, Pegasus Hava Yolları, SunExpress, Türk Hava Yolları başta olmak üzere  Adria Airways, Aegean Airlines , Aeroflot, airBaltic, Air Canada,Air Malta, Alitalia,All Nippon Airways,American Airlines, British Airways, Brussels Airlines, Delta Hava Yolları, EgyptAir, El Al, Emirates,  Etiyopya Havayolları, Etihad Airways, Finnair, Iberia, KLM, Lufthansa,Qatar Airways,  TAROM, Tunisair içerisinde yer aldığı toplamda 40’dan fazla hava yolu Brüksel’e uçuş gerçekleştirmektedir.

Brüksel Uçak Bileti

Brüksel uçak bileti satışları seyahat acentaları, ucuzauc.com.tr web sitesi, çağrı merkezi ve mobil uygulaması aracılığı ile yapılmaktadır. Web sitesi üzerinden İstanbul- Brüksel uçak bileti, Antalya- Brüksel uçak bileti, Bodrum- Brüksel uçak bileti, Dalaman- Brüksel uçak bileti, Eskişehir- Brüksel uçak bileti, Alanya- Brüksel uçak bileti, Ankara- Brüksel uçak bileti gibi Türkiye’nin farklı noktalarından ve  Alicante- Brüksel uçak bileti, Barcelona- Brüksel uçak bileti , Tunus- Brüksel uçak bileti,  Atina- Brüksel uçak bileti, Bükreş- Brüksel uçak bileti,  Zürih- Brüksel uçak bileti,  Kopenhag- Brüksel uçak bileti, , Ibiza- Brüksel uçak bileti, Malta- Brüksel uçak bileti, Berlin- Brüksel uçak bileti, Beyrut- Brüksel uçak bileti, Amsterdam- Brüksel uçak bileti,  Abu Dabi- Brüksel uçak bileti, Addis Ababa- Brüksel uçak bileti , Kahire- Brüksel uçak bileti , New York- Brüksel uçak bileti gibi de Dünya’nın farklı noktalarından ekonomik Brüksel uçak bileti alabilirsiniz.

Brüksel Gezilecek Yerler

Brüksel’de gezilecek yerler arasında Atomium, Sacred Heart Bazilikası, Brükse Şehir Meydanı, Cinquantenaire , Our Lady Laeken Kilisesi, Halle Köprüsü,  Hôtel Solvay, Brüksel Park, Jewish  Müzesi ilk sırada yer almaktadır. Dünyanın en iyi festivallerinden birisi olarak kabul edilen Tomorrowland'e de ev sahipliği yapan şehir, Temmuz ayı içerisinde kendi nüfusundan daha fazla turist almaktadır.

Brüksel Ne Yenir?

Brüksel denilince akla ilk gelen yemeklerin arasında midye ve waffle yer almaktadır. Özellikle çilek ve çikolatanın önemli bir yeri olan Brüksel’de yemeniz gerekenler arasında muhakkak waffle yer almaktadır.

Brüksel Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı