Boston Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Boston Uçuşu

bostonBoston Hakkında

Boston Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde yer alan Massachusetts Eyaletinin merkezi en büyük şehri ve başkentidir. Ayrıca Amerika’da resmi olarak kabul edilmese de bu bölgenin merkezidir.

Tarihi ilk Amerika vatandaşlarının tarafından kurulmuş ve ilk göçmen alan bölgelerinden birisi olarak tarihte yer edinmiş metropol kentlerden birisidir.

Kültür ve eğitimde de merkez bölge olarak görülen kentte birçok üniversite ve müze yer almaktadır.

Boston Havalimanı

Boston bölgesinde yer alan dört adet hava alanı bulunmaktadır.

Logan Uluslararası Havalimanı (KBOS), Doğu Boston

Boston’un Doğu bölgesinde yer alaln ve Boston, Massachusetts hizmet veren havalimanı 1923 yılında açılmış ve daha çok ordu ya hizmet vermiştir. İlk kez 1927 yılında tarifeli  sivil havacılık uçuşları gerçekleştirmiş ve bu tarihten itibaren de kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

Worcester Regional Airport (KORH), Worcester, Massachusetts

Worcester Regional Airport sivil havacılık alanında hizmet vermesi için açılan havalanmı daha çok Worcester bölgesine hizmet vermektedir. Batı bölgesinde yer alan havalimanı şehir merkezinden 5 kilometre uzaklıktadır.

Manchester-Boston Regional Airport (KMHT), Manchester, New Hampshire

Manchester Airport Boston’da 1927 yılında açılmış ve açıldığı tarihten itibaren 1997 yılında bir milyon yolcu kapasitesine ulaşmış havalimanıdır. Güney bölgesinde yer alan iş merkezlerine daha çok hizmet  veren havalimanı, şehir merkezinden 5 kilometre  uzaklıkta yer almaktadır. Manchester Airport, Manchester belediye üyeleri ve belediye başkanı tarafından kurulmuş ve hizmetlerine hala devam etmektedir. Manchester-Boston Regional Airport uçuş gerçekleştirilen hava yolları Amerikan Kartalı, Delta Hava Yolları, Southwest Airlines, United Express ‘dir.

T. F. Green Airport (KPVD), Warwick, Rhode Island

Kamuya hizmet etmesi için 1931 yılında Warwick’in 10 kilometre güneyinde kurulan havalimanı Providence, Kent County, Rhode Island hizmet vermesi için Boston yakınlarında açılan havalimanları arasındadır. 11 Eylül saldırıalrı sonrasında uçuşların azaldığı havalimanına American Airlines, Amerikan Kartalı, Condor, Delta Hava Yolları,JetBlue Airways,SATA International, Southwest Airlines, TACV, United Airlines,United Express hava yolları  ile hizmet vermektedir.

Boston’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Boston’auçuş gerçekleştiren hava yolları arasında ülkemizden Türk Hava Yolları’nın da içinde yer aldığı Aer Lingus, Air Berlin ,Air Canada, Air France, Alaska Airlines, Alitalia,American Airlines,  Amerikan Kartalı, Cape Air,British Airways,Cathay Pacific,United Airlines, Delta Hava Yolları, El Al, Emirates, Eurowings, Iberia, Japan Airlines, JetBlue Airways, Lufthansa, Qatar Airways dahil 30’dan fazla hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Boston Uçak Bileti

Boston uçak bileti seyahat acentaları, internet üzerinden ucuzauc.com.tr web sitesi ve ayı isimli mobil uygulaması ve web sitesinin çağrı merkezi aracılığı ile yapılmaktadır.

Web sitesi ve diğer kanallardan İstanbul- Boston uçak bileti direk uçuş olarak, Ankara- Boston uçak bileti, İzmir- Boston uçak bileti, Adana- Boston uçak bileti, Dalaman- Boston uçak bileti, Bodrum- Boston uçak bileti, Antalya- Boston uçak bileti, Gaziantep- Boston uçak bileti, Samsun- Boston uçak bileti,Trabzon- Boston uçak bileti gibi Türkiye’nin farklı noktlarından ise aktarmalı olarak ucuz uçak bileti satışı yapılmaktadır.

Türkiye dışından direk olarak Boston’a uçak seferleri ve  Dublin- Boston uçak bileti, Düsseldorf- Boston uçak bileti,   Mexico City- Boston uçak bileti , Toronto- Boston uçak bileti , Philadelphia- Boston uçak bileti ,Phoenix- Boston uçak bileti , Amsterdam- Boston uçak bileti, Atlanta- Boston uçak bileti ,Los Angeles- Boston uçak bileti ,Tel Aviv- Boston uçak bileti, Pekin- Boston uçak bileti , Madrid- Boston uçak bileti, Tokyo- Boston uçak bileti ,Detroit- Boston uçak bileti ,New Orleans- Boston uçak bileti ,  New York- Boston uçak bileti , Frankfurt- Boston uçak bileti , Münih- Boston uçak bileti gibi farklı noktalarından ekonomik Boston uçak biletleri ve sefer saatleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.  

Boston Gezilecek Yerler

Boston’da gezilecek yerler arasında  Fenway Park, Güzel Sanatlar Müzesi, Freedom Trail, Boston Public Bahçesi ,Boston Halk Kütüphanesi,  John F. Kennedy Presidential  Müzesi ve Kütüphanesi, Arnold Arboretum, Old North Kilisesi, Isabella Stewart Bahçe Müzesi, Boston Çocuk Müzesi, Granary Burying Ground, Back Bay, Trinity Kilisesi, Old State Evleri, Castle Adası öncelikli olarak yer almaktadır.

Boston Ne Yenir?

Boston okyanus kıyısında yer alan bir şehir olduğundan deniz ürünlerine ait yemekleri ile de meşhurdur. Bu nedenle Boston’da tatmanız gerekenler arasında farklı lezzetteki midye çorbası, Istakoz ve balık ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Amerikan kültürüne uygun olarak sandviç, hamburger, hot dog da Boston’da yenilecekler arasında yer almaktadır.

Boston Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı