Bolonya Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Bolonya Uçuşu

bolognaBologna – Bolonya Hakkında

İtalya sınırları içerisinde Emilia-Romagna bölgesinde yer alan Bolonya, kızıl şehir olarak da bilinen şehirlerarasında yer almaktadır. Kızıl şehir olarak anılmasında ki nedenler arasında evlerin kırmızı tuğladan yapılmış olması ve bu bölgede yaşayan insanların sosyalist düşünce yapısında olmasından da kaynaklandığı düşünülmektedir.

Bolonya yer alan ve Avrupa’nın en eski üniversitelerinden biri olan Bologna Üniversitesi tarih boyunca da Dante, Erasmus ve Kopernik gibi ünlü kişilerinde eğitim aldığı üniversitesi ile bilinmektedir.

Bolonya Havalimanı

Bolonya nın 6 kilometre kuzeybatısında yer alan Bolonya Havalimanı, Guglielmo Marconi Airport olarak bilinmektedir.

İtalyan ve Nobel ödüllü Guglielmo Marconi'nin anısına adı verilen havalimanı uluslararası alanda hizmet veren,  ülkenin en yoğun uçak trafiğine sahip sekizinci havalimanıdır.

Bolonya’ya Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Bolonya’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Pegasus Hava Yolları, Türk Hava Yolları başta olmak üzere, Aegean Airlines, Aer Lingus, Aeroflot, Air Berlin, Air France, Air Moldova, Alitalia, Arkia Israel Airlines, Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, Çek Havayolları, EasyJet, Emirates, Iberia, Royal Türk Hava Yolları, TAROM, Tunisair içinde yer aldığı 25’den fazla hava yolu Bolonya’ya uçuş gerçekleştirmektedir.

Bolonya Uçak Bileti

Bolonya uçak bileti internet üzerinden ucuzauc.com.tr web sitesi aracılığı veya aynı isimli mobil uygulama aracılığıyla yurt içi İstanbul- Bologna uçak bileti, Ankara - Bolonya uçak bileti, İzmir - Bolonya uçak bileti, Antalya - Bolonya uçak bileti, Adana - Bolonya uçak bileti, Dalaman - Bolonya uçak bileti, Samsun - Bolonya uçak bileti, Kayseri - Bolonya uçak bileti gibi Türkiye’nin farklı noktalarından Bolonya ekonomik uçak bileti alabilirsiniz.

Ayrıca yine web sitesi veya mobil uygulama aracılığı ile Dünya’nın farklı şehirlerinden de  Heraklion- Bolonya uçak bileti, ,Dublin- Bolonya uçak bileti, Casablanca- Bolonya uçak bileti , Münih- Bolonya uçak bileti,  Ibiza- Bolonya uçak bileti, Vienna- Bolonya uçak bileti, Londra- Bolonya uçak bileti,, Brüksel- Bolonya uçak bileti,  Prag- Bolonya uçak bileti, Dubai- Bolonya uçak bileti, Madrid- Bolonya uçak bileti, Tunus- Bolonya uçak bileti, Bükreş- Bolonya uçak bileti,  Budapeşte- Bolonya uçak bileti,  Kopenhag- Bolonya uçak biletini basit üç adımda alabilirsiniz.

Bologna da Gezilecek Yerler

Bologna da gezilecek yerler arasında San Petronio Bazilikası, Pinacoteca Nazionalesi, Sanctuary of the Madonna di San Luca, Bolonya İkiz Kuleler, Santi Bartolomeo e Gaetano, Sanctuary of Santa Maria della Vita, San Giacomo Maggiore, San Francesco, Neptün Çeşmesi özellikle yer almaktadır. Tarihi sokakları ve yapıları ile dikkat çeken Bologna’da gezilecek farklı kültürlere ait bir çok yapı ve eser bulunmaktadır. Ayrıca bu bölgede üniversiteye gitmiş ünlü düşünürlere dair izlerde bulmanız mümkün olan Bologna gezilmesi gereken kentlerden birisidir.

2000 Yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilen şehir, kültür turizmi tutkunları için vazgeçilmezler arasındadır.

Bolonya Ne Yenir?

İtalya’ya özgü tatları bulabileceğiniz Bolonya’da muhakkak pizza ve farklı tatlardaki makarnalarından tatmalısınız.

Bolonya Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı