Bişkek Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Bişkek Uçuşu

bişkek

Bişkek Hakkında

1878 yılında kurulan Bişkek Kırgızistan’ın başkenti olarak bilinen ve Bolşevik önderlerinden Mihail Frunze anısına Frunze olarak da bilinen şehirdir.

Bişkek genel olarak satranç tahtası şeklinde dizayn edilmiş bir kenttir. Apartman blokların iki yanında ağaçlar ve parklar yer almaktadır.  Sulama alanları varlığı ile sıcak yaz aylarında gölge görevi gören ağaçlar aynı zamanda yeşilleri içinde bir kent olmasını sağlamıştır.

Bişkek Havalimanı

1974 yılında kullanıma açılan Bişkek Havalimanı tam ismi Manas Uluslararası Havalimanı olarak bilinmektedir. Kırgızistan’ın başkentine ağırlıklı olarak hizmet veren uluslararası havalimanı şehir merkezinden 25 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Artan nüfus ve turizm taleplerini de karşılayabilmek amaçlı 2007 yılında yenileme yapılan havalimanı hizmet vermeye devam etmektedir.

Bişkek Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Bişkek uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında AtlasGlobal, Pegasus Hava Yolları, Türk Hava Yolları başta olmak üzere Aeroflot, Air Astana, Air Bişkek,S7 Airlines,China Southern Airines, flydubai, Somon Air, Tacik Air, Manas Airlines, Iran Air Tours, Özbekistan Hava Yolları içerisinde yer aldığı 20’den fazla hava yolu Bişkek uçuş gerçekleştirmektedir.

 

Bişkek uçak bileti satışı mobil uygulamalar, seyahat acentaları, çağrı merkezleri ve ucuzauc.com.tr üzerinden de yapılabilmektedir. Ucuzauc.com.tr üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarından ekonomik Bişkek bileti alabileceğiniz gibi dünyanın farklı noktalarından da Bişkek'e direk uçuşlarına ulaşabilir ve Ucuzauc.com.tr üzerinden en uygun Bişkek uçak biletini alabilirsiniz.

Bişkek Gezilecek Yerler

Bişkek’de gezilecek yerler arasında öncelikli olarak Mikhail Frunze Müzesi yer almaktadır. Ayrıca Ala-Archa Gorge, State History Müzesi, Panfilov Parkı, Sanat Müzesi, İshkek Park, Holy Resurrection Katedrali, Central Camii, Manas Müzesi’de Bişkek’de gezilecek yerler arasındadır.

Bişkek 'te Ne Yenir?

Bişkek’te Kırgız mutfağına özgü olan ve at etinden yapılan Beş Parmak isimli yemeği, Koyun Başı ve Kımız isimli farklı tatlar da yenilmesi gerekenler arasında yer almaktadır.

Bişkek Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı