Beyrut Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Beyrut

 Beyrut - Dubai 25 Mar 2019 852,99₺   Beyrut - Dubai 21 Oca 2019 901,49₺   Beyrut - Dubai 01 Şub 2019 1.020,49₺   Beyrut - Dubai 21 Ara 2018 756,79₺   Beyrut - Dubai 21 Ara 2018 756,79₺   Beyrut - Dubai 28 Ara 2018 1.501,73₺   İstanbul - Beyrut 31 Ara 2018 698,35₺   Adana - Beyrut 31 Ara 2018 1.314,35₺   İstanbul - Beyrut 31 Ara 2018 677,40₺   İstanbul - Beyrut 31 Ara 2018 725,42₺   İstanbul - Beyrut 31 Ara 2018 786,66₺   İstanbul - Beyrut 10 Oca 2019 630,43₺ 

beyrut uçak biletiBeyrut Hakkında

Beyrut, Lübnan’ın başkenti, kültür ve ekonomi merkezi olarak bilinmektedir. 1975-1991 yılları arasındaki iç savaştan dolayı gerilese de hala önemini korumaktadır.

Beyrut, Osmanlı döneminde düzenli ve planlı olarak gelişimine devam etmiş 1943 yılında Lübnan2ın bağımsızlığını ilan etmesi ile planlı gelişimi sona ererek hızlı ve düzensiz bir büyüme dönemine girmiştir. Bu plansız büyümenin etkileri hala günümüzde görülmektedir.

Beyrut Hristiyan ve Müslümanların bir arada yaşadığı bir şehir olsa da şehrin doğusu daha çok Hristiyanların, batısında ise Müslümanların çoğunlukta olduğu bir yerleşime sahiptir

Beyrut Havalimanı

Beyrut Rafic Hariri Uluslararası Havalimanı uluslararası alanda hizmet veren ve Beyrut’un güneyinde şehir merkezinden 9 kilometre mesafede yer alan havalimanıdır. 1954 yılında tamamlanarak 23 Nisan tarihinde kullanıma açılan havalimanı iki asfalt pistten oluşmaktadır.

Lübnan’ın ulusal hava yolları firmasının da merkezinin yer aldığı Beyrut Havalimanına ulaşım şehir merkezinden ekspres servisler ve otobüslerle yapılmaktadır.

Beyrut’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Beyrut’a uçuş gerçekleştiren hava yollarından ülkemizden direk uçuş hizmeti veren Atlas Global, Borajet, Pegasus Hava Yolları, Türk Hava Yolları yer almaktadır. Bunun dışında Aegean Airlines, Aeroflot, Air France, Alitalia, British Airways, EgyptAir, Emirates, Etiyopya Havayolları, Etihad Airways, Gulf Air, Lufthansa, Middle East Airlines, Royal Jordanian, Qatar Airways, Flydubai, Tunisair içinde bulunduğu 30’dan hava yolları Beyrut’a uçuş gerçekleştirmektedir.

Beyrut’a uçuş gerçekleştiren hava yollarını seyahat rotanıza göre öğrenmek ve uçak seferleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilir ve ana sayfada yer alan seyahat bilgilerinizi girdikten sonra otomatik olarak yönlendirildiğiniz sayfada bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.

Beyrut Uçak Bileti

Beyrut uçak bileti satışları seyahat acentaları, mobil uygulamalar ve ucuzauc.com.tr web sitesi aracılığı ile yapılabilmektedir. Ülkemizden direk olarak İstanbul- Beyrut uçak bileti, Adana- Beyrut uçak bileti, Ankara- Beyrut uçak bileti, Antalya- Beyrut uçak bileti satışları ve aktarmalı olarak Kayseri - Beyrut uçak bileti, Samsun- Beyrut uçak bileti, Trabzon - Beyrut uçak bileti, Gaziantep - Beyrut uçak bileti, Dalaman - Beyrut uçak bileti satışları da yapılmaktadır.

Yurt dışından ise Atina- Beyrut uçak bileti, Moskova- Beyrut uçak bileti, Paris- Beyrut uçak bileti, Belgrad- Beyrut uçak bileti, Roma- Beyrut uçak bileti, Kahire- Beyrut uçak bileti, Dubai- Beyrut uçak bileti, Addis Ababa- Beyrut uçak bileti, Abu Dabi- Beyrut uçak bileti, Erbil, Frankfurt- Beyrut uçak bileti, Abidjan, Brüksel - Beyrut uçak bileti, Cenevre- Beyrut uçak bileti, Barcelona- Beyrut uçak bileti, Bükreş- Beyrut uçak bileti, Şam- Beyrut uçak bileti, Doha- Beyrut uçak bileti gibi havalimanı olan her şehirden ekonomik Beyrut uçak biletinizi ucuzauc.com.tr web sitesinden alabilirsiniz.

Beyrut Gezilecek Yerler

Beyrut’ ta gezilecek yerler arasında başlıca Jeita Grotto, Maghen Abraham Sinagogu, Mohammad Al-Amin Camii,  Saint George Maronite Katedrali, Robert Mouawad Private Müzesi  yer almaktadır.

Beyrut tarihi ile gezginlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biridir.

Beyrut Ne Yenir?

Lübnan yemeklerine özgü olarak hazırlanan mezelerden humus, patlıcan salatası ve tabule gibi yemekler Beyrut’ta yenilebilir. Ayrıca tatlı olarak da yöresel bir tatlı olan gerebiç tadılması gerekenler arasındadır.

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com