Berlin Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Berlin Uçuşu

berlin uçak biletiBerlin Hakkında

Almanya’nın başkenti ve en büyük şehri özelliğinde olan Berlin aynı zamanda Almanya’da bir eyalettir.

Spree ve Havel nehirleri arasında kurulu olan Berlin, daha çok kenti ikiye ayıran Berlin Duvarı ile akıllara kazınmıştır. Utanç duvarı ismi verilen dubar 1989 yılında yıkılarak şehir birleştirilmiş ve Birleşik Almanya Cumhuriyeti’nin simgesi haline getirilerek başkent olarak ilan edilmiştir.

Berlin’de nüfusu 200.000 bulan Türk nüfusu ile de dikkat çeken şehirlerden birisidir.

Berlin Havalimanı

Berlin’e hizmet veren iki adet havalimanı yer almaktadır. Bunlardan Teggel Havalimanı, Berlin Schönefeld Havalimanı’na göre daha büyüktür.

Teggel Havalimanı

Tamismi  Berlin Tegel Otto Lilienthal Havalimanı olan havalimanı şehir merkezine yakın bir bölgede yer alan Berlin’e hizmet veren en büyük havalimanı özelliğindedir.  1948 yılında açılarak hizmet vermeye başlayan Teggel Havalimanı gürültü kirliliği nedeniyle kapatılarak Berlin Brandenburg Uluslararası Havalimanı olarak hizmet vermesine karar verilmiş ve bu yönde çalışmalara devam edilmektedir.

Teggel Havalimanı şehir merkezine yakın olmasına rağmen Almanya’daki geniş metro ağıyla ulaşım sağlanamamaktadır. Şehir merkezinden ve belirli bölgelerden ekspress otobüs servisleri ise Teggel Havalimanına ulaşım sağlanmaktadır.

Berlin Schönefeld Havalimanı

Berlin’de yer alan ve Teggel Havalimanı’na oranla daha küçük olan havalimanı Doğu almanya bölgesine hizmet vermesi ve bu bölgedeki tek havalimanı olması açısından önemlidir. 1934 yılında inşa edilen ve kullanıma açılan Berlin Schönefeld Havalimanı kesintisiz olarak hizmetlerini sürdürmektedir.

Berlin’e Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Berlin’e uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türkiye merkezli olarak uçuş düzenleyen Türk Hava Yolları, Onur Air ve Sun Express yer almaktadır. Bunlara ek olarak Air Berlin, Adria Airways, Air France, Alitalia Air Malta, Austrian Airlines, Azerbaycan Hava Yolları, British Airways, Brussels Airlines ,Ellinair,  Finnair, Germanwings , Iberia Express, Irak Hava Yolları, KLM, Luxair, Qatar Airways, Royal Jordanian Hava Yolları, United Airlines içerisinde bulunduğu 30’dan fazla hava yolu firması Berlin’e uçuş gerçekleştirmektedir.

Berlin Uçak Bileti

Berlin uçak bileti, Berlin’deki Türk nüfusuna bağlı olarak en çok satışı yapılan uçak biletleri arasındadır.  Direk uçuşlar ile hizmet veren hava yolları aracılığı ile İstanbul- Berlin uçak bileti,Antalya- Berlin uçak bileti, İzmir- Berlin uçak bileti, Dalaman- Berlin uçak bileti, Gaziantep- Berlin uçak bileti, Adana- Berlin uçak bileti, Ankara- Berlin uçak bileti, Samsun- Berlin uçak bileti, Trabzon- Berlin uçak bileti satışları internet üzerinden güvenli olarak ucuzauc.com.tr web sitesi aracılığı ile yapılabilmektedir.

Yurt dışı merkezli uçuşlar içinde hizmet veren hava yolları Berlin’e uçuş gerçekleştiren hava yollarına bağlı olarak  Malta- Berlin uçak bileti,, Paris-Berlin uçak bileti, Vienna- Berlin uçak bileti, Bakü-Berlin uçak bileti, Londra-Berlin uçak bileti, Brüksel-Berlin uçak bileti, Selanik-Berlin uçak bileti, Helsinki-Berlin uçak bileti, Birmingham-Berlin uçak bileti, Barcelona-Berlin uçak bileti, Bologna-Berlin uçak bileti, Köln/Bon -Berlin uçak bileti, Madrid-Berlin uçak bileti, Pekin-Berlin uçak bileti, Erbil-Berlin uçak bileti, Bağdat-Berlin uçak bileti, Amsterdam-Berlin uçak bileti, Frankfurt-Berlin uçak bileti, Münih-Berlin uçak bileti, Lüksemburg-Berlin uçak bileti, Doha-Berlin uçak bileti, Zürih-Berlin uçak bileti  Barcelona-Berlin uçak bileti, Roma -Berlin uçak bileti gibi Dünya’nın farklı noktalarından da ekonomik Berlin uçak bileti satışları yine ucuzauc.com.tr üzerinden yapılabilmektedir.

Berlin Gezilecek Yerler

Berlin tarihsel olarak bir çok kültüre ev sahipliği yapsa da I.Dünya Savaşı sonrasında ciddi olarak hasar görmüş şehirler arasındadır. Buna rağmen sonraki dönemde yenilenerek bir çok gezilecek ve görülmesi gereken yerlere restore edilmesi ile de kültür şehri haline gelmeyi başarmıştır. Berlin’de gezilecek yerler arasında Brandenburg Kapısı, Kollwitz Meydanı, Berlin Zoolojik Bahçesi, Alman Teknoloji Müzesi, Buddy Bä, Televizyon Kulesi, Bergama Arkeoloji Müzesi,  Eski Ulusal Müze,  Bellevue Sarayı, Yahudi Müzesi, Jandarmalar Meydanı, Berlin Katedrali ilk sıralarda yer almaktadır. Bunların dışında Berlin’de gezilecek 15’den fazla müze ve 5 ‘den fazla park ve meydan bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak Türkler’in yaşadığı bölge olan Kreuzberg, sizi Türkiye'de hissettirecek bir yer. 'Küçük İstanbul' olarak anılan semttir.

Berlin Ne Yenir?

Berlin’de ki Türk nüfusu nedeniyle genel olarak Alman kültüründe yer alan yemeklerden ziyade Berlin’de Türk yemekleri ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle yemeniz gerekenler arasında ise Currywurst isimli baharatlı sosis ve dönerciler çarşısı ile ünlü ve bu bölgede en popüleri Mustafa’s Gemüse  Kebap isimli dönerlerden yemenizi tavsiye ediyoruz ve çocukluğumuzdan kalma ünlü Alman çikolataları ve biraları da tadılması gerekenler arasında yer almaktadır.

 

Berlin Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı