Atina Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Atina Uçuşu

atina uçak biletiAtina Hakkında

Atina, Yunanistan’ın başkentidir. Eski Yunan medeniyetlerinden itibaren önemini koruyan Atina’nın etrafı tepelerle çevrilidir ve sadece batı yakası açıktır. Ayrıca Yunanistan’ın en kalabalık ve büyük şehri olan Atina kozmopolit yapısıyla günümü de de hala ticaret ve kültür merkezi olarak bilinmektedir. İsmini Yunan tanrıçası Athena’dan alan Atina ibadete açık camii bulunmayan Avrupa’nın tek ülkesi ve başkentidir.

Atina Havalimanı

Atina Havalimanı, Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı olarak bilinmektedir. Atina’ya hizmet veren havalimanı Aegean Airlines, Hellenic Imperial Airways ve Olympic Hava Yollarının’da merkezini bünyesinde barındırmaktadır. Atina Havalimanı 2001 yılında olan Ellinikon Uluslararası Havalimanı kapatılmasından sonra açılmıştır.

Atina’ya Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Atina’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları başlıca Türk Hava Yolları’dır. Pegasus Hava Yolları ise sezonluk olarak İzmir merkezli Atina’ya uçuş düzenlemektedir. Ayrıca Air Baltic, Air Canada, Air China,Air France, Air Malta,Air Moldova, Alitalia, Austrian Airlines , British Airways, Brussels Airlines, Cyprus Airways, Delta Air Lines, EasyJet, EgyptAir, El Al, Emirates, Etihad Airways,Gulf Air,  Iberia, KLM, Lufthansa, Middle East Airlines, Qatar Airways, Tunisair gibi 50’den fazla hava yolu firması Atina’ya uçuş gerçekleştirmektedir.

Atina Uçak Bileti

Atina uçak bileti satışları en kolay yoldan internet üzerinden alınabilmektedir. İstanbul- Atina uçak bileti, İzmir- Atina uçak bileti, Ankara- Atina uçak bileti, Antalya- Atina uçak bileti, Kayseri- Atina uçak bileti, Dalaman- Atina uçak bileti, Bodrum- Atina uçak bileti, Trabzon- Atina uçak bileti gibi ekonomik Atina uçak biletlerini ucuzauc.com.tr web sitesi üzerinden alabilirsiniz.

Ayrıca bu web sitesi aracılığı ile yurt dışında Barcelona- Atina uçak bileti, Brüksel- Atina uçak bileti, Budapeşte - Atina uçak bileti, Bolonya- Atina uçak bileti, Frankfurt- Atina uçak bileti, Münih- Atina uçak bileti, Malta- Atina uçak bileti, Kişinev- Atina uçak bileti, Viyana- Atina uçak bileti, Brüksel- Atina uçak bileti, Sofya- Atina uçak bileti, New York- Atina uçak bileti, Manchester- Atina uçak bileti, Cenevre- Atina uçak bileti, Kahire- Atina uçak bileti, İskenderiye- Atina uçak bileti, Abu Dabi- Atina uçak bileti, Dubai- Atina uçak bileti, Madrid- Atina uçak bileti, Amsterdam- Atina uçak bileti gibi farklı başlangıçlı 100’den fazla şehirden de Atina ekonomik uçak biletini ucuzauc.com.tr web sitesinden alabilirsiniz.

Atina Gezilecek Yerler

Atina tarih boyunca da birçok efsaneye de konu olmuş şehirler arasındadır. Atina’da gezilecek yerler arasında Atina Akropolisi, Partenon, Akropolis Müzesi,   Plaka,  Ulusal Arkeoloji Müzesi, Sintagma Meydanı, Monastiraki, Panathinaiko Stadyumu,  Lycabettus Dağı, Hephaestus Tapınağı,  Zeus Olimpiyat Stadyumu,  Benaki Müzesi, Erekhtheion Tapınağı öncelikli olarak yer almaktadır. M.Ö. den kalma bozulmamış şehir tiyatroları ve arenalar da görülmesi gereken yerler arasındadır.

Atina da Ne Yenir?

Yunanistan’ın başkenti  olan Atina’da özellikle zeytinyağlı yemekler tadılması gereken ve deniz ürünlerinden yapılan ızgara çeşitleri yenilmesi gerekenler arasındadır. Ayrıca rakısı ile de ünlü bu bölgede alkollü içeceklerden Rakı’da denenmesi gerekenler arasında yer almaktadır.

Atina Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı