Atina Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Atina

 Atina - Göteburg 04 Tem 2019 1.015,25₺   Atina - Göteburg 03 Tem 2019 1.176,32₺   Atina - Göteburg 02 Tem 2019 1.015,25₺   Atina - New York 28 Ağu 2019 1.703,57₺   Atina - Tallinn 27 Haz 2019 755,46₺   Atina - Tallinn 02 Tem 2019 754,81₺   Dubai - Atina 10 Tem 2019 1.948,91₺   Johannesburg - Atina 21 Haz 2019 2.763,66₺   Zagrep - Atina 27 Eyl 2019 1.118,76₺   Göteburg - Atina 11 Tem 2019 1.115,21₺   Göteburg - Atina 12 Tem 2019 909,83₺   Göteburg - Atina 10 Tem 2019 761,58₺ 

atina uçak biletiAtina Hakkında

Atina, Yunanistan’ın başkentidir. Eski Yunan medeniyetlerinden itibaren önemini koruyan Atina’nın etrafı tepelerle çevrilidir ve sadece batı yakası açıktır. Ayrıca Yunanistan’ın en kalabalık ve büyük şehri olan Atina kozmopolit yapısıyla günümü de de hala ticaret ve kültür merkezi olarak bilinmektedir. İsmini Yunan tanrıçası Athena’dan alan Atina ibadete açık camii bulunmayan Avrupa’nın tek ülkesi ve başkentidir.

Atina Havalimanı

Atina Havalimanı, Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı olarak bilinmektedir. Atina’ya hizmet veren havalimanı Aegean Airlines, Hellenic Imperial Airways ve Olympic Hava Yollarının’da merkezini bünyesinde barındırmaktadır. Atina Havalimanı 2001 yılında olan Ellinikon Uluslararası Havalimanı kapatılmasından sonra açılmıştır.

Atina’ya Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Atina’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları başlıca Türk Hava Yolları’dır. Pegasus Hava Yolları ise sezonluk olarak İzmir merkezli Atina’ya uçuş düzenlemektedir. Ayrıca Air Baltic, Air Canada, Air China,Air France, Air Malta,Air Moldova, Alitalia, Austrian Airlines , British Airways, Brussels Airlines, Cyprus Airways, Delta Air Lines, EasyJet, EgyptAir, El Al, Emirates, Etihad Airways,Gulf Air,  Iberia, KLM, Lufthansa, Middle East Airlines, Qatar Airways, Tunisair gibi 50’den fazla hava yolu firması Atina’ya uçuş gerçekleştirmektedir.

Atina Uçak Bileti

Atina uçak bileti satışları en kolay yoldan internet üzerinden alınabilmektedir. İstanbul- Atina uçak bileti, İzmir- Atina uçak bileti, Ankara- Atina uçak bileti, Antalya- Atina uçak bileti, Kayseri- Atina uçak bileti, Dalaman- Atina uçak bileti, Bodrum- Atina uçak bileti, Trabzon- Atina uçak bileti gibi ekonomik Atina uçak biletlerini ucuzauc.com.tr web sitesi üzerinden alabilirsiniz.

Ayrıca bu web sitesi aracılığı ile yurt dışında Barcelona- Atina uçak bileti, Brüksel- Atina uçak bileti, Budapeşte - Atina uçak bileti, Bolonya- Atina uçak bileti, Frankfurt- Atina uçak bileti, Münih- Atina uçak bileti, Malta- Atina uçak bileti, Kişinev- Atina uçak bileti, Viyana- Atina uçak bileti, Brüksel- Atina uçak bileti, Sofya- Atina uçak bileti, New York- Atina uçak bileti, Manchester- Atina uçak bileti, Cenevre- Atina uçak bileti, Kahire- Atina uçak bileti, İskenderiye- Atina uçak bileti, Abu Dabi- Atina uçak bileti, Dubai- Atina uçak bileti, Madrid- Atina uçak bileti, Amsterdam- Atina uçak bileti gibi farklı başlangıçlı 100’den fazla şehirden de Atina ekonomik uçak biletini ucuzauc.com.tr web sitesinden alabilirsiniz.

Atina Gezilecek Yerler

Atina tarih boyunca da birçok efsaneye de konu olmuş şehirler arasındadır. Atina’da gezilecek yerler arasında Atina Akropolisi, Partenon, Akropolis Müzesi,   Plaka,  Ulusal Arkeoloji Müzesi, Sintagma Meydanı, Monastiraki, Panathinaiko Stadyumu,  Lycabettus Dağı, Hephaestus Tapınağı,  Zeus Olimpiyat Stadyumu,  Benaki Müzesi, Erekhtheion Tapınağı öncelikli olarak yer almaktadır. M.Ö. den kalma bozulmamış şehir tiyatroları ve arenalar da görülmesi gereken yerler arasındadır.

Atina da Ne Yenir?

Yunanistan’ın başkenti  olan Atina’da özellikle zeytinyağlı yemekler tadılması gereken ve deniz ürünlerinden yapılan ızgara çeşitleri yenilmesi gerekenler arasındadır. Ayrıca rakısı ile de ünlü bu bölgede alkollü içeceklerden Rakı’da denenmesi gerekenler arasında yer almaktadır.

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com