Amsterdam Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Amsterdam Uçuşu

amsterdam uçak biletiAmsterdam Hakkında

Hollanda’nın başkenti olan Amsterdam, Amstel Irmağı’nın kıyısına 12. Yüzyılda kurulmuş bir balıkçı köyü olarak kurulmuştur. Günümüzde ise ülkenin başkenti olmasının yanı sıra kültürel yönden de Hollanda’nın en önemli kentleri arasında yer almaktadır.

Genel olarak çevreci bir yaklaşıma sahip olan Amsterdam da bisiklet kullanılmaktadır. Bisiklet kültürünün geliştiği merkezdir.

Avrupa'nın festival merkezlerinden birisi olan Amsterdam'da yıl boyunca bir çok popüler festival de düznlenmektedir. Bunlardan bazıları;

Işık Festivali, Ulusal Lale Günü, Roots Festival...

 

Amsterdam Havalimanı

Hollanda’nın en kalabalık olan şehri olan Amsterdam’a her yıl milyonlarca turist ziyaret etmektedir. Bu nedenle de Amsterdam Havalimanı Dünya’nın en büyük havalimanları arasında yer almaktadır. Tek terminal olarak inşa edilen havalimanı daha sonrasında ihtiyaç nedeniyle bir büyük terminal e üç ayrı büyük gidiş salonuna ayrılarak Amsterdam şehir merkezinden 17,5 kilometre uzaklıkta  hizmet vermektedir.

Amsterdam’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Amsterdam’a uçuş gerekleştiren hava yolları arasında ülkemizden Atlas Global, Onur Air, Pegasus Havayolları, SunExpress, Corendon Air ve Türk Hava yolları yer almaktadır. Ayrıca Ermenistan Havayolları, Austrian Airlines, British Airways , Cathay Pasifik, Çin Havayolları, Delta Air Lines, EgyptAir, Finnair Emirates, Etihad Havayolları, Iran Air, Kenya Airways, KLM, Korean Air, Lufthansa, Royal Air Maroc, Royal Jordanian, Adria Airways, Aegean Airlines, Aeroflot, Air Arabia Maroc, Air Astana, Air Canada, Air Europa , Air France, Alitalia,El-Al, Corendon Airlines’ın da çerisinde bulunduğu 75 ‘den fazla hava yolu firması Amsterdam’a uçuş gerçekleştirmektedir.

Amsterdam Uçak Bileti

Amsterdam uçak bileti satışları seyahat acentalarının bilet satış ofislerinden ve internet üzerinden ucuzauc.com.tr web sitesi aracılığı ile yapılabilmektedir. Türkiye’den İstanbul- Amsterdam uçak bileti, İzmir- Amsterdam uçak bileti, Kayseri- Amsterdam uçak bileti, Konya- Amsterdam uçak bileti, Ankara- Amsterdam uçak bileti, Antalya- Amsterdam, Bodrum- Amsterdam uçak bileti,  Dalaman- Amsterdam uçak bileti, Alanya- Amsterdam uçak bileti satışları direk uçuşlar ile yapılmaktadır. Ayrıca yurt içi uçuşlarda farklı noktalardan da aktarmalı uçuşlar gerçekleştirilebilmektedir.

Yurt dışından bilet alacaklar ise merkezi kentlerin yanı sıra Londra- Amsterdam uçak bileti, Abu Dabi- Amsterdam uçak bileti, Hong Kong- Amsterdam uçak bileti, Viyana- Amsterdam uçak bileti, Malta- Amsterdam uçak bileti, Bangkok- Amsterdam uçak bileti, Meksika- Amsterdam uçak bileti, Shangai- Amsterdam uçak bileti, Boston- Amsterdam uçak bileti, Detroit- Amsterdam uçak bileti gibi bir çok farklı ülkenin uçak bileti satışları da ucuzauc.com.tr web sitesi veya akıllı telefon uygulaması ile ucuz  Amsterdam uçak bileti satışları yapılmaktadır.

Amsterdam Gezilecek Yerler

Amsterdam da gezilebilecek birçok müze yer almaktadır bunlardan başlıca gidilmesi ve görülmesi gerekenler arasında Rjiks Müzesi, Van Gogh Müzesi ve Elmas Müzesi ilk sırada yer almaktadır Ayrıca Amsterdam Tarihi Müzesi, anne Frank Evi Müzesi, Verzetmuseum Stedelijik Müzesi yer almaktadır. Ayrıca Kırmızı Işıklar bölgesi de görülmesi gereken yerler arasındadır.

Amsterdam Ne Yenir?

Uyuşturucu maddelerin serbest olduğu Amsterdam'ın bazı bölgelerinde bir çok uyuşturucu madde mevcuttur. Genelde sihirli mantar ve farklı uyuşturucu içerikli kekleri de mevcuttur.  Meraklıları bunları deneyebilir. Gece hayatı ve eğlencesi de sıradışıdır. Ayrıca Hollanda’nın başkenti ve liman kenti olan Amsterdam da balık yemekleri yenilebilir. Hollanda’ya özgü farklı peynirlerde tadılması gereken lezzetler arasındadır.

 

 

Amsterdam Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı