Amman Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Amman

 Amman - Cidde 17 Oca 2018 515,42₺   Amman - Dubai 01 Şub 2018 769,40₺   Amman - Dubai 01 Mar 2018 769,40₺   Amman - Dubai 08 Nis 2018 938,83₺   Amman - Dubai 01 Nis 2018 2.301,73₺   Amman - Dubai 08 Nis 2018 946,19₺   Dubai - Amman 08 Şub 2018 682,92₺   Dammam - Amman 17 Oca 2018 568,74₺   Dubai - Amman 18 Tem 2018 666,34₺   Bombay - Amman 16 Şub 2018 902,58₺   Dubai - Amman 22 Mar 2018 660,07₺   Necef - Amman 20 Oca 2018 702,84₺ 

amman uçak biletiAmman Hakkında

Amman, Ürdün’ün başkentidir. Ülkenin siyasi ve kültürel merkezi niteliğinde de olan Amman, ayrıca Dünya üzerinde en eski kentler arasındadır.

M.Ö 7000 yıllarından itibaren ilk insan yerleşim belirtileri kalkolitik çağa dayanmaktadır. Yedi tepe üzerine kurulan şehir ayrıca ülke bayrağının da simgesinde de yer almaktadır.

Amman Havalimanı

Amman Havalimanı tam olarak , Queen Alia Uluslararası Havalimanı olarak bilinmektedir. Başkente yaklaşık olarak 30 kilometre mesafede yer alan havalimanı Zizya’dadır.  Jordan Hava Yolları’nın merkezinin de bulunduğu Amman Havalimanı adını, Kral Hüseyini’in üçüncü eşinden almıştır.

Amman Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Ürdün’ün başkenti olan Amman’a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında ülkemiz de Pegasus ve Türk Hava Yolları yer almaktadır. Ayrıca Ürdün’ün yerel hava yolları ve yurt dışı merkezli hava yolu firmalarından Aegean Airlines, Air Arabia, Air Arabia Ürdün , Air Arabia Egypt, Air France,Alitalia,  Austrian Airlines, ingiliz Havayolları, EgyptAir, Emirates,Etihad Havayolları,  Flydubai, Gulf Air, Iraqi Airways, Jazeera Airways, Lufthansa, Middle East Airlines, Katar havayolları, Royal Jordanian, Saudia, Yemenia Air içinde yer aldığı 35’den fazla hava yolu Amman’a uçuş gerçekleştirmektedir.

Seyahat bilgilerinize göre farklı alternatifleri görmek ve uçak sefer saatleri, Amman uçak bileti hakkında bilgi almak için ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Amman Uçak Bileti

Amman uçak bileti direk uçuşlar ülkemizde İstanbul ve Ankara üzerinden yapılmaktadır. THY ve Pegasus aracılığı ile gerçekleştirilen uçuşlardan İstanbul- Amman uçak bileti, Ankara- Amman uçak bileti, Antalya- Amman uçak bileti, İzmir- Amman uçak bileti, Adana- Amman uçak bileti, Samsun- Amman uçak bileti, Kayseri- Amman uçak bileti satışları da aktarmalı veya direk uçuşlar olmak üzere Türkiye’nin farklı noktalarından ucuzauc.com.tr web sitesi üzerinden yapılmaktadır.

Seyahatinizin başlangıç noktası yurt dışında ise web sitesi üzerinden Cezayir- Amman uçak bileti,Abu Dhabi- Amman uçak bileti, Damascus- Amman uçak bileti, Bahrain- Amman uçak bileti, Frankfurt- Amman uçak bileti, Beirut- Amman uçak bileti, Doha- Amman uçak bileti, Erbil- Amman uçak bileti, Abu Dhabi- Amman uçak bileti, Amsterdam- Amman uçak bileti,  Hong Kong- Amman uçak bileti,  Tunus- Amman uçak bileti, Vienna- Amman uçak bileti, Zürich- Amman uçak bileti gibi ve daha fazla noktadan ucuz uçak ileti satışları web sitesi aracılığı ile ve ucuzauc akıllı telefon uygulaması yapılmaktadır.

Amman Gezilecek Yerler

Dünya’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Amman’da gezilecek yerler arasında  Amman Citadel ,King Abdullah Camii, Antik Roma Tiyatrosu, Kraliyet Arabaları Müzesi,  Jordan Arkeoloji Müzesi, Mango Evi Müzesi öncelikli olarak yer almaktadır.

Amman Ne Yenir?

Ürdün’de genel de et yemekleri ağırlıklıdır ayrıca humus gibi farklı tatlarda denenebilir yemekler arasındadır. Ünlü yemeklerinden Shwarma ve Mansaf yenilmesi gerekenler arasında yer almaktadır.

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com