Amman Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Amman Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Son Satış 36 dakika önce

Amman Uçuşu

amman uçak biletiAmman Hakkında

Amman, Ürdün’ün başkentidir. Ülkenin siyasi ve kültürel merkezi niteliğinde de olan Amman, ayrıca Dünya üzerinde en eski kentler arasındadır.

M.Ö 7000 yıllarından itibaren ilk insan yerleşim belirtileri kalkolitik çağa dayanmaktadır. Yedi tepe üzerine kurulan şehir ayrıca ülke bayrağının da simgesinde de yer almaktadır.

Amman Havalimanı

Amman Havalimanı tam olarak , Queen Alia Uluslararası Havalimanı olarak bilinmektedir. Başkente yaklaşık olarak 30 kilometre mesafede yer alan havalimanı Zizya’dadır.  Jordan Hava Yolları’nın merkezinin de bulunduğu Amman Havalimanı adını, Kral Hüseyini’in üçüncü eşinden almıştır.

Amman Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Ürdün’ün başkenti olan Amman’a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında ülkemiz de Pegasus ve Türk Hava Yolları yer almaktadır. Ayrıca Ürdün’ün yerel hava yolları ve yurt dışı merkezli hava yolu firmalarından Aegean Airlines, Air Arabia, Air Arabia Ürdün , Air Arabia Egypt, Air France,Alitalia,  Austrian Airlines, ingiliz Havayolları, EgyptAir, Emirates,Etihad Havayolları,  Flydubai, Gulf Air, Iraqi Airways, Jazeera Airways, Lufthansa, Middle East Airlines, Katar havayolları, Royal Jordanian, Saudia, Yemenia Air içinde yer aldığı 35’den fazla hava yolu Amman’a uçuş gerçekleştirmektedir.

Seyahat bilgilerinize göre farklı alternatifleri görmek ve uçak sefer saatleri, Amman uçak bileti hakkında bilgi almak için ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Amman Uçak Bileti

Amman uçak bileti direk uçuşlar ülkemizde İstanbul ve Ankara üzerinden yapılmaktadır. THY ve Pegasus aracılığı ile gerçekleştirilen uçuşlardan İstanbul- Amman uçak bileti, Ankara- Amman uçak bileti, Antalya- Amman uçak bileti, İzmir- Amman uçak bileti, Adana- Amman uçak bileti, Samsun- Amman uçak bileti, Kayseri- Amman uçak bileti satışları da aktarmalı veya direk uçuşlar olmak üzere Türkiye’nin farklı noktalarından ucuzauc.com.tr web sitesi üzerinden yapılmaktadır.

Seyahatinizin başlangıç noktası yurt dışında ise web sitesi üzerinden Cezayir- Amman uçak bileti,Abu Dhabi- Amman uçak bileti, Damascus- Amman uçak bileti, Bahrain- Amman uçak bileti, Frankfurt- Amman uçak bileti, Beirut- Amman uçak bileti, Doha- Amman uçak bileti, Erbil- Amman uçak bileti, Abu Dhabi- Amman uçak bileti, Amsterdam- Amman uçak bileti,  Hong Kong- Amman uçak bileti,  Tunus- Amman uçak bileti, Vienna- Amman uçak bileti, Zürich- Amman uçak bileti gibi ve daha fazla noktadan ucuz uçak ileti satışları web sitesi aracılığı ile ve ucuzauc akıllı telefon uygulaması yapılmaktadır.

Amman Gezilecek Yerler

Dünya’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Amman’da gezilecek yerler arasında  Amman Citadel ,King Abdullah Camii, Antik Roma Tiyatrosu, Kraliyet Arabaları Müzesi,  Jordan Arkeoloji Müzesi, Mango Evi Müzesi öncelikli olarak yer almaktadır.

Amman Ne Yenir?

Ürdün’de genel de et yemekleri ağırlıklıdır ayrıca humus gibi farklı tatlarda denenebilir yemekler arasındadır. Gurmeler için Shwarma ve Mansaf yenilmesi gerekenler arasında yer almaktadır.

Amman Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Burdur Gezilecek Yerler

24 Şubat 2020

Burdur Gezilecek Yerler

Burdur hem merkeziyle hem de çevresi ile çok sayıda gezilecek alana sahip olan bir şeh...

Devamı
Bitlis Gezilecek Yerler

18 Şubat 2020

Bitlis Gezilecek Yerler

Bitli de gezdiğinizde birçok tarihi eserle tanışarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Tarihi ve k&...

Devamı
Atlas Global Seferleri Durduruldu

15 Şubat 2020

Atlas Global Seferleri Durduruldu

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından Atlas Global Havayollarının if...

Devamı