Almatı Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Almatı

 

almati uçak biletiAlmatı (Alma Ata) Hakkında

Almatı, Kazakistan sınırları içerisinde yer alan ve Kazakistan’ın eski başkenti olma özelliğindeki kent ayrıca ülkenin en büyük ikinci şehridir. Orta Asya bölgesinde yer alan kozmopolitan bir şehir olan Almatı, Ruslar tarafından sınır kalesi olarak kurulmuş ve günümüz de hala önemini korumakta olan şehirler arasında yer almaktadır

Almatı. son zamanlarda özellikle Avrupa Futbol Şampiyonasında Kazakistan milli takımı ve şampiyonlar liginde Kazak takımlarının gösterdiği başarılar ile yeni bir cazip ülkeler arasında yerini almıştır.

Almatı (Alma Ata)  Havalimanı

Almatı Havalimanı, şehrin büyüklük ve nüfus yoğunluğunu da karşılayabilmesi açısından düzenlemeler yapılmış en büyük havalimanıdır. Senelik iki milyondan fazla yolcuyu ağırlayan havalimanı Almatı şehir merkezine 18 kilometre mesafede yer almaktadır. Şehirde ulaşım metro, otobüs, dolmuş ve taksilerle gerçekleştirilmektedir. Almatı havalimanına da düzenlemeler yapılarak metro hattı ile ulaşım mümkündür.

Almatı (Alma Ata)’ya Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Almatı’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında ülkemizin bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi THY ile Pegasus Havayolları yer almaktadır. Ayrıca uluslararası alanda hizmet veren  Aeroflot, Air Arabia, Air Astana, Ellinair, Etihad Airways, flydubai, KLM, Lufthansa, Mahan Air, Qazaq Air, Somon Air, Turkmenistan Airlines, Uzbekistan Airways ile beraber toplamda 25 hava yolu şirketi hizmet vermektedir.

Seyahat rotanıza göre Almatı’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları ve uçak seferleri hakkında ayrıntılı bilgi için ucuzzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Almatı (Alma Ata) Uçak Bileti

Almatı uçak bileti ülkemizde direk uçuşlar İstanbul merkezli olarak gerçekleştirilmektedir. İstanbul’da yer alan iki adet havalimanından da uçak seferleri düzenlenen Almatı-İstanbul ucuz uçak bileti için ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Web sitesi üzerinden ayrıca Ankara- Almatı uçak bileti, Antalya- Almatı uçak bileti, İzmir- Almatı uçak bileti, Samsun- Almatı uçak bileti, Adana- Almatı uçak bileti gibi Türkiye’nin farklı noktalarından da biletinizi basit üç adımda alabilirsiniz.

Almatı uçak bileti yurt içi yerine yurt dışı başlangıçlı olarak da Sharjah- Almatı uçak bileti, Delhi- Almatı uçak bileti, Hong Kong- Almatı uçak bileti, Kiev-Boryspil- Almatı uçak bileti,Ürümqi- Almatı uçak bileti, Seoul-Incheon- Almatı uçak bileti , Abu Dhabi- Almatı uçak bileti, Amsterdam- Almatı uçak bileti, Frankfurt- Almatı uçak bileti, Dushanbe- Almatı uçak bileti, Ashgabat- Almatı uçak bileti gibi Almatı ucuz uçak bileti arayışlarınızı da web sitesi üzerinden yapabilir ve ekonomik uçak biletinizi Dünya’nın farklı noktalarından alabilirsiniz.

Almatı (Alma Ata) Gezilecek Yerler

Almatı deniz seviyesinden çok yüksek de olmasından dolayı kayak yapmak isteyenlerin ziyaret ettiği, kayak merkezleri ile ünlü denilebilecek bir yerdir. Kayak merkezi dışında Büyük Almatı Gölü, AltınElbiseli Adamın kostümünün kopyası ve II. Dünya Savaşında ölenlerin anısına yapılan ateş anıt da görülmesi gereken gezilecek yerler arasındadır.

Almatı (Alma Ata) Ne Yenir?

Almatı’da, Kazakistan genel olan hayvancılıkla ilgilenildiğinden bu bölgede de et yemekleri ve süt ürünlerinden yapılan yemekler özel bir yer tutmaktadır bu bölgede de ülkenin genelinde olduğu gibi özel olarak yetiştirilen at etinden yapılan yemekler de mevcuttur. Almatı’da Kazakistan’a özgü ve en ünlü yemeklerinden Beş Parmak yenilmesi gerekenler arasındadır. Ayrıca Kazak Çorbası ve Kımız da tadılması gerekenler arasındadır.

 

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com