Addis Ababa Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Addis - Ababa Tahmini Fiyatlar

En Ucuz Addis Ababa Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Ababa Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 49 dakika önce

Addis Ababa Uçuşu

addis ababa

Addis Ababa Hakkında

Etiyopya’da yer alan Afrika Birliğinin başkenti olan Addis Ababa, Addis Abeba olarak da bilinmektedir.  Bir çok farklı etnik grubun yer aldığı ülke de 80 farklı dil konuşulmaktadır. İnanç özgürlüğünün de ön planda olduğu ülke de Hristiyan, Müslüman ve Yahudi toplulukları bir arada yaşamaktadır.

Şehrin genelinde yüksek binalar yer alsa da geleneksel yaşam tarzına ugun olarak gecekondu mahalleleri de bulunmaktadır. Genel olarak ılıman iklimin hakim olduğu şehir bölgesel olarak da önemli bir konuma sahiptir.

 

Addis Ababa Bole Uluslarası Havalimanı

Şehir merkezine 6 km uzaklıkta Bole Uluslararası Havalimanı ismiyle kurulan Addis Abada ya hizmet veren havalimanı 1960 yılında kurulmuştu. Günümüzde 2 adet terminali ve 30 dan fazla uçak park kapasitesi ile hala hizmet verilmektedir. Şehrin geneline halim olan özel araçlar, taksiler ve otobüsler ile ulaşım sağlanmaktadır.

Addis Ababa’da Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Addis Abada’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında ülkemizin bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları başta olmak üzere Emirates, EgyptAir, Qatar Airways, Austrian Airlines, Kuwait Airways, Gulf Air, Lufthansa, Bahar Dar havayolları, PDire Dawa Havayolları, Aksum Havayolları, Gondar havayolları, Asosa Havayolları, Flydubai, Kenya Airways, Sudan Airways, Etiyopya Havayolları, Air China’ yer almaktadır.

Addis Ababa Uçak Bileti

Addis Abada uçak bileti ülkemizden İstanbul merkezli olarak yapılabilmektedir. İstanbul -Addis Abada uçak bileti, Ankara-Addis Abada uçak bileti, İzmir-Addis Ababa uçak bileti gibi bilet satışlarına ek olarak yurt dışı merkezli  Amsterdam-Addis Ababa uçak bileti, Kahire-Addis Abada uçak bileti , Frankfurt-Addis Abada uçak bileti, Bahreyn-Addis Ababa uçak bileti, Londra-Heathrow-Addis Ababa uçak bileti, Abu Dabi-Addis Ababa uçak bileti, Cidde-Addis Ababa uçak bileti, Doha-Addis Ababa uçak bileti, Viyana-Addis Ababa uçak biletlerini ucuzauc.com.tr web sitesi üzerinden online olarak taksit imkanlarından da yararlanarak alabilirsiniz.

 

Addis Ababa Gezilecek Yerler

Addis Ababa’da gezilecek yerler arasında Etiyopya Doğa Müzesi, Kutsal Üçleme Katedrali, Sebastopol, Aya Yorgi Katedrali yer almaktadır.

Addis Ababa Ne Yenir?

Addis Ababa ‘da Etiyopya yöresel yemeklerinden İnjera deneyebileceğiniz farklı tat da yemekler arasındadır. Ayrıca Kifto ve Tibs isimli kıyma içeren ve köfteye benzeyen yemeklerde yine yenebilecek farklı tatlar arasındadır. 

 

Ababa Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı