Addis Ababa Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Addis Ababa

 Addis Ababa - New York 01 Ağu 2019 3.705,44₺   Dubai - Addis Ababa 01 Eki 2019 1.075,15₺   Dubai - Addis Ababa 05 Ağu 2019 1.303,13₺   İstanbul - Addis Ababa 22 Ağu 2019 2.009,04₺ 

addis ababa

Addis Ababa Hakkında

Etiyopya’da yer alan Afrika Birliğinin başkenti olan Addis Ababa, Addis Abeba olarak da bilinmektedir.  Bir çok farklı etnik grubun yer aldığı ülke de 80 farklı dil konuşulmaktadır. İnanç özgürlüğünün de ön planda olduğu ülke de Hristiyan, Müslüman ve Yahudi toplulukları bir arada yaşamaktadır.

Şehrin genelinde yüksek binalar yer alsa da geleneksel yaşam tarzına ugun olarak gecekondu mahalleleri de bulunmaktadır. Genel olarak ılıman iklimin hakim olduğu şehir bölgesel olarak da önemli bir konuma sahiptir.

 

Addis Ababa Bole Uluslarası Havalimanı

Şehir merkezine 6 km uzaklıkta Bole Uluslararası Havalimanı ismiyle kurulan Addis Abada ya hizmet veren havalimanı 1960 yılında kurulmuştu. Günümüzde 2 adet terminali ve 30 dan fazla uçak park kapasitesi ile hala hizmet verilmektedir. Şehrin geneline halim olan özel araçlar, taksiler ve otobüsler ile ulaşım sağlanmaktadır.

Addis Ababa’da Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Addis Abada’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında ülkemizin bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları başta olmak üzere Emirates, EgyptAir, Qatar Airways, Austrian Airlines, Kuwait Airways, Gulf Air, Lufthansa, Bahar Dar havayolları, PDire Dawa Havayolları, Aksum Havayolları, Gondar havayolları, Asosa Havayolları, Flydubai, Kenya Airways, Sudan Airways, Etiyopya Havayolları, Air China’ yer almaktadır.

Addis Ababa Uçak Bileti

Addis Abada uçak bileti ülkemizden İstanbul merkezli olarak yapılabilmektedir. İstanbul -Addis Abada uçak bileti, Ankara-Addis Abada uçak bileti, İzmir-Addis Ababa uçak bileti gibi bilet satışlarına ek olarak yurt dışı merkezli  Amsterdam-Addis Ababa uçak bileti, Kahire-Addis Abada uçak bileti , Frankfurt-Addis Abada uçak bileti, Bahreyn-Addis Ababa uçak bileti, Londra-Heathrow-Addis Ababa uçak bileti, Abu Dabi-Addis Ababa uçak bileti, Cidde-Addis Ababa uçak bileti, Doha-Addis Ababa uçak bileti, Viyana-Addis Ababa uçak biletlerini ucuzauc.com.tr web sitesi üzerinden online olarak taksit imkanlarından da yararlanarak alabilirsiniz.

 

Addis Ababa Gezilecek Yerler

Addis Ababa’da gezilecek yerler arasında Etiyopya Doğa Müzesi, Kutsal Üçleme Katedrali, Sebastopol, Aya Yorgi Katedrali yer almaktadır.

Addis Ababa Ne Yenir?

Addis Ababa ‘da Etiyopya yöresel yemeklerinden İnjera deneyebileceğiniz farklı tat da yemekler arasındadır. Ayrıca Kifto ve Tibs isimli kıyma içeren ve köfteye benzeyen yemeklerde yine yenebilecek farklı tatlar arasındadır. 

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com