Akabe Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Akabe Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Akabe Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 22 dakika önce

Akabe Uçuşu

akabe

Akabe Hakkında

Ürdün’ün Kızıldeniz’e kıyısı olan ve denize açılan tek limanın yer aldığı Akabe, Ürdün için önemli bir liman kentidir. Tarih boyunca da Şam ve Mısır2ın göç yolu üzerinde yer aldığından bu bölgedeki hacıların buluşma noktası olarak da tarih te önemli bir merkez olarak görev yapmıştır. Önce Süveyş Kanalının sonrasında ise Hicaz Demiryolu’nun açılmasıyla büyük ölçüde önemini kaybetmişse de hala liman kenti olarak Ürdün için önemini korumaktadır.

 

Akabe Havalimanı

Ürdün’e uluslararası alanda hizmet veren havalimanı yıllık bir milyon kapasiteye sahiptir. Ayrıca bünyesinde kargo binası da bulunduran havalimanı ayrıca bu bölgede ki Eliat havaalanına 7 kilometre, Ovda Havaalanına ise 36 kilometre uzaklıktadır.  Akabe Havalimanı Kral Hüseyin Uluslararası Havalimanı ismiyle de bilinmekte ve bu isimle de şehir merkezinden 24 kilometre mesafede hizmet vermektedir.

Akabe’ye Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Akabe’ye uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında ülkemizden aktarmasız olarak direk uçuşlarla hizmet veren Türk Hava Yolları yer almaktadır. Bunun dışında aktarmalı seferleri ile de Royal Jordan ile ulaşım sağlanabilmektedir. Genel olarak uluslararası alanda ise Finnair, Jeta Airfly, Royal Jordanian hava yolları Akabe’ye uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Akabe Uçak Bileti

Akabe uçak bileti satışları internet üzerinden yapılabilmektedir. İnternet üzerinden güvenli bir şekilde ucuzauc.com.tr web sitesi aracılığı ile istediğiniz noktadan aktarmalı ve aktarmasız İstanbul- Akabe uçak bileti, İzmir- Akabe uçak bileti, Ankara- Akabe uçak bileti, Antalya- Akabe uçak bileti, Muğla- Akabe uçak bileti alabileceğiniz gibi yine aynı web sitesi aracılığı ile yurt dışı merkezl, Brüksel- Akabe uçak bileti, Helsinki- Akabe uçak bileti, Amsterdam- Akabe uçak bileti, Stockholm- Akabe uçak bileti, Kopenhag- Akabe uçak bileti de alabilirsiniz. Seahat bilgilerinize göre bütün hava yollarına ait sefer bilgilerini görüntüleyerek size uygun Akabe ucuz uçak biletinizi alabilirsiniz.

 

Akabe Gezilecek Yerler

Akabe gezilecek yerler arasında, tarihini de anlatan Ayla Arkeolojik Müzesi, Akabe Kalesi, Rum Wadisi görülmesi gereken yerler arasındadır.

Akabe Ne Yenir?

Akabe’de bu yöreye özgü et ağırlıklı bir yemek olan Menesef yenilmesi gerekenler arasındadır. Ayrıca Ürdün pilavı, makluba ve şiş kebap da yine önemli yemeklerindendir.

 

Akabe Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Aksaray Gezilecek Yerler

22 Ocak 2020

Aksaray Gezilecek Yerler

Aksaray ili bulunduğu yer açısından tarih boyunca dikkat çekmiştir. Hem İpek Yolu &uum...

Devamı
Ağrı Gezilecek Yerler

22 Ocak 2020

Ağrı Gezilecek Yerler

Ağrı Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan adını Ağrı Dağ'ından almış bir ildir. Karasal bir ikl...

Devamı
Afyonkarahisar’da Yapabileceğiniz Aktiviteler

21 Ocak 2020

Afyonkarahisar’da Yapabileceğiniz Aktiviteler

Kaplıcaları ve de tarihi zenginlikleriyle bilmen Afyonkarahisar kenti Ege Bölgesi’nde yer...

Devamı