Kuşadası Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Kuşadası Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Kuşadası Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 53 dakika önce

Kuşadası Uçuşu

kuşadası

Kuşadası Hakkında

Kuşadası genel olarak İzmir’in ilçesi olarak bilinse de aslında Aydın ilinin bir ilçesidir. Fakat mesafe olarak İzmir iline yakın olduğundan dolayı ulaşım sırasında çoğunlukla İzmir havalimanı kullanılmaktadır. Lokasyon olarak İzmir’e 96, Efes’e 20, Bodrum 157 km uzaklıkta bulunan Kuşadası tarihsel olarak ilk yerleşimi gerçekleştirenler bilinmemektedir. Buna rağmen Neopolis isimi ile İyonlar tarafından kurulduğu düşünülmektedir.

 

Kuşadası Havalimanı

Kuşadası’nda havalimanı bulunmamaktadır. Ulaşım kara yolu ile sağlanabilmektedir. Hava yolu ile ulaşımı tercih edecekler ise genel de İzmir Havaalanını tercih etmektedir. İzmir’den servisler ile Kuşadası’na gidilebildiği gibi Muğla’da yer alan Bodrum ve Dalaman havalimanları üzerinden de hava yolu ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Kuşadası-İzmir arası mesafe 95 km iken Bodrum havalimanından 185, Dalamandan ise 260 km mesafede yer almaktadır.

Kuşadası Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Kuşadası’na uçuş gerçekleştiren hava yolları dolaylı olarak Kuşadasına hizmet vermektedir. İzmir, Dalaman ve Bodrum üzerinden hava yolu hizmeti verilen Kuşadası’na uçuş gerçekleştirilen hava yolları THY başta olmak üzere, THY ile ortaklaşa uçuş gerçekleştirilen Anadolu Jet, Sun Express, Onur Air, Pegasus, Atlas Global, BoraJet’dir. Bunların dışında yurt dışından Kuşadası’na seyahat edecekler ise KLM, Finair, Lufthansa gibi Dalaman, Bodrum ve İzmir’e uçuş gerçekleştiren hava yollarını terih edebilirler.

Seyahat bilgilerinize göre uçak seferlerini ve ucuz uçak bilet fiyatları için ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Kuşadası Uçak Bileti

Kuşadası uçak bileti dolaylı olarak İzmir havalimanı üzerinden veya tercihe göre Bodrum, Dalaman havalimanları üzerinden satışı yapılmaktadır.

Sizlere en uygun uçak bileti ve seyahat saatinize göre de bütün firmaları görüntüleyebileceğiniz ve yurt dışından dahi bilet alabileceğiniz ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilir veya aynı isimli akıllı telefonlara uyumlu uygulama aracılığı ile de Kuşadası ucuz uçak biletinizi alabilirsiniz.

Kuşadası Gezilecek Yerler

Doğal güzelliği kadar tarihi eserleri ile de dikkat çeken Kuşadası’nda gezilecek yerler arasında Meryem Ana Evi, Ladies Beach, Artemis Tapınağı, Tapınak, III. Aleksandros, Efes Müzesi, İsa Bey Camii, St. John Bazilikası yer almaktadır. Ayrıca yamaç paraşütü ve doğa yürüyüşüne kadar da bir çok farklı aktivite ile güzel zaman geçirebilirsiniz.

Gece hayatı diğer turizm merkezlerine göre daha sakin olan Kuşadası özellikle daha sakin ve doğa güzellikler arayan gezginler için en ideal yerlerdendir.

 

Kuşadası Ne Yenir?

Aydın’a bağlı Kuşadası’nda Akdeniz Mutfağına ait bir çok farklı yiyecek bulabilirsiniz özellikle Aydın Güveci, Teleme Tatlısı yemeniz gerekenler arasındadır. Ayrıca Akdeniz’e kıyısı bulunan Kuşadası’nda balık da yemeniz gerekenler arasındadır.

 

 

 

Kuşadası Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı