Diyarbakır Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Diyarbakır - Tahmini Fiyatlar

Diyarbakır Uçuşu

 

diyarbakır

Diyarbakır, Türkiye’nin en kalabalık on ikinci şehri, Mezopotamya ile Anadolu arasındaki geçişi sağlayan 21 il plakalı şehirdir. Diyarbakır’a ulaşım demir yolu, kara yolu ve 1952 yılında hizmete açılan havalimanı ile beraber hava yolu ile yapılmaktadır.

Diyarbakır Ucuz Uçak Bileti

Diyarbakır uçak bileti; İzmir, İstanbul, Ankara ve Bursa gibi illere bilet satışı gerçekleştirilmektedir. Diyarbakır uçak biletini en kolay yoldan ucuzauc.com.tr web sitesinde sorgulayabilir ve biletinizi alabilirsiniz. Farklı varış veya kalkış noktalarına göre farklılık gösteren Diyarbakır uçak bilet fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve uçak sefer saatlerine ucuzauc web sitesinden ulaşabilirsiniz.
Diyarbakır-İstanbul Uçak Bileti 
Diyarbakır-İstanbul uçak bileti almanın en kolay yolu günümüz teknoloji çağında internetten yapılmaktadır. İnternet üzerinden online olarak ucuzauç web sitesinden Diyarbakır-İstanbul uçak biletinizi sorgulatabilir ve bütçenize uygun olarak Diyarbakır-İstanbul ucuz uçak biletinizi taksit imkanlarından yararlanarak da alabilirsiniz.

 

Diyarbakır Havalimanı
Diyarbakır havalimanı, sivil ve askeri kategorisinde olup, şehir merkezine uzaklığı 6 kilometredir. Diyarbakır’dan havalimanına ulaşım özel havalimanı servisleri ve belediyenin havalimanı otobüsleri ile gerçekleştirilmektedir.


Diyarbakır’a Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları 
Diyarbakır’a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında ilk sıralarda THY ve Anadolu Jet firmaları yer almaktadır. Bu firmaları Onuır Air ve Pegasus hava yolları takip etmektedir. 
Seyahat bilgilerinize göre de farklılık gösteren hava yolları ve bütçenize en uygun biletler hakkında bilgi almak için  ucuza uc web sitesini ziyaret edebilirsiniz. En ucuzdan pahalıya doğru sıralama gerçekleştiren ve tavan fiyat belirleyebileceğiniz sistemi ile ucuza uç en iyi hizmeti kullanıcılarına sunmaktadır.


Diyarbakır Hakkında
Diyarbakır hakkında, ismi ile de tartışma konusu olan Diyarbakır, Atatürk’ün dilekçesi üzerine ‘Diyarbekir’ olan adı Diyarbakır olarak değiştirilmiş ve bu isimle anılmaya başlanmıştır. Çevresinde bulunan bakır elementi madenlerinden ismini alan şehir tarih boyunca da birçok hükümete ve medeniyete ev sahipliği ile de bilinmektedir. Mezopotamya ve Anadolu’nun ortasında bulunan bu il doğu ile batıyı birleştiren bir şehir olarak da hala yerini ve önemini korumaktadır.


Diyarbakır’da Gidilecek Yerler
Diyarbakır’da gidilecek yerler arasında il sırada en uzun ikinci surlar olan Diyarbakır Surları yer almaktadır. Ulu Camii, Behram Paşa Camii, Meryem Ana Kilisesi, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Atatürk Köşkü’ de görülmesi gereken tarihi yerler arasındadır..

 

Diyarbakır’da Ne Yenir?
Diyarbakır’da ne yenir diye değil aslında ne yenmez diye sorulabilir. Diyarbakır tarihi kadar yemekleriyle de ünlü bir şehirdir. Mutfağı çok zengin olan bu şehirde tatmanız gerekenler arasında Ocakbaşı Kebabı, Burma Kadayıfı, Yöresel Diyarbakır Kahvaltısı, Kelle Paçası ve Şiş Ciğeri bulunmaktadır.

 

Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı