Adana Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Adana

 Adana - Washington 13 Haz 2018 3.845,93₺   Adana - İzmir 10 Ağu 2018 173,98₺   Adana - İzmir 09 Ağu 2018 133,98₺   Adana - İzmir 15 Haz 2018 288,98₺   Adana - İzmir 15 Haz 2018 288,98₺   Adana - İzmir 15 Haz 2019 288,98₺   Antalya - Adana 01 Tem 2018 314,98₺   Antalya - Adana 01 Haz 2018 469,00₺   İzmir - Adana 30 Nis 2018 210,98₺   İzmir - Adana 30 Nis 2018 210,98₺   İzmir - Adana 22 Ağu 2018 159,98₺   İzmir - Adana 20 Haz 2018 294,98₺ 

Adana İstanbul uçak bileti satın alacak olanlar için öncelikle bu güzel ilimize dair bilgiler paylaşalım. Adana, il plaka kodu 01 olan Türkiye’nin en kalabalık altıncı şehridir. Akdeniz bölgesinde kıyıya 30 km uzaklıkta ve Seyhan nehri üzerine kurulmuş bir şehirdir. Ulaşım kara yolu, demir yolu ve Hava yolu ile sağlanmaktadır.

adana

Adana Ucuz Uçak Bileti Ara Listele Karşılaştır ve Check-In Yap

İstanbul Adana ucuz uçak biletleri için en yakın uçak bilet satış ofisine veya zaman kaybetmemek için bilgisayarlarınızın internet tarayıcısından ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayan ucuzauc.com web sitesi seyahat noktalarınıza bağlı bütün hava yollarının uçak seferlerini tek sayfada görmenizi sağlayan bir ara yüze sahiptir. Bilet seçiminizi kolaylıkla yapmanıza sağlayan ve ödemelerinizi güvenli bir şekilde yapmanızı sağlamaktadır. Ayrıca sayfamız en çok kullanılan kredi kartlarının bankalarıyla da anlaşarak dokuz taksite kadar taksit imkanlar sunmaktadır.

Adana-İstanbul Uçuş Bileti Sağlayan Havayolları

İstanbul adana uçuş biletleri satışı gerçekleştiren firmalar Bora Jet, Onur Air, Pegasus, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Atlasjet hava yollarıdır. Adana-İstanbul ucuz uçak bileti için sayfamızı ziyaret edebilir ve seyahat bilgilerinize göre bu sayfa üzerinden bütün uçak seferlerini görüntüleyerek bütçenize en uygun bileti alabilirsiniz.

Şakirpaşa Havalimanı Türkiye'nin en büyük hava limanlarından bir tanesi olduğu için hemen her yerli firmanın sefer düzenlediği bir gerçektir. Türkiye Cumhuriyeti'nin bayrak taşıyıcı hava yolu olan Türk Hava Yolları, Türk Hava Yollarının bir alt markası olarak hizmet sunmakta olan Anadolu Jet, Lufthansa ve Türk Hava Yolları'nın ortaklığı olan Sunexpress, Türkiye'nin en yeni uçaklarına sahip olan Pegasus Hava Yolları, yolcusunu en çok seven hava yolu sloganı ile faaliyet gösteren Atlasglobal ve nihayetinde Onur Air ile Türkiye'nin ilk ve tek bölgesel hava yolu şirketi Borajet'tir. Ancak Borajet, içerisinde bulunan dönemde faaliyetlerine ara vermiştir. Bu aranın ne kadar süreceği ise net olmamakla birlikte ya farklı firmaya satılacağı ya da 1 yıla yakın süre sonunda uçuşlarına yeniden başlayacağı tahmin edilmektedir. Tüm bunlara ek olarak Şakirpaşa Havalimanı'ndan yurt dışı uçuşlar gerçekleştirmek adına yabancı hava yolları da kimi zaman charter ya da tarifeli seferler düzenlemektedir. Ne de olsa Şakirpaşa Havalimanı uluslararası niteliğe sahip havalimanıdır.

Şakirpaşa Havalimanı - İstanbul ucuz uçak bilet fiyatları için de sayfamız fiyat aralığı belirtmektedir ve sayfamızdan hava yolu firmalarını rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz.

 

Havalimanı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Havalimanı ise Osmaniye ve Mersin illerine de hava yolu ulaşım hizmeti veren havalimanıdır. Halk arasında Adana havalimanı olarak bilinse de tam olarak ismi Şakirpaşa Havalimanıdır. 1937 yılından beri iç hatlar hizmetleri veren havalimanı, 1956 yılından itibaren de dış hatlar servisine de açılmıştır.

 

Coğrafi ve Tarihi Hakkında Bilgilendirme ve Birkaç İpucu

Tarih boyunca birçok krallığı topraklarında barındırmış, Seyhan nehrinin bereketini de insanlarıyla paylaşmış ilimizdir. Doğal güzellikleriyle de dikkat çeken bu güzel şehrimizde Akdeniz iklimi hakimdir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlı geçer. Topraklarında Hitit krallığı, Asurlar, Kilikya Ermeni Krallığı, Roma, Osmanlı, Bizans ve hala Türkiye Cumhuriyeti hüküm sürmektedir.

 

Gidilecek ve Gezilecek Yerler

Gezilecek yerler; Taş köprü, Atatürk Evi müzesi, Ulu Camii, Yüreğir, Şar Antik Kenti, Bebekli Kilise, Arkeoloji Müzesi ilk sırasındadır. Adana sokakları eskiyi ve yeniyi buluşturan şehrimiz olarak hala tarihi eserlerini korumaktadır. İnsanlarında eskinin izlerini ve yaşamsal döngünün farklılığını görürken sokaklarında aynı zamanda tarihi yaşayabileceğiniz şehirlerimizden biridir Adana.

 

Yöresel Yemekleri ve Ne Yenir Sorusunun Cevabı Nelerdir?

İsmi ile ün yapmış Adana kebabı sofralarınızı süslemesi gereken ilk yemektir, sonrasında ciğeri de kebabı kadar ünlü bir başka kebap çeşididir. Bici bicisi de farklı tat olarak damağınızda izini bırakacaktır ayrıca Şırdanı ve Fellah köftesi de farklı tat seferlerin denemesi gereken yemekler arasındadır. Hiç şüphesiz akla gelen ilk yemek kebaptır. Adana, kebap kültürü olan şehir olduğundan dolayı sofraları sadece kebap ile sınırlamak yanlış olacaktır. Ne de olsa bu denli geniş kültüre sahip bu şehirde kebap ezme ve şalgam gibi diğer yöresel yemekler olmadan düşünülemez. Bunun yanı sıra fellah köftesi de eşi benzeri olmayan lezzetleri arasında yer alır. Bulgurdan yapılan bu köfte her ne kadar analı kızlı çorbasını andırsa dahi temelinde çok farklıdır. Bu şehre ait kebaplardan söz edildiği zaman ise akla sadece kebap gelmemelidir. Kebabın yanı sıra ciğer kebabı da bu şehrin ünlü yemekleri arasında yer alır.

Kesinlikle şırdan bu ilimize uçak bilet alımı yapmış olan yolcuların mutlak suretle denemesi icap eden yemekler arasındadır. Şırdan her ne kadar pek hoş bir görüntüye sahip değilmiş izlenimi verse dahi sakatat ile imal edilen en lezzetli yemekler arasında bulunur ve ön yargılar kenara bırakılıp yenildikten sonra ne denli lezzetli olduğu anlaşılır. Daha sıra dışı lezzet denemek isteyenler için ise bici bici son derece ideal seçim olacaktır. Tüm bu emsalsiz lezzetleri ve hatta çok daha fazlasını tatmak isteyen gezginler sayfamızdan uçak biletlerini temin etmek suretiyle Akdeniz kıyılarındaki bu güzel şehre doğru yol alabilirler.

Sizler de doğal güzelliklerini kendi gözlerinizle görüp mutfağı ile ünlü olan bu şehrin eşsiz yemeklerinden tatmak istiyorsanız sayfamızdan Adana uygun uçuş bileti alarak seyahatinize doğru ilk adımı atabilirsiniz.

Türkiye'nin metropol olarak tanımlanan şehirlerimizden biridir. Üstelik bu şehirde ulaşım da son derece gelişmiştir. Özellikle Şakirpaşa Havalimanı bu ulaşımın gelişmesinde rol oynayan en önemli faktörler arasında yer alır. Şöyle ki, bu havalimanından Türkiye'nin direkt sefer gerçekleştirilmeyen noktası çok azdır. Kaldı ki bu noktalara da günün her saati bekleme süresi az olan bağlantılı uçuşlar ile ulaşım sağlanmaktadır. Adana uçak biletleri almak isteyen ancak yaşadığı şehre direkt uçuş imkanı bulunmayan yolcular da bu aktarma imkanlarından rahatlıkla faydalanabilirler.

Ne de olsa büyük şehirlerden her birine başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya olmak üzere her gün sayısız sefer düzenlenmektedir ve bu seferlerin sıklığı da hayli fazladır. Aynı zamanda Adana Şakirpaşa Havalimanı, Türkiye'nin en eski hava meydanlarından biridir. Öyle ki cumhuriyetin ilk yıllarından bu yana hizmettedir demek yanlış olmayacaktır. Ayrıca havalimanının yanı sıra Mersin ve Osmaniye illerine de hizmet sunar ve bu illere ulaşım servis araçları ile hızlı şekilde sağlanır.

 

En Ucuz Adana Uçak Biletleri Nasıl Temin Edilir?

Her yolcu maddi geliri ne olursa olsun uygun fiyattan bilet satın almak ister. Ancak bu yolcular her sitede, her hava yolunda ve her acentede farklı fiyatlar üzerinden bilet satışı gerçekleştirildiğini çoğu zaman bilmez. Oysa aradaki fiyat farkı yer yer iki katına dek oynayabilmektedir. Ancak her siteden fiyat karşılaştırması yapmak da oldukça yorucu iştir. Öyle ki onlarca farklı sitede onlarca farklı fiyat yer alabilir.

Bundan dolayı da yolcuları bu gibi zaman kayıplarından kurtaracak ve en uygun fiyat karşılaştırmasını yaparak hazır şekilde sunacak web sitesine ihtiyaç vardır. Bu web sitesi pek çok güzergah, pek çok hava yolu ve pek çok uçuş sınıfını karşılaştırarak en uygun fiyat üzerinden Adana uygun bilet temin edilebilmesine imkan tanır. Bu site de şüphesiz sayfamız Ucuzauc.com.tr'dir. Bunun yanı sıra bu site, yolcuların en çok tercih ettiği bankalar ile anlaşmaya da varmıştır. Şöyle ki, bu anlaşma sayesinde satın alınan uçak biletleri dokuz taksite kadar bölünebilmektedir. Bu da şüphesiz gezip yeni yerler keşfetmenin önünde engel olan maddiyat konusunun büyük ölçüde aşılmasını sağlayacaktır.

 

Adana'da Ne Yapılır, Nereleri Gezilir, Oteller ve Okullar

Nüfus bakımından düşünüldüğü zaman Türkiye'nin en kalabalık altıncı şehri olarak bilinir. Bu yönüyle Adana tam metropoldür ve şehir hayatının doyasıya yaşanabileceği yerlerden bir tanesidir. Aynı zamanda şehir Seyhan nehri üzerine kurulmuş olup denize olan uzaklığı otuz kilometredir. Her ne kadar il sınırlarının denize kıyısı olsa dahi şehir merkezinin deniz ile pek alakası bulunmaz. Kentte demir yolu ağı da bulunmakta olup, hemen her türlü ulaşım aracına bu şehirde rastlamak mümkündür.

Yapılabilecek çok fazla şey vardır. Esas olarak tarihi ve turistik yerlerinin bol olmasının yanı sıra nüfusu ve gelişmişlik düzeyi bakımından da Türkiye'nin en büyükleri arasında yer alan bu ilimiz, şehir hayatının canlılığı yönünden de hiçbir şekilde kendisini ziyaret edenleri sıkmayacaktır. Aynı zamanda bu şehrin turistik potansiyeli gereği çok sayıda otel ve özel konaklama tesisi misafirlerini ağırlamak için hazırdır. Bu potansiyelin farkına varmış olan dünyaca ünlü otel zincirleri ise ilimizde bir ya da kimi zaman birden fazla şube açmıştır.

Gezip görülecek yerer arasında ise şüphesiz ilk olarak Taş Köprü gelir. Akabinde Atatürk Evi Müzesi de şehrin en ünlü yerleri arasında gösterilebilir. Şar Antik Kenti, Yüreğir, Bebekli Kilise, Arkeoloji Müzesi ve Ulu Cami de muhakkak gezilip görülmesi gereken yerler arasında gösterilebilir. Nihayetinde tarihi açıdan da çok önemli bir potansiyele sahiptir. Tarih boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan bu güzel şehir, tarihi kısımları ile de ziyaretçilerinin gönlünde taht kurmak için hazırdır. Tüm bu yerleri gezip görmek için bu sayfamızdan yapılacak bir rezervasyon yeterli olacaktır.

 

Bu Sitede Yolculara Sağlanan Kolaylıklar

Bu sitenin yolculara sağladığı kolaylıkların başında şüphesiz filtreleme özelliği gelir. Yolcular bilet satın almak istedikleri fiyat aralıklarını belirleyerek arama gerçekleştirebilirler. Bu sayede kriterlere uygun bilet Adana içim rahatlıkla bulunabilir. Bu işlevsel özellik sayesinde Adana bileti arayan yolcular bütçelerine uygun bileti satın alacaklardır. Sayfamızda müşterilere sağladığı taksitli alışveriş imkanı ise maddi açıdan büyük kolaylık sağlayacak ve seyahat etmenin önünde engel teşkil eden pek çok şeyi ortadan kaldıracaktır.

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com