Adana Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Adana

 Adana - Washington 13 Haz 2018 3.845,93₺   Adana - İzmir 10 Ağu 2018 173,98₺   Adana - İzmir 09 Ağu 2018 133,98₺   Adana - İzmir 15 Haz 2018 288,98₺   Adana - İzmir 15 Haz 2018 288,98₺   Adana - İzmir 15 Haz 2019 288,98₺   Antalya - Adana 01 Tem 2018 314,98₺   Antalya - Adana 01 Haz 2018 469,00₺   Zürih - Adana 31 Mar 2018 639,14₺   İzmir - Adana 30 Nis 2018 210,98₺   İzmir - Adana 30 Nis 2018 210,98₺   İzmir - Adana 22 Ağu 2018 159,98₺ 

Adana, il plaka kodu 01 olan Türkiye’nin en kalabalık altıncı şehridir. Adana Akdeniz bölgesinde kıyıya 30 km uzaklıkta ve Seyhan nehri üzerine kurulmuş bir şehirdir. Adana’ya ulaşım kara yolu, demir yolu ve Hava yolu ile sağlanmaktadır.

adana

Adana Ucuz Uçak Bileti

Adana ucuz uçak bileti için en yakın uçak bilet satış ofisine veya zaman kaybetmemek için bilgisayarlarınızın internet tarayıcısından ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayan ucuzauc.com web sitesi seyahat noktalarınıza bağlı bütün hava yollarının uçak seferlerini tek sayfada görmenizi sağlayan bir ara yüze sahiptir. Bilet seçiminizi kolaylıkla yapmanıza sağlayan ve ödemelerinizi güvenli bir şekilde yapmanızı sağlamaktadır. Ayrıca  web sitesi en çok kullanılan kredi kartlarının bankalarıyla da anlaşarak dokuz taksite kadar taksit imkanlar sunmaktadır.

Adana İstanbul Uçak Bileti

Adana İstanbul uçak bileti satışı gerçekleştiren firmalar Bora Jet, Onur Air, Pegasus, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Atlas global hava yollarıdır. Adana-İstanbul ucuz uçak bileti için ucuzauc web sitesini ziyaret edebilir ve seyahat bilgilerinize göre tek sayfada bütün uçak seferlerini görüntüleyerek bütçenize en uygun bileti alabilirsiniz.

Adana-İstanbul ucuz uçak bileti fiyatları için de ucuzauç web sitesi fiyat aralığı belirtebilir ve hava yolu firmalarını rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz.

 

Adana Havalimanı

Adana havalimanı, Adana, Osmaniye ve Mersin illerine de hava yolu ulaşım hizmeti veren bir havalimanıdır. Halk arasında Adana havalimanı olarak bilinse de tam olarak ismi Şakirpaşa Havalimanıdır. 1937 yılından beri iç hatlar hizmetleri veren havalimanı, 1956 yılından itibaren de dış hatlar servisine de açılmıştır.  

Adana Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları

Adana’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları THY ve THY ortaklığında Anadolu Jet, SunExpress, Pegasus, Onur Air, Atlas Global ve Bora Jet hava yollarıdır. Seyahat rotanıza göre bütün hava yollarını ucuza uç web sitesinden görüntüleyebilirsiniz.

 

Adana Hakkında

Adana hakkında; Adana tarih boyunca birçok krallığı topraklarında barındırmış, Seyhan nehrinin bereketini de insanlarıyla paylaşmış bir ildir. Doğal güzellikleriyle de dikkat çeken Adana’da Akdeniz iklimi hakimdir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlı geçer. Adana topraklarında Hitit krallığı, Asurlar, Kilikya Ermeni Krallığı, Roma, Osmanlı, Bizans ve hala Türkiye Cumhuriyeti hüküm sürmektedir.

Adana’da Gidilecek Yerler

Adana’da gezilecek yerler; Taş köprü, Atatürk Evi müzesi, Ulu Camii, Yüreğir, Şar Antik Kenti, Bebekli Kilise, Arkeoloji Müzesi ilk sırasındadır. Adana sokakları eskiyi ve yeniyi buluşturan bir şehir olarak hala tarihi eserlerini korumaktadır. İnsanlarında eskinin izlerini ve yaşamsal döngünün farklılığını görürken sokaklarında aynı zamanda tarihi yaşayabileceğiniz bir şehirdir.

 

Adana’da Ne Yenir?

Adana’da ne yenir; Adana’da ismi ile ün yapmış Adana kebabı sofralarınızı süslemesi gereken ilk yemektir, sonrasında Adana ciğeri de Adana kebabı kadar ünlü bir başka kebap çeşididir. Bici bicisi de farklı bir tat olarak damağınızda izini bırakacaktır ayrıca Şırdanı ve Fellah köftesi de farklı tat seferlerin denemesi gereken yemekler arasındadır.

Sizler de Adana'nın doğal güzelliklerini kendi gözlerinizle görüp mutfağı ile ünlü olan bu şehrin eşsiz yemeklerinden tatmak istiyorsanız ucuza uc web sitesinden Adana ucuz uçak biletinizi alarak seyahatinize olan ilk adımı atabilirsiniz.

 

 

Adana uçak bileti - Adana, Türkiye'nin metropol olarak tanımlanan şehirlerinden bir tanesidir. Üstelik bu şehirde ulaşım da son derece gelişmiştir. Özellikle Adana Şakirpaşa Havalimanı bu ulaşımın gelişmesinde rol oynayan en önemli faktörler arasında yer alır. Şöyle ki, bu havalimanından Türkiye'nin direkt sefer gerçekleştirilmeyen noktası çok azdır. Kaldı ki bu noktalara da günün her saati bekleme süresi az olan bağlantılı uçuşlar ile ulaşım sağlanmaktadır. Adana ucuz uçak bileti almak isteyen ancak yaşadığı şehre direkt uçuş imkanı bulunmayan yolcular da bu aktarma imkanlarından rahatlıkla faydalanabilirler.

Ne de olsa büyük şehirlerden her birine başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya olmak üzere her gün sayısız sefer düzenlenmektedir ve bu seferlerin sıklığı da hayli fazladır. Aynı zamanda Adana Şakirpaşa Havalimanı, Türkiye'nin en eski hava meydanlarından bir tanesidir. Öyle ki cumhuriyetin ilk yıllarından bu yana hizmettedir demek yanlış olmayacaktır. Ayrıca Şakirpaşa Havalimanı Adana'nın yanı sıra Mersin ve Osmaniye illerine de hizmet sunar ve bu illere ulaşım servis araçları ile hızlı bir şekilde sağlanır.

Adana Uçak Bileti En Ucuz Nasıl Temin Edilir?

Her yolcu maddi geliri ne olursa olsun uygun fiyattan uçak bileti satın almak ister. Ancak bu yolcular her sitede, her hava yolunda ve her acentede farklı fiyatlar üzerinden bilet satışı gerçekleştirildiğini çoğu zaman bilmez. Oysa aradaki fiyat farkı yer yer iki katına dek oynayabilmektedir. Ancak her siteden fiyat karşılaştırması yapmak da oldukça yorucu bir iştir. Öyle ki onlarca farklı sitede onlarca farklı fiyat yer alabilir.

Bundan dolayı da yolcuları bu gibi zaman kayıplarından kurtaracak ve en uygun fiyatların karşılaştırmasını yaparak hazır bir şekilde sunacak bir web sitesine ihtiyaç vardır. Bu web sitesi pek çok güzergah, pek çok hava yolu ve pek çok uçuş sınıfını karşılaştırarak en uygun fiyat üzerinden Adana uçak bileti temin edilebilmesine imkan tanır. Bu site de şüphesiz Ucuzauc.com.tr'dir. Bunun yanı sıra bu site, yolcuların en çok tercih ettiği bankalar ile anlaşmaya da varmıştır. Şöyle ki, bu anlaşma sayesinde satın alınan uçak biletleri dokuz taksite kadar bölünebilmektedir. Bu da şüphesiz gezip yeni yerler keşfetmenin önünde engel olan maddiyat konusunun büyük ölçüde aşılmasını sağlayacaktır.

Hangi Firmalar Adana'ya Uçuş Düzenler?

Adana Şakirpaşa Havalimanı Türkiye'nin en büyük hava limanlarından bir tanesi olduğu için hemen her yerli firmanın sefer düzenlediği bir gerçektir. Türkiye Cumhuriyeti'nin bayrak taşıyıcı hava yolu olan Türk Hava Yolları, Türk Hava Yollarının bir alt markası olarak hizmet sunmakta olan Anadolu Jet, Lufthansa ve Türk Hava Yollarının ortaklığı olan Sunexpress, Türkiye'nin en yeni uçaklarına sahip olan Pegasus Hava Yolları, yolcusunu en çok seven hava yolu sloganı ile faaliyet gösteren Atlasglobal ve nihayetinde Onur Air ile Türkiye'nin ilk ve tek bölgesel hava yolu şirketi Borajet'tir. Ancak Borajet, içerisinde bulunan dönemde faaliyetlerine ara vermiştir. Bu aranın ne kadar süreceği ise net olmamakla birlikte ya farklı bir firmaya satılacağı ya da bir yıla yakın bir süre sonra uçuşlarına yeniden başlayacağı tahmin edilmektedir. Tüm bunlara ek olarak Adana Şakirpaşa Havalimanı'ndan yurt dışı uçuşlar gerçekleştirmek adına yabancı hava yolları da kimi zaman charter ya da tarifeli seferler düzenlemektedir. Ne de olsa Şakirpaşa Havalimanı uluslararası niteliğe sahip bir havalimanıdır.

Adana'da Ne Yapılır?

Adana'da yapılabilecek çok fazla şey vardır. Esas olarak tarihi ve turistik yerlerinin bol olmasının yanı sıra nüfusu ve gelişmişlik düzeyi bakımından da Türkiye'nin en büyükleri arasında yer alan Adana, şehir hayatının canlılığı yönünden de hiçbir şekilde kendisini ziyaret edenleri sıkmayacaktır. Aynı zamanda bu şehrin turistik potansiyeli gereği çok sayıda otel ve özel konaklama tesisi misafirlerini ağırlamak için hazırdır. Bu potansiyelin farkına varmış olan dünyaca ünlü otel zincirleri ise Adana'da bir ya da kimi zaman birden fazla şube açmıştır.

Adana'da gezip görülecek yerer arasında ise şüphesiz ilk olarak Taş Köprü gelir. Akabinde Atatürk Evi Müzesi de şehrin en ünlü yerleri arasında gösterilebilir. Şar Antik Kenti, Yüreğir, Bebekli Kilise, Arkeoloji Müzesi ve Ulu Cami de muhakkak gezilip görülmesi gereken yerler arasında gösterilebilir. Nihayetinde Adana tarihi açıdan da çok önemli bir potansiyele sahiptir. Tarih boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan bu güzel şehir, tarihi kısımları ile de ziyaretçilerinin gönlünde taht kurmak için hazırdır. Tüm bu yerleri gezip görmek için Ucuzauc.com.tr adresinden yapılacak bir rezervasyon yeterli olacaktır.

Adana'nın Kendine Has Yemekleri Nelerdir?

Adana denildiği zaman şüphesiz akla gelen ilk yemek Adana Kebaptır. Adana kebap kültürü olan bir şehir olduğundan dolayı sofraları sadece kebap ile sınırlamak yanlış olacaktır. Ne de olsa bu denli geniş kültüre sahip bir şehirde kebap ezme ve şalgam gibi diğer yöresel yemekler olmadan düşünülemez. Bunun yanı sıra fellah köftesi de Adana'nın eşi benzeri olmayan lezzetleri arasında yer alır. Bulgurdan yapılan bu köfte her ne kadar analı kızlı çorbasını bir miktar andırsa dahi temelinde çok farklıdır. Bu şehre ait kebaplardan söz edildiği zaman ise akla sadece Adana Kebap gelmemelidir. Adana kebabın yanı sıra ciğer kebabı da bu şehrin ünlü yemekleri arasında yer alır.

Nihayetinde şırdan Adana'ya uçak bileti almış olan yolcuların mutlak suretle denemesi icap eden yemekler arasındadır. Şırdan her ne kadar pek hoş bir görüntüye sahip değilmiş izlenimi verse dahi sakatat ile imal edilen en lezzetli yemekler arasında bulunur ve ön yargılar bir kenara bırakılıp yenildikten sonra ne denli lezzetli olduğu anlaşılır. Daha sıra dışı bir lezzet denemek isteyenler için ise bici bici son derece ideal bir seçim olacaktır. Tüm bu emsalsiz lezzetleri ve hatta çok daha fazlasını tatmak isteyen gezginler ucuzauc.com.tr adresinden uçak biletlerini temin etmek suretiyle Akdeniz kıyılarındaki bu güzel şehre doğru yol alabilirler.

Bu Sitede Yolculara Sağlanan Kolaylıklar

Bu sitenin yolculara sağladığı kolaylıkların başında şüphesiz filtreleme özelliği gelir. Yolcular bilet satın almak istedikleri fiyat aralıklarını belirleyerek arama gerçekleştirebilirler. Bu sayede kriterlere uygun uçak Adana bileti rahatlıkla bulunabilir. Bu işlevsel özellik sayesinde Adana'ya uçak bileti arayan yolcular bütçelerine uygun bileti rahatlıkla bulabilirler. Sitede müşterilere sağlanan taksitli alışveriş imkanı ise maddi açıdan büyük kolaylık sağlayacak ve seyahat etmenin önünde engel teşkil eden pek çok şeyi ortadan kaldıracaktır.

Adana Hakkında Genel Bilgiler

Adana, nüfus bakımından düşünüldüğü zaman Türkiye'nin en kalabalık altıncı şehri olarak bilinir. Bu yönüyle tam bir metropoldür ve şehir hayatının doyasıya yaşanabileceği yerlerden bir tanesidir. Aynı zamanda şehir Seyhan nehri üzerine kurulmuş olup denize olan uzaklığı otuz kilometredir. Her ne kadar il sınırlarının denize kıyısı olsa dahi şehir merkezinin deniz ile pek alakası bulunmaz. Kentte demir yolu ağı da bulunmakta olup, hemen her türlü ulaşım aracına bu şehirde rastlamak mümkündür.

 

 

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com