Adana Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Adana Uçuşu

Adana uçak bileti satın alacak olanlar için öncelikle bu güzel ilimize dair bilgiler paylaşalım. Adana, il plaka kodu 01 olan Türkiye’nin en kalabalık altıncı şehridir. Akdeniz bölgesinde kıyıya 30 km uzaklıkta ve Seyhan nehri üzerine kurulmuş bir şehirdir. Ulaşım kara yolu, demir yolu ve Hava yolu ile sağlanmaktadır. İstanbul Adana arası 935 km'dir. İstanbul'dan Adana'ya karayolu ile yaklaşık 10 saatte varılırken, uçak yolculuğu yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. 

adana

Adana Uçak Bileti Ara Listele Karşılaştır ve Check-In Yap

Ucuz İstanbul Adana uçak bileti için en yakın ucuz adana uçak bileti satış ofisine veya zaman kaybetmemek için bilgisayarlarınızın internet tarayıcısından Ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayan ucuzauc.com.tr web sitesi seyahat noktalarınıza bağlı bütün hava yollarının ucuz uçak seferlerini tek sayfada görmenizi sağlayan bir ara yüze sahiptir. Bilet seçiminizi kolaylıkla yapmanıza sağlayan ve ödemelerinizi güvenli bir şekilde yapmanızı sağlamaktadır. Ayrıca sayfamız en çok kullanılan kredi kartlarının bankalarıyla da anlaşarak dokuz taksite kadar taksit imkanlar sunmaktadır.

Ucuz İstanbul Adana Uçak Bileti Sağlayan Havayolları

Ucuz İstanbul Adana uçak bileti satışı gerçekleştiren firmalar Sunexpress, Bora Jet, Onur Air, Pegasus, Türk Hava Yolları ( THY ), Anadolu Jet, Atlasjet hava yollarıdır. Ucuz İstanbul Adana uçak bileti için sayfamızı ziyaret edebilir ve seyahat bilgilerinize göre bu sayfa üzerinden bütün ucuz uçak bilet listelerini görüntüleyerek bütçenize en uygun adana uçak bileti alımını yapabilirsiniz.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Türkiye'nin en büyük hava limanlarından bir tanesi olduğu için hemen her yerli firmanın sefer düzenlediği bir gerçektir. Türkiye Cumhuriyeti'nin bayrak taşıyıcı hava yolu olan Türk Hava Yolları ( THY ), Türk Hava Yollarının bir alt markası olarak hizmet sunmakta olan Anadolu Jet, Lufthansa ve Türk Hava Yolları'nın ortaklığı olan Sunexpress, Türkiye'nin en yeni uçaklarına sahip olan Pegasus Hava Yolları, yolcusunu en çok seven hava yolu sloganı ile faaliyet gösteren Atlasglobal ve nihayetinde Onur Air ile Türkiye'nin ilk ve tek bölgesel hava yolu şirketi Borajet'tir. Ancak Borajet, içerisinde bulunan dönemde faaliyetlerine ara vermiştir. Bu aranın ne kadar süreceği ise net olmamakla birlikte ya farklı firmaya satılacağı ya da 1 yıla yakın süre sonunda uçuşlarına yeniden başlayacağı tahmin edilmektedir. Tüm bunlara ek olarak Şakirpaşa Havalimanı'ndan yurt dışı uçuşlar gerçekleştirmek adına yabancı hava yolları da kimi zaman charter ya da tarifeli seferler düzenlemektedir. Ne de olsa Adana Şakirpaşa Havalimanı uluslararası niteliğe sahip havalimanıdır.

Ucuz İstanbul Adana uçak bileti fiyatları için de sayfamız fiyat aralığı belirtmektedir ve sayfamızdan hava yolu firmalarını rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz. Ucuz İstanbul Adana uçak seferi ülkemizde en çok rağbet gören uçuşlar arasındadır. Bunun yanında ucuz İzmir Adana uçak seferi ve ucuz Ankara Adana uçak ile ucuz Mersin Adana uçak seferi de yoğun talep gören Adana uçuşlarındandır.

 

Adana Havalimanı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Adana havalimanı ise Osmaniye ve Mersin illerine de hava yolu ulaşım hizmeti veren havalimanıdır. Halk arasında Adana havalimanı olarak bilinse de tam olarak ismi Şakirpaşa Havalimanıdır. 1937 yılından beri iç hatlar hizmetleri veren Adana havalimanı, 1956 yılından itibaren de dış hatlar servisine de açılmıştır.

 

Adana Coğrafyası ve Tarihi Hakkında Bilgilendirme ve Birkaç İpucu

Adana ilimiz Tarih boyunca birçok krallığı topraklarında barındırmış, Seyhan nehrinin bereketini de insanlarıyla paylaşmış ilimizdir. Adana Doğal güzellikleriyle de dikkat çeken bu güzel şehrimizde Akdeniz iklimi hakimdir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlı geçer. Adana topraklarında Hitit krallığı, Asurlar, Kilikya Ermeni Krallığı, Roma, Osmanlı, Bizans ve hala Türkiye Cumhuriyeti hüküm sürmektedir.

 

Adana İçinde Gidilecek ve Gezilecek Yerler

Adana ilimizde gezilecek yerler; Taş köprü, Atatürk Evi müzesi, Ulu Camii, Yüreğir, Şar Antik Kenti, Bebekli Kilise, Arkeoloji Müzesi ilk sırasındadır. Adana sokakları eskiyi ve yeniyi buluşturan şehrimiz olarak hala tarihi eserlerini korumaktadır. Adana insanlarında eskinin izlerini ve yaşamsal döngünün farklılığını görürken sokaklarında aynı zamanda tarihi yaşayabileceğiniz şehirlerimizden biridir Adana.

 

Adana Yöresel Yemekleri ve Ne Yenir Sorusunun Cevabı Nelerdir?

İsmi ile ün yapmış Adana kebabı sofralarınızı süslemesi gereken ilk yemektir, sonrasında ciğeri de kebabı kadar ünlü bir başka kebap çeşididir. Bici bicisi de farklı tat olarak damağınızda izini bırakacaktır ayrıca Şırdanı ve Fellah köftesi de farklı tat seferlerin denemesi gereken yemekler arasındadır. Adana diyince hiç şüphesiz akla gelen ilk yemek kebaptır. Adana, kebap kültürü olan şehir olduğundan dolayı sofraları sadece kebap ile sınırlamak yanlış olacaktır. Ne de olsa bu denli geniş kültüre sahip bu şehirde kebap ezme ve şalgam gibi diğer yöresel yemekler olmadan düşünülemez. Bunun yanı sıra fellah köftesi de eşi benzeri olmayan lezzetleri arasında yer alır. Bulgurdan yapılan bu köfte her ne kadar analı kızlı çorbasını andırsa dahi temelinde çok farklıdır. Bu şehre ait kebaplardan söz edildiği zaman ise akla sadece kebap gelmemelidir. Kebabın yanı sıra ciğer kebabı da Adana şehrimizin yemekleri arasında yer alır.

Kesinlikle şırdan Adana uçak bileti alımı yapmış olan yolcuların mutlak suretle denemesi icap eden yemekler arasındadır. Şırdan her ne kadar pek hoş bir görüntüye sahip değilmiş izlenimi verse dahi sakatat ile imal edilen en lezzetli yemekler arasında bulunur ve ön yargılar kenara bırakılıp yenildikten sonra ne denli lezzetli olduğu anlaşılır. Daha sıra dışı lezzet denemek isteyenler için ise bici bici son derece ideal seçim olacaktır. Tüm bu emsalsiz lezzetleri ve hatta çok daha fazlasını tatmak isteyen gezginler sayfamızdan ucuz Adana uçak bileti temin etmek suretiyle Akdeniz kıyılarındaki bu güzel şehre doğru yol alabilirler.

Sizler de doğal güzelliklerini kendi gözlerinizle görüp mutfağı ile ünlü olan bu şehrin eşsiz yemeklerinden tatmak istiyorsanız sayfamızdan ucuz Adana uçak bileti alarak seyahatinize doğru ilk adımı atabilirsiniz.

Türkiye'nin metropol olarak tanımlanan şehirlerimizden biridir. Üstelik bu şehirde ulaşım da son derece gelişmiştir. Özellikle Şakirpaşa Havalimanı bu ulaşımın gelişmesinde rol oynayan en önemli faktörler arasında yer alır. Şöyle ki, bu havalimanından Türkiye'nin direkt sefer gerçekleştirilmeyen noktası çok azdır. Kaldı ki bu noktalara da günün her saati bekleme süresi az olan bağlantılı uçuşlar ile ulaşım sağlanmaktadır. ucuz Adana uçak bileti almak isteyen ancak yaşadığı şehre direkt uçuş imkanı bulunmayan yolcular da bu aktarma imkanlarından rahatlıkla faydalanabilirler.

Ne de olsa büyük şehirlerden her birine başta İstanbul Adana uçak sorgulamaları, Ankara Adana uçak sorgulamaları, İzmir Adana uçak aramaları ve Antalya Adana uçak aramaları olmak üzere her gün sayısız arama sefer düzenlenmektedir ve bu seferlerin sıklığı da hayli fazladır. İstanbul Adana uçuşlarının ise en başta gelmesi İstanbul Adana uçak yolcuları ile Adana asıllı vatandaşlarımızın otobüs yerine İstanbul Adana uçak yolculuklarını tercih etmesidir. Aynı zamanda Adana Şakirpaşa Havalimanı, Türkiye'nin en eski hava meydanlarından biridir. Öyle ki cumhuriyetin ilk yıllarından bu yana hizmettedir demek yanlış olmayacaktır. Ayrıca havalimanının yanı sıra Mersin ve Osmaniye illerine de hizmet sunar ve bu illere ulaşım servis araçları ile hızlı şekilde sağlanır.

 

En Ucuz Adana Uçak Bileti Nasıl Temin Edilir?

Her yolcu maddi geliri ne olursa olsun uygun ve ucuz fiyattan bilet satın almak ister. Ucuz İzmir Adana uçak ile İstanbul Adana uçak ve ucuz Ankara Adana uçak seferleri de aralarında rekabet olan ve fiyatlarda sürekli indirime gidilen ucuz satışlardandır. Bu uçuşlar arasında en çok rağbet gördüğü için birinci sırada İstanbul Adana uçak indirimleri gelirken ikinci sırada ise genellikle Ankara Adana uçak kampanyalarını sık sık görebiliriz. Fakat İzmir Adana uçak kampanyaları da sürekli olarak Ankara Adana uçak kampanyaları ile savaşmaktadır. Ancak bu yolcular her sitede, her hava yolunda ve her acentede farklı fiyatlar üzerinden bilet satışı gerçekleştirildiğini çoğu zaman bilmez. Oysa aradaki fiyat farkı yer yer iki katına dek oynayabilmektedir. Ancak her siteden fiyat karşılaştırması yapmak da oldukça yorucu iştir. Öyle ki onlarca farklı sitede onlarca farklı fiyat yer alabilir.

Bundan dolayı da yolcuları bu gibi zaman kayıplarından kurtaracak ve en uygun Adana uçak fiyatı karşılaştırmasını yaparak hazır şekilde sunacak web sitesine ihtiyaç vardır. Ucuzauc.com.tr ise pek çok güzergah, pek çok hava yolu ve pek çok uçuş sınıfını karşılaştırarak en uygun fiyat üzerinden İstanbul Adana uçak listesinden uygun bilet temin edilebilmesine imkan tanır. Aynı zamanda Ankara Adana uçak indirimleri ile İzmir Adana uçak bilet kampanyaları da karşınızda olacaktır. Türkiye'nin her yerinden aktarmalı ve aktarmasız ucuz Adana uçak seferleri aramalarınızda listelenecektir. Bu site de şüphesiz sayfamız Ucuzauc.com.tr'dir. Bunun yanı sıra bu site, yolcuların en çok tercih ettiği bankalar ile anlaşmaya da varmıştır. Şöyle ki, bu anlaşma sayesinde satın alınan ucuz adana uçak bileti dokuz taksite kadar bölünebilmektedir. Bu da şüphesiz gezip yeni yerler keşfetmenin önünde engel olan maddiyat konusunun büyük ölçüde aşılmasını sağlayacaktır.

 

Adana'da Ne Yapılır, Nereleri Gezilir, Oteller ve Okullar

Nüfus bakımından düşünüldüğü zaman Türkiye'nin en kalabalık altıncı şehri olarak bilinir. Bu yönüyle Adana tam metropoldür ve şehir hayatının doyasıya yaşanabileceği yerlerden bir tanesidir. Aynı zamanda şehir Seyhan nehri üzerine kurulmuş olup denize olan uzaklığı otuz kilometredir. Her ne kadar il sınırlarının denize kıyısı olsa dahi şehir merkezinin deniz ile pek alakası bulunmaz. Kentte demir yolu ağı da bulunmakta olup, hemen her türlü ulaşım aracına bu şehirde rastlamak mümkündür.

Yapılabilecek çok fazla şey vardır. Esas olarak tarihi ve turistik yerlerinin bol olmasının yanı sıra nüfusu ve gelişmişlik düzeyi bakımından da Türkiye'nin en büyükleri arasında yer alan bu ilimiz, şehir hayatının canlılığı yönünden de hiçbir şekilde kendisini ziyaret edenleri sıkmayacaktır. Aynı zamanda bu şehrin turistik potansiyeli gereği çok sayıda otel ve özel konaklama tesisi misafirlerini ağırlamak için hazırdır. Bu potansiyelin farkına varmış olan dünyaca ünlü otel zincirleri ise ilimizde bir ya da kimi zaman birden fazla şube açmıştır.

Gezip görülecek yerer arasında ise şüphesiz ilk olarak Taş Köprü gelir. Akabinde Atatürk Evi Müzesi de şehrin en ünlü yerleri arasında gösterilebilir. Şar Antik Kenti, Yüreğir, Bebekli Kilise, Arkeoloji Müzesi ve Ulu Cami de muhakkak gezilip görülmesi gereken yerler arasında gösterilebilir. Nihayetinde tarihi açıdan da çok önemli bir potansiyele sahiptir. Tarih boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan bu güzel şehir, tarihi kısımları ile de ziyaretçilerinin gönlünde taht kurmak için hazırdır. Tüm bu yerleri gezip görmek için bu sayfamızdan yapılacak bir rezervasyon yeterli olacaktır.

 

Bu Sitede Yolculara Sağlanan Kolaylıklar

Bu sitenin yolculara sağladığı kolaylıkların başında şüphesiz filtreleme özelliği gelir. Yolcular bilet satın almak istedikleri fiyat aralıklarını belirleyerek arama gerçekleştirebilirler. Bu sayede kriterlere uygun bilet Adana içim rahatlıkla bulunabilir. Bu işlevsel özellik sayesinde Adana bilet arayan yolcular bütçelerine uygun bilet satın alacaklardır. Sayfamızda müşterilere sağladığı taksitli alışveriş imkanı ise maddi açıdan büyük kolaylık sağlayacak ve seyahat etmenin önünde engel teşkil eden pek çok şeyi ortadan kaldıracaktır.

 

Adana Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı