Sivas Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Sivas

 Sivas - İstanbul 24 Tem 2019 189,99₺   Sivas - İstanbul 27 Eki 2019 325,34₺   Sivas - İstanbul 27 Eki 2019 325,34₺   Sivas - İstanbul 24 Tem 2019 149,99₺   Sivas - İstanbul 24 Tem 2019 149,99₺   Sivas - İstanbul 24 Tem 2019 149,99₺   İstanbul - Sivas 01 Ağu 2019 215,99₺   İstanbul - Sivas 29 Ağu 2019 202,99₺   İstanbul - Sivas 29 Ağu 2019 202,99₺   İstanbul - Sivas 02 Ağu 2019 203,99₺   İstanbul - Sivas 20 Ağu 2019 357,00₺   İstanbul - Sivas 01 Ağu 2019 129,99₺ 

Sivas MeydanıSivas, İç Anadolu bölgesinde bulunan, 58 plaka kodlu Türkiye’nin önemli en eski şehirlerinden biridir. Sivas en büyük yüz ölçümüne sahip olmasına rağmen verimsiz topraklarında dolayı tarım alanında ve sanayi de gelişmemiş büyük şehirlere sürekli göç vermiş bir şehirdir. Sivas iline ulaşım kara yollu, demir yolu ve hava yolu ile sağlanmaktadır.

Sivas Uçak Bileti

Sivas uçak bileti almak için tek adresiniz ucuzauc.com.tr web sitesi olmalıdır. Kalkış ve varış noktanıza göre bütün uçuşları tek sayfada görüntüleyebilir ve Sivas uçak bilet fiyatlarını uzun karşılaştırmalar yapmadan ekonomik olarak alabilirsiniz.

ucuzauc.com.tr web sitesi Sivas ucuz uçak bileti bulmanızda kolay ara yüzü ile zamandan tasarruf etmenizi sağlayan web sitesinde güvenli ödeme sistemi de bulunuyor.  Bütçenizi sarmadan biletinizi almanız için en çok kullanılan beş bankayla anlaşarak bu bankaların kredi kartlarına altı taksite varan taksit imkanıyla ödeme kolaylığı sunuyor.

 

Sivas- İstanbul Uçak Bileti

Sivas-İstanbul uçak bileti temin etmek için bilet satış ofislerine giderek zaman kaybetmektense ucuzauc.com.tr web sitesinden faydalanabilirsiniz. En uygun Sivas-İstanbul uçak biletini bulmanızı sağlayan web sitesi hem zamandan tasarruf etmenizi hem de bütçenizi sarsmadan seyahat etmenizi sağlıyor.

İstanbul'a verdiği göç ile birlikte , İstanbul - Sivas uçak bileti ülkemizde en sık kullanılan yönlerden birisidir. 

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı

 

Sivas havalimanı, ilk olarak 1957 yılında Nato kullanımı için inşa edilmiş havalimanlarından birisidir. Daha sonrasında 1987 yılında sivil havacılığa açılan havalimanına 1990 yılında ilk terminal binası yapılmıştır. 2002 yılında kar etmediği gerekçesiyle kapatılan havalimanı, hava yolu taşımacılığının hızla gelişmesiyle 2003 yılında tekrardan kullanıma açıldı. Hala daha yoğun bir şekilde hizmete devam eden havalimanı yurt içi seferlerine ek olarak yurt dışı uçak seferleri ile de gün geçtikçe büyümekte ve hava trafiği artmaktadır.

Sivas havalimanına ulaşım, taksiler, belediyenin özel havaalanı otobüsleri ve havaalanı özel servisleri gerçekleştirilmektedir.

 

Sivas’a Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları

Sivas’a uçuş gerçekleştiren ilk hava yolları Türk Hava yollarıdır. Türk hava yolları iç hatlar seferlerine ek olarak dış hat seferleri de gerçekleştirmektedir. Ayrıca Anadolujet ve Pegasus firmaları da Sivas’a uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

 

Sivas Hakkında

Sivas hakkında söylenebilecekler arasında ilk olarak yüz ölçümünün çok büyük olmasına rağmen iklim koşullarından dolayı da gelişememesi ve sürekli göç veren bir şehir olmasıdır. Sivas bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir olarak hala şehrin merkezinde yer alan tarihi eserleriyle de medeniyeti ve tarihi buluşturan yapılarıyla görülmesi gereken şehirler arasındadır.

 

Sivas’ta Gidilecek Yerler

Sivas’ta gidilecek yerler arasında başlıca Çifte minaresi, Buruciye Medresesi yer almaktadır. Daha sorasında şifalı balıkların bulunduğu Sivas’a bağlı Kangal ilçesinde balıkçı çermik ve yine şehir merkezine çok da uzak olmayan sıcak çermik gidilmesi gereken yerlerdendir. Şehrin merkezinde bir çok tarihi eserle de karşılaşılır ve dekorasyon çalışmaları biten bu yerler de tarihi yaşayabilirsiniz.

 

 

Sivas ’da Ne Yenir?

Sivas’ta ne yenir, kesinlikle tek bir cevabı vardır ki oda etli ekmek yenir.  Lahmacuna benzeyen fakat özel bir şekilde yapılan etlli pidesi kesinlikle yenmesi gereken bir yemektir. Ayrıca özel Sivas Köftesi ve dönerleri de muhakkak tadılması gereken yemeklerdendir. Çifte minare de tavşan kanı çay içmeyi, Buruciye medresesin de ise karadut çayı içmeyi unutmayın.

Cumhuriyet döneminden beri önemli bir yere sahip olan Sivas’ı görmek kaplıcalarından yararlanmak ve bu şehrin eşsiz yemeklerinden yemek için ucuzauc.com.tr web sitesinden Sivas uçak biletinizi alabilir ve seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com