Samsun Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Samsun Uçuşu

Samsun MeydanıSamsun, Türkiye’nin 55 plaka numaralı, Karadeniz bölgesinin Orta Karadeniz bölümünde bulunan en kalabalık on altıncı şehirdir. Bulunduğu bölgede de en kalabalık şehir özelliği taşıyan Samsun’a ulaşım kara yolları, deniz yolları, demir yolları ve hava yolları ile ulaşım sağlanmaktadır. Orta Karadeniz'in metropol şehri olarak tanınmaktadır.

En uygun Samsun Uçak Bileti

Samsun uçak bileti satışı gerçekleştiren firmalar Onur Air, Pegasus, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet’dir. Samsun uçak biletlerini bilet satış ofislerinden, akıllı telefonların ucuzauc uygulamasından ve online olarak ucuzauc.com.tr web sitesinden temin edebilirsiniz.

Samsun ucuz uçak bileti için belirttiğiniz seyahat noktalarına göre tek sayfada bütün firmalara ait seferleri görüntüleyebilir ve bütçenize uygun uçak biletinizi kredi kartınıza sunulan dokuz taksite varan taksit imkanlarından yararlanarak ödemenizi gerçekleştirerek Samsun uçak biletinize sahip olabilirsiniz.

En Ucuz Samsun - İstanbul Uçak Bileti

Samsun-İstanbul uçak bileti satışı gerçekleştiren firma sayısı dörtdür. Türkiye’nin en iyi hava yolları firması olan Türk Hava Yolları, Onur air, Pegasus, ve Anadolu Jet’tir. Samsun-İstanbul arasında karşılıklı düzenlenen sefer saatleri ve Samsun- İstanbul ucuz uçak biletlerini ucuzauccom.tr web sitesinden görüntüleyebilirsiniz.

Bütçenize ve seyahat saatinize uygun olarak seçeceğiniz Samsun uçak biletinizi ucuzauc.com.tr web sitesinden güvenli bir şekilde dokuz taksite varan taksit imkanlarından yararlanarak alabilirsiniz.

 

 

Samsun Çarşamba Havalimanı

Samsun havalimanı il olarak şehir merkezinden 4 km uzaklıkta hizmete açılmış ve 1999 yılına kadar da hizmet vermeye devam etmiştir. Gelişen teknoloji ve uçak yapısına cevap verememe durumundan dolayı Çarşamba ilçesinde 1996 yılında yeni bir inşaat başlatılarak, şehir merkezinden 25 km uzaklıkta,  son teknolojiye uygun olarak yeniden inşa edilen havalimanı hala hizmet vermeye devam etmektedir.

Samsun Çarşamba Havalimanı iç hatlar ve dış hatlarda hizmet verdiğinden çevre iller açısından da önemli bir yere sahiptir. Samsun havalimanına ulaşım şehir merkezinden taksiler, dolmuşlar, belediye otobüsleri ve özel havaalanı servisleri ile gerçekleştirilmektedir.

Samsun’a Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları

Samsun’a uçuş gerçekleştiren hava yolları ve uçuş gerçekleştirdikleri şehirler; Ankara, Bursa, Denizli, Onur Air - İstanbul, Antalya, Pegasus - İstanbul, İzmir, Viyana, Izair-İzmir, SunExpress- Antalya, İzmir, Türk Hava Yolları-İstanbul, Viyana, Düsseldorf, AnadoluJet- Ankara, İstanbul, Air  Batumi-Tiflis, Air Berlin-Hannover, Düsseldorf, Germania Airlines-Berlin-Tegel, Dusseldorf, Hamburg International- Stuttgart, XL Airways Germany-Frankfurt, Hannover.

 

Samsun Hakkında

Samsun hakkında söylenebilecek ilk şey Karadeniz’in Başkenti olarak bilinmesidir. Eğitim, sanayi, ticaret ve ulaşım anlamında da hala kendini geliştirmeye devam etmektedir. Atatürk şehri olarak da tanıtılan Samsun liman şehri olmasından kaynaklı lojistik açıdan da çok gelişmiştir. İlk olarak Kaşkalar’ın yerleşim yeri olan Samsun daha sonrasında Hitit ve Amazonların yerleşim yeri olmuştur.  Kurtuluş savaşının Atatürk’ün Samsuna çıkışıyla da başlamasından sonra Atatürk Şehri olarak adını yazdıran Samsun doğum günü olarak da 19 Mayıs tarihi olarak belirlemiştir.

 

Samsun’da Gidilecek Yerler

Samsun’da gidilecek yerler arasında şüphesiz ilk sırada Atatürk’ün Samsuna çıkışı sırasında kullandığı Bandırma Vapuru müzesi yer almaktadır. Sonrasında sırasıyla Gazi müzesi, Amisos mezarlığı, Şahinkaya Kanyonu, Kuş Cenneti, Kabaceviz şelalesi, Ladik gölü, Tekkeköy, Atatürk Evi, Samsun Kent müzesi görülebilcek yerler arasındadır.

 

Samsun ’da Ne Yenir?

Samsun’da ne yenir diye düşünmenize gerek kalmadan sehre ayak bastığınız da eşsiz lezzetteki Bafra pidesinin kokusunu alabilirsiniz. Özel pide günleri dahi olan Samsun da yenilmesi gerekenlere ait mini listede İçli Mantı, Nokul, Baklalı Sarma, Haluçka, Kaz Pilavı, Oymaağaç kebabı , Terme pidesi yer almaktadır.

Sizler de Atatürk Şehri olan Samsun’u ziyaret etmek Karadeniz’in başkenti olarak bilinen bu şehrin eşsiz lezzetleri tatmak istiyorsanız ucuzauc.com.tr web sitesinden Samsun ekonomik uçak biletinizi alabilir ve seyahatinizi uygun fiyatlarla gerçekleştirebilirsiniz.

 

Samsun Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı