Mardin Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Mardin - Tahmini Fiyatlar

Mardin Uçuşu

 

mardinMardin, suriye ile sınır komşusu olan, Türkiye’nin en kalabalık yirmi altıncı şehridir. Mardin, Güney Doğu Anadolu bölgesin de demir yolu, kara yolu ve hava yolu ile şehirlerarası ulaşımın sağlandığı bir şehirdir.

En Uygun Mardin Uçak Bileti

Mardin uçak bileti satışı olan firmalar Anadolujet, Pegasus ve THY dışında bir de Pegasus firmasının işletmeciliğini yaptığı Izair ‘dir. Mardin uçak biletleri büyük şehir olan Ankara, İstanbul ve İzmir’e bulunmaktadır. Gitmek istediğiniz bölgeye göre aktarmalı veya aktarmasız direk uçuş bilgileri için ucuzauc.com.tr web sitesinden yararlanabilirsiniz.

Kalkış ve varış noktalarınızı belirttikten sonrasında tek sayfada bütün Mardin uçak bileti fiyatlarını ve seferlerini görüntüleyerek bütçenize de uygun olan uçuşu seçerek ucuzauc.com.tr web sitesinin size sunduğu kolay ödeme seçenekleriyle bütçenizi sarsmadan ödemenizi gerçekleştirip online biletinizi alabilirsiniz.

En ucuz Mardin İstanbul uçak bileti fiyatlarını sorgulatabilirsiniz.

Mardin İstanbul uçak bileti İstanbul’unsatışları bütün havalimanlarına yapılmaktadır. Dilerseniz Sabiha gökçen veya tercihinize göre Atatürk havalimanına da Mardin-İstanbul ucuz uçak biletinizi alabilirsiniz. Karşılıklı olarak yapılan seferler ve Mardin-İstanbul uçak bilet fiyatlarına ucuzauc.com.tr web sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Mardin Havalimanı

Mardin havalimanı 1999 yılında şehir merkezinden 20 km uzaklıkta hizmete açılmıştır. İstanbul, Ankara ve İzmire tarifeli uçuş gerçekleştiren firmalar aracılığıyla hava yolu ulaşımına 2014 de yeni yapılan terminalinde hizmet vermeye de devam etmektedir.

Mardin havalimanına ulaşım, şehir merkezlerinden taksiler, Mardin Belediye otobüsleri ve Havaalanı özel servis araçları ile yapılmaktadır.

Mardin ’e Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Mardine’e uçuş gerçekleştiren hava yolları sayısı üçtür. Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus Mardin ve İstanbul, İzmir ve Ankara arasında karşılıklı uçuşlar gerçekleştirmektedir.

 

Mardin Hakkında

Mardin hakkında ilk akla gelenler tarihsel zenginlikleridir. Mardin bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu medeniyetlerinin kültürlerinin etkisinin de hala devam ettiği şehirlerdendir.

Bu şehir adeta tarihin donduğu izlemini uyandırmaktadır, sokakları ve insanların da hala tarih öncesi dönemlere ait birçok şey görebileceğiniz bu şehirde tarihi yaşamak isterseniz ucuzauc.com.tr den Mardin ekonomik biletinizi alarak seyahate çıkabilirsiniz.

 

Mardin ’de Gidilecek Yerler

Mardin’de gidilecek yerler listesi yapıldığında hiç kuşkusuz listeniz de yirmiden fazla yer olacaktır. Genel başlıklar altında; 2 adet müzesi, 12 adet gezilecek medresesi ve camii, 14 tane kilise ve manastırı, 14 adet kalesi ve 2 adet barajı bulunmaktadır.

Bunlardan en çok görülmesi gerekenler; Mezopotamya da bulunan Ulu Camii, Deyrulzafaran Manastırı, Sakıp Sabancı Kent Müzesi, Mor Behnam Kilisesi, Mor Yakup Manastırı, Mardin Kalesi, Arur Kalesi, Kız Kalesi ise kesinlikle görülmesi gereken yerler arasındadır.

 

Mardin ’de Ne Yenir?

Mardin’de ne yenir sorusunun cevabı oldukça zordur. Kültürel zenginliği yanında Mardin mutfağı da bir o kadar zengindir. Başlıca yemeniz ve içmeniz gerekenler listesinin başında ise şüphesiz Mezopotomya çay bahçesinde kahve içmek gelecektir, sonrasında el yapımı şarapları yanında eşsiz lezzetteki kebapları ile mideniz adeta bayram edecektir. Mezopotomya yöresine özel yemekten sonra acı kahvesini içmeniz de yine içmeniz gerekenler arasındadır.

 

Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı