Konya Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Konya - Tahmini Fiyatlar

Konya Uçuşu


KonyaKonya, yüz ölçümüne göre normal bir kalabalıkla Türkiye’nin en kalabalık yedinci şehri olarak adını yazdırmış bir şehirdir. 1987’de büyükşehir olan Konya’ya ulaşım, kara yolu, demir yolu ve 2000 yılında havalimanı açılmasıyla havayoluyla da sağlanmaktadır.

En Ucuz Konya Uçak Bileti

Konya uçak bileti satışı gerçekleştiren firmalar sırasıyla Türk Hava Yolları, Pegasus, Anadolu Jet’dir. Ayrıca Pegasus tarafından işletilen Izair firması da İzmir’e uçuş gerçekleştirmektedir. Konya uçak bileti fiyatları ve sefer bilgilerine ait ayrıntılı bilgiler için Ucuzauc.om.tr web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Ucuzauc.com.tr web sitesinden Konya ucuz uçak bileti de alabileceğiniz gibi en çok kullanılan beş bankayka anlaşmalı kredi kartınızı seçerek dokuz taksite varan taksit imkanlarından yararlanarak güvenli bir şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Konya İstanbul Uçak Bileti

Konya İstanbul uçak biletine ulaşmak için uçak bileti satış ofislerinden veya telefonlarından ucuza uç uygulamasını indirerek biletinizi seçebilirsiniz. Pegasus, THY, Anadolujet hava yolları ile gerçekleştirilen uçuşlara ait İstanbul-Konya arası uçak bileti fiyatları ve sefer bilgilerine ait bilgilere ucuzauc.com.tr web sitesinden ulaşarak güvenli ödeme yöntemi ile taksit imkanlarından yararlanarak ödemenizi gerçekleştirip biletinize sahip olabilirsiniz.

 

Konya Havalimanı

 

Konya havalimanı 2000 yılında iç hat uçuşları yapmak üzere kullanıma açılmıştır. Daha sonrasında 2001 yılında dış hatlar anlaşmasını yaparak dış hatlar uçuşlarını da gerçekleştirmeye başlamıştır. İç hatlar ve dış hatlar terminali aynı binadadır.

Konya havalimanı, Konya şehir merkezine 18 km uzaklıktadır ve ulaşım özel araçlar, belediye otobüsleri ve özel havalimanı servisleri ile sağlanmaktadır.

Konya ’ya Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları

Konya’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları Türkiye’nin ilk hava yolu firması olan THY ilk sıradadır daha sonrasında THY ortaklığında Anadolu jet ve en son da hızla büyümekte olan ve Pegasus hava yollarıdır.

Konya’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarına ait bilgilere ucuzauc.com.tr web sitesinden varış ve kalkış noktanızı belirterek sefer bilgileri ve Konya uçak biletleri hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Konya Hakkında

Konya hakkında söylenebilecekler arasında akla ilk gelen Mevla’nın bu şehirde yaşamış olması dışında UNESCO dünya mirasları arasında bulunan en eski yerleşim yerlerinden biri olan Çatalhmyük’dür.

Anadolu Selçukluları ve Karamanoğullarına başkentlik yapmış şehir de bir çok tarihi eser yer almaktadır. Şehrin içerisinde gezerken adeta tarihi yaşayacağınız bu şehirde tarih kokan sokaklarında gezmek ve kültürel miraslarını görmek isterseniz ucuzauc.com.tr web sitesinden Konya ucuz uçak biletinizi alabilir ve seyahatinizi konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Konya’da Gidilecek Yerler

Konya’da gidilecek yerler arasında ilk sırada Mevlana türbesi yer almaktadır. Mevlana türbesinden sonra sırasıyla; Aya Elenia Kilisesi, Çatalhöyük, İnce Minareli Medrese, Aleaddin Cami, Sille köyü, Şems-i Tebrizi Türbesi ve Camisi, Alaaddin Tepesi, Rüstem Paşa Kervansarayı, Konya Arkeoloji Müzesi, Karatay Medresesi ve Müzesi, Meram Bağları, Kyoto Japon Parkı, Atatürk Evi Müzesi, Nasrettin Hoca Etnografya ve Arkeoloji Müzesi, Ereğli Müzesi, Koyunoğlu Müzesi, Konya Aqua yer almaktadır.

 

Konya’da Ne Yenir?

Konya’da ne yenir diye sorduğunuz da akla ilk gelen Konya’nın etli ekmeğidir. Konya etli ekmeğinden sonra Fırın kebabı, Sac Arası, tirit ve Bamya çorbası da özellikle Konya’da tatmanız gereken yemekler arasındadır.

 

Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı