Kocaeli Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Kocaeli - Tahmini Fiyatlar

Kocaeli Uçuşu

KocaeliKocaeli, ismini İzmit ve Akça koca’dan almış Türkiye’nin 41. ilidir. Kocaeli İstanbul’a yakınlığı ile de dikkat çeken bir şehir olarak Türkiye’nin en kalabalık altıncı şehridir.

Kocaeli’ne ulaşım kara yolları, demir yolları ve 2011 yılında açılan Cengiz Topel Havalimanı ile hava yolu ile sağlanmaktadır.

En Uygun Kocaeli Uçak Bileti

Kocaeli uçak bileti satışını Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilmektedir. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı uçak biletleri hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için ucuzauc.com.tr web sitesinden ulaşabilirsiniz.

En ucuz Kocaeli Trabzon uçak bileti fiyatlarını sorgulatabilirsiniz.

Kocaeli-Trabzon arasında düzenlenen seferlere ait Kocaeli Trabzon uçak biletleri satışı Türk Hava Yolları firması tarafından yapılmaktadır.

Kocaeli-Trabzon uçak bileti fiyatları ve sefer bilgileri hakkında ayrıntılı bilgiye Ucuzauc.com.tr web sitesinden ulaşabilirsiniz. Belirlediğiniz tarihe göre düzenlenen sefer bilgilerine ulaşabileceğiniz web sitesin de bütçenize de uygun Kocaeli-Trabzon ucuz uçak biletinizi uygun ödeme koşulları ile Ucuzauc.com.tr web sitesinden alabilirsiniz.

 

 

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı tarihsel açıdan bir çok şansızlığa uğramış bir havalimanı olarak yerini almıştır. 1994 yılında ihalesi yapılır, 1995 yılında temeli atılan havalimanı inşaatı 1999 yılında tamamlanmıştır. Açılışı yapılacağı yıl da 17 Ağustos 1999 yılı depreminde ciddi hasarlar gördüğünden açılışı durdurulmuştur. Daha sonrasında 11 yıl boyunca bekletilen havalimanı eksikleri ve hasar onarma işlemleri 2011 yılında bitirilerek kullanıma açılmıştır.

Cengiz Topel Havalimanına ulaşım havalimanı özel servisleri ve belediyenin düzenlediği ek seferler ile gerçekleştirilmektedir.

 

Kocaeli’ne Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları

Kocaeli’ne uçuş gerçekleştiren hava yolları THY’dir. Türkiye’nin her yerinde uçmayan kalmasın sloganıyla yola çıkan THY’nin Kocaeli’ ne düzenlediği uçuş seferleri hakkında varı ve kalkış noktanızı belirterek ucuzauc.com.tr web sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Kocaeli Hakkında

Kocaeli hakkında söylenebilecek ilk şeyler arasında pişmaniyesi yer almaktadır. İzmit ilçesinin meşhur pişmaniyeleri ile ünlü bu şehir en kalabalık altıncı şehirdir. Kalabalık olmasını çevresin de yer alan sanayi tesislerinden ve yakın olduğu Tuzla tersanelerine borçludur. Yerel güzellikleri ve kültürel zenginlikleri ile de dikkat çeken Kocaeli adeta bir küçük İstanbul’dur.

Kocaeli’nde Gidilecek Yerler

Kocaeli’nde gidilecek yerler arasında, İzmit saat kulesi, Sapanca Gölü, Hereke, Kartepe, Osman Hamdi Bey Müzesi, Darıca Boğaziçi Hayvanat Bahçesi, Kerpe yer almaktadır.

 

Kocaeli ’de Ne Yenir?

Kocaeli’de ne yenir diye düşünmenize gerek kalmadan önünüze çeşit çeşit pişmaniyeler çıkacaktır. Pişmaniyesi ile ünlü bu şehirde pişmaniyelerini yemeden ayrılmamalısınız.

Ayrıca ciğceli kavurma, tavuklu keşkek, ebe gümeci yemeği de tatmanız gerekenler listenizde bulunmalıdır.

 

 

Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı