Kahramanmaraş Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Kahramanmaraş Uçuşu

KahramanmaraşKahramanmaraş, Türkiye’nin 46 sırasında yer alan, en kalabalık 18. şehirdir. Kahramanmaraş adını, Kurtuluş savaşı sırasında düşmanlara karşı olan direnişinden kaynaklı olarak TBMM tarafından 1925 yılının Nisan ayında almıştır. Eski adı Maraş’tır.

Kahramanmaraş’a ulaşım kara yolları, demir yolları ve 1996 yılında hava limanının açılmasıyla hava yolları ile de yapılmaktadır.

En Uygun Kahramanmaraş Uçak Bileti

Kahramanmaraş uçak bileti, bilet satış ofislerinden yapılabildiği gibi online olarak ucuzauc.com.tr web sitesinden de yapılmaktadır. Online olarak tek sayfada Maraş uçak biletlerini görüntüleyebileceğiniz sayfada kalkış veya varış noktalarına göre Kahramanmaraş bilet fiyatları da farklılık göstermektedir.

Bütçenize en uygun Kahramanmaraş ucuz uçak bileti için ucuzauc.com.tr sitesinden uçuşunuzu belirleyebilir ve güvenli ödeme sistemi ile size sunulan taksit imkanlarından da yararlanarak biletinizi alabilirsiniz.

 

En ucuz Kahramanmaraş  İstanbul uçak bileti fiyatlarını sorgulatabilirsiniz.

Kahramanmaraş İstanbul uçak biletlerini THY, AnadoluJet ve Pegasus firmalarından temin edebilirsiniz. Kahramanmaraş İstanbul ucuz uçak bileti için ucuzauc.com.tr web sitesinden bütçenize uygun kriterleri belirleyerek arama yapabilir ve biletinizi uygun ödeme seçeneklerinden birini seçerek yapıp biletinize sahip olabilirsiniz.

 

Kahramanmaraş Havalimanı

Kahramanmaraş Havalimanı, 1994 yılında ilk temeli atılmış ve kullanıma 1996 tarihinde açılmıştır. DHMİ tarafından hizmete açılan Kahramanmaraş Havalimanı şehir merkezine 5 km uzaklıktadır.

Havalimanına ulaşım; Kahramanmaraş belediyesinin uçak sefer saatlerine göre düzenlediği belediye otobüsleri ve özel havaalanı araçları ile yapılmaktadır.

Kahramanmaraş ’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Kahramanmaraş’a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türkiye’nin öncü firması THY ve THY ortalığında AnadoluJet havayolu firmasına ek olarak Pegasus’da uçuş gerçekleştirmektedir.

THY ve Anadolujet haftanın her günü uçak seferleri düzenlerken Pegasus firmasına ait uçaklar Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri sefer düzenlemektedir.

Maraş’a  uçak ile yolculuk yapmak isterseniz sefer düzenleyen firmalar ve Maraş uçak bileti  fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için ucuzauc.com.tr web sitesinden yararlanabilirsiniz.

 

Kahramanmaraş Hakkında

Kahramanmaraş hakkında söylenebilecek ilk şey kahramanlığı ile tarihe adını yazdırmasıdır.

Kahramanmaraş tarihte de çok önemli bir rol oynayarak, bu bölgede ki ilk yerleşimlere ait yaşam bulguları üst paleolitik çağa denk gelmektedir. Bu çağdan itibaren günümüze kadar devam eden ve gün geçtikçe nüfusu hızla artan Kahramanmaraş en kalabalık 18. Türkiye şehri olarak hala varlığını sürdürmektedir.

İlk şehir bulgularına dayanarak Hititlerin kurduğu bu şehirde daha sonrasında Asurlar, Persler, Romalılar ve Osmanlılara kadar 10 farklı medeniyeti yaşamıştır.

Hala daha kültürel zenginlikleri le de turistlerin de akın ettiği şehrin kültürel zenginliklerini kendiniz görmek ve bu şehirde tarih kokan sokaklarında bulunmak istiyorsanız ucuzauc.com.tr web sitesinden Maraş ekonomik uçak biletinizi alarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kahramanmaraş ’da Gidilecek Yerler

Kahramanmaraş’ da gidilecek yerler listesinin en başında mağaralar yer almaktadır. Döngel mağarası, Direkli mağarası, Bulut deliği mağarası ve Savruk mağarası yaşantılara ait bulgular ve doğal güzellikleri ile göz doldurmaktadır. Ayrıca büyük Kızılcık içmesi, Kahramanmaraş kapalı çarşısı da görülmeye değer yerlerdir.

 

Kahramanmaraş’da Ne Yenir?

Maraş’da ne yenir diye sormak bile ayıp karşılanır, dövme dondurması ile ünlü olan bu şehrin dondurması dünyanın birçok yerinde şubesini açarak dünya çapında kendisini tanıtmıştır. Bu nedenle Kahramanmaraş da öncelikle dövme dondurma yenir. Sonrasında tatmanız gereken Maraş’a özgü yemeklerden Maraş pilavı ve Maraş paçası yer almaktadır. 

 

Kahramanmaraş Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı