Iğdır Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Iğdır - Tahmini Fiyatlar

Iğdır Uçuşu


Iğdır ElmasıIğdır, 1992 yılının Mayıs ayında Kars’tan ayrılarak Türkiye’nin 76. ili olmuştur. Ermenistan, İran ve Azerbaycan ile sınır komşusu olan Iğdır’a ulaşım otobüs ve trenle sağlanabildiği gibi 2012 yılının Temmuz ayında Iğdır Havalimanının açılmasıyla havayoluyla da ulaşım sağlanabilmektedir.

 

Iğdır Uçak Bileti

Türkiye’nin en doğusunda yer alan Iğdır uçak bileti alabilmek için yapmanız gereken sadece Ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret etmek. Aktarmalı ve direk uçuşları görüntüleyerek size uygun olan uçuşu seçebilir Iğdır’a en ucuz uçak biletine sahip olabilirsiniz. Iğdır Uçak biletleri fiyatlarını görüntüleyebileceğiniz, sefer saatleri ve aktarma bilgilerine rahatlıkla ulaşabileceğiniz Ucuzauc.com.tr ile sahip olacağınız bilet ile rahat ve konforlu bir yolculuk geçirebilirsiniz.

Iğdır İstanbul Uçak Bileti

Iğdır İstanbul uçak bileti satışı Türk hava yolları ve Anadolujet hava yolları tarafından düzenlenen seferlere yapılmaktadır. Karşılıklı olarak düzenlenen İstanbul Iğdır uçak seferlerine ve uçak bilet fiyatlarına Ucuzauc.com.tr web adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Iğdır Havalimanı

Iğdır Havalimanı, Türkiye’nin en doğusunda yer alan, dönemin Başbakanı Recep Tayip ERDOĞAN tarafından açılışı gerçekleştirilen bir havalimanıdır. Şu anda ise sadece iç hatlar uçuşları ile hizmet vermektedir.

Iğdır havalimanı, Iğdır şehir merkezine 16 km uzaklıkta yer almaktadır. Iğdır havalimanına belediyenin araçları yanında havalimanı özel servisiyle de ulaşım sağlanabilmektedir.

Iğdır’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Iğdır’a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında ilk sırada Türk Hava Yolları yer almaktadır. Türk hava yolları ortalığında AnadoluJet’de Iğdır’a tarifeli uçak seferleri düzenlemektedir. Iğdır’a uçuş gerçekleştiren diğer firmaları öğrenmek ve en ucuza Iğdır uçak biletini almak için Ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Iğdır Hakkında

Iğdır Hakkında ;  Doğu Anadolu bölgesin de 3 belde ve 49 köyden oluşan Türkiye’nin 76. İlidir. Türkiye’nin en yüksek dağının üçte biri Iğdır’ın Suveren köyünün sınırlarındadır. Doğal zenginlikleri ve güzelliklerini Aras nehri ve Arpaçay’ına borçludur. Tarih boyunca birçok medeniyeti ve Türk boylarını barındıran Iğdır kültürel olarak da çok zengin bir ildir. Iğdır hakkında daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak ve kendi gözlerinizle görmek için ucuzauc.com.tr ‘den ekonomik uçak biletinizi alarak seyahat edebilirsiniz.

Iğdır’da Gidilecek Yerler

Iğdır’da gidilecek yerler arasında  ilk yer Şehit Türkler Anıtı’dır.  Her yıl düzenlenen şenliklerle de turizmi arttıran Iğdır’ın Suveren köyünde gün doğumunu izlemek için organizasyonlar gerçekleştirilmektedir.

Amarat kümbeti, Karakale, Ejder Kervansarayı, Babek Mağrası ve Zerdüş tapınağı da Iğdır ‘da görülmesi gereken yerler arasındadır.

Iğdır’da Ne Yenir?

Iğdır ‘da ne yenir diye düşünüldüğün de liste bir hayli uzundur çünkü Doğu Anadolu da yer almasından ve sınırında İran, Ermenistan olmasından kaynaklı b ülkelerin de mutfağından etkilenmiştir. Iğdır da yemeden dönmemeniz gereken yöresel yemekleri; Taş köfte, Omacaşı, Omaç helvası, Lepeli etli pilav, Kete, Kuymak ve Patlıcan reçeli yer almaktadır.

Sizler de Iğdır’ın doğal güzelliklerini ve yöresel yemeklerini merak ediyorsanız Iğdır ucuz uçak biletinizi ucuzauc.com.tr ‘den alabilir ve Iğdır’ı ziyaret edebilirsiniz.

 

Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı