Hatay Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Hatay - Tahmini Fiyatlar

Hatay Uçuşu

hatay
En ucuz Hatay uçak bileti fiyatlarını sorgulatabilirsiniz.

Hatay,  Türkiye’nin en kalabalık 13 şehri olarak tarihte de ve Türkiye Cumhuriyeti için önemli bir yere sahip olan bir şehirdir.

Hatay’a ulaşım 2007 yılına kadar sadece karayollarından sağlanırken, 2007 yılında açılan Hatay Havalimanı ile havayoluyla ulaşım da sağlamaya başlanmıştır.

2007 yılından itibaren uçak seferleri düzenlenen Hatay’a uçak bileti almak isterseniz ucuzauc.com.tr web sitesinden biletinizi alabilirsiniz.

 

Hatay Uçak Bileti

Hatay uçak biletine ulaşabilmeniz için ucuzauc.com.tr web sitesini ziyaret etmeniz yeterli. Kalkış veya varış noktanızı Hatay olarak belirttikten sonra sizler için en uygun Hatay ucuz uçak biletini karşınıza getiren, tek sayfada birçok firmaya ait aktarmalı veya aktarmasız uçuş özelliklerini de belirten ucuzauc.com.tr ödeme de kolaylık sağlamaktadır. En çok kullanılan 5 bankayla anlaşması olan firma aynı zaman da bankanıza göre 9 taksite kadar da taksit imkanı sunarak Hatay uçak biletine sahip olmanızı sağlıyor.

Hatay İstanbul Uçak Bileti

Hatay İstanbul uçak bileti alabilmek için ucuzauc.com.tr sayfasından kolay bir şekilde arama yapıp, İstanbuldan hatay uçak bileti satan havayolları olan Thy, Anadolujet ve Pegasus havayollarından size en uygun olan ucuz uçak biletini alıp taksitli bir şekilde ödeyerek uçak biletine sahip olabilirsiniz.

 

Hatay Havalimanı

2007 Aralık ayında kullanıma açılan Hatay Havalimanı ilk dış hatlar uçuşunu 20082in Eylül ayında KKTC gerçekleştirmiştir. Açıldığı ilk seneden itibaren en az 140.000 yolcu ve 1200’den fazla uçak ile hava trafiği yoğun bir şekilde devam etmektedir.  Yoğun talebe karşılık verilebilmesi için 2011 yılının Mart ayında yeni terminal binasının yapımı tamamlanmış ve hizmete açılmıştır.

Coğrafi olarak da önemli bir yere sahip olan Uluslararası bir sınır kapısı olan Hatay, havayolları ulaşımı için önemli bir uçuş noktası haline gelmiştir.

Hala hizmete devam eden Hatay Havalimanı İskenderun ilçesine 30, Antakya ilçesine ise 25 km uzaklıkta yer almaktadır. Hava alanına ulaşım belediye tarafından otobüslerle veya Havaalanı özel servislerle yapılmaktadır.

İstanbul Hatay Uçak Seferleri

İstanbul Hatay Uçak Seferleri Atatürk havaalanından gerçekleştirilmektedir. Anadolu ya hizmet götürmek de kararlı olan firmalar da bu havalimanı için çalışmalarını başlatmış durumdadırlar. Aktarmalı veya direk olarak uçuş gerçekleştirilebildiği gibi Hatay –İstanbul uçak seferleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye Ucuzauc.com.tr web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Hatay Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları

Hatay ’a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında ilk önce Türk Hava yolları ve Türk hava yolları ortaklığında kurulan AnadoluJet havayolları ve Pegasus Havayolları yer almaktadır. Uçuş gerçekleştireceğiniz yere göre farklı alternatifleri ve ayrıntılı bilgiler için Ucuzauc.com.tr web sitesinden tek sayfada bütün uçuşları görüntüleyebilir ve Hatay’a uçuş gerçekleştiren hava yolları hakkında en güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Hatay Hakkında

Akdeniz’in doğusunda bulunan Hatay'ın Suriye, Adana, Osmaniye ve Gaziantep ile sınırları vardır Osmanlı döneminin başlayışı da Yavuz Selim’in Hatay’ı feth etmesiyle başlamıştır. Tarih boyunca ondan fazla beylik ve devleti barındıran Hatay’ın her bir santimi tarihsel eserlerle doludur.

Tek bir şehir olarak devlet kurabilen ender şehirlerden birisidir. Fransa’nın Suriye bağımsızlık çalışmaları sırasında Hatay Devleti kurulmuş daha sonra bu devletin Türkiye’ye dahil olmak istemesi ile de 1938 yılının Temmuz ayında Türkiye sınırlarına dahil olmuştur.

Hatay ’da Gidilecek Yerler

Hatay’da gidilecek yerleri’in başında birçok savaşa da tanıklık etmiş kaleleri yer almaktadır. Kaleler şehri olarak bilinen bu şehirde gidilebilecek yerler; Bakraz kalesi, Payas kalesi, Mancılık kalesi, cin kulesi, Şalan kalesi yer almaktadır. Ayrıca kilisieri ve müzeleri ile de gezmeyi severlerin sıkılmadan zaman geçirebilecekleri bir şehirdir.

 

Hatay ’da Ne Yenir?

Akdeniz bölgesinden ve aynı zamanda Suriye ile komşu olmasından kaynaklı Hatay’ın yöresel yemekleri çok lezzetlidir.

Hataya gittiğiniz de yemeniz gerekenler arasında özel soslu döneri, meşhur biberli ekmeği ve kesinlikle künefesidir.  Özel bir peynirden yapılan künefesi hem hafif hem de şerbetli tatlılar arasında vaz geçilmeziniz olmaya aday tek tatlıdır.

 

Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

 Düzce Gezilecek Yerler

29 February 2020

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden &...

Devamı
Çorum Gezilecek Yerler

29 February 2020

Çorum Gezilecek Yerler

Çorum ili görülmesi gereken illerin başında gelir. Çorum şehrinde iken 7000 ...

Devamı
Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

27 February 2020

Çankırı’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Çankırı ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kar...

Devamı