• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Vizesiz Gidebileceğiniz En Güzel Ülkeler

Anasayfa » Uçak Bileti Kampanyaları

Yurt dışı seyahatlerinde en sık karşılaşılan sorun vize alınmasıdır. Yurt dışı tatillerinizde ekstra ücret demek olan vize ücretlerinden de muaf olmak için tatilinizde vizesiz gidebileceğiniz en güzel ülkeler arasında Makedonya, Sırbistan, Kosova, Arnavutluk, Gürcistan, Tanzanya, Malezya, Ukrayna, Güney Kore, Arjantin, Filipinler, Maldivler ve İran yer almaktadır. Ülkeler hakkında kısa bilgilere yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

maldivler seyahati

Maldivler

Hint Okyanusu’nda yer alan Maldivler, 1965 yılında bağımsızlığını kazanarak vizesiz gidebileceğiniz en güzel ülkeler arasındadır. Adalar ülkesi olan Maldivler, yılın her döneminde tatil yapmaya uygun olmasından dolayı da oldukça sık ziyaret edilen bir ülkedir. Denizi, kumsalları ve tropikal iklimi ile farklı bir deneyim yaşamak isteyenlerin vizesiz olarak gidebileceği en güzel ülkeler arasında bu nedenle de ilk sırada yer almaktadır.

filipinler

Filipinler

Güney Asya’da bulunan Filipinler, Türk vatandaşlarından bir aylık süre içerisinde vize istememesinden kaynaklı da oldukça sık ziyaret edilen ve Dünya’nın da en güzel plajlarının yer aldığı ülkedir. Tropik bitkileri, bozulmamış kumsalları, yağmur ormanları ve damak tadınıza da uygun yemekleri ile vizesiz gidebileceğiniz en güzel şehirlerarasında olan Filipinler, oldukça uygun fiyatlarıyla da ucuz tatil imkânı sunmaktadır.

malezya

Malezya

Kilometrelerce uzunluktaki sahilleri ile dikkat çeken Malezya iki kara parçasından oluşmaktadır. Malay Yarımadası ve Borneo Adası üzerine kurulu ülke Güney Çin Denizi ne’de kıyısı bulunmaktadır. Ülke içerisinde bulunan birçok Hindu Tapınağı ve Camii görülmesi gereken tarihi yapıları ile kültür turizmi açısından da oldukça sık ziyaret edilen ülkelerden olmasını sağlamıştır. Tropikal kelebek parkının yer aldığı Penang Bölgesi ve Tanjonh Bungah bölgesinden Batu Ferringhi bölgesine kadar uzanan kumsallarıyla Malezya’ da vizesiz gidebileceğiniz en güzel ülkeler arasında olmaya hak kazanmıştır.

makedonya

Makedonya  

Vizesiz gidebileceğiniz en güzel ülkeler arasında en çok tercih edilen Makedonya’ da en çok ziyaret edilen şehirler arasında Üsküp, Ohrid ve Manastır’ı ziyaret edebilirsiniz. Balayı içinde oldukça uygun olan Makedonya, Osmanlı İmparatorluğu’nun da hâkimiyetine girmiş olmasından dolayı da Türk kültürüne de yakın bir kültüre de sahiptir. Balkanların orta kesiminde yer alan Makedonya, yemekleriyle kalbinizi feth ederken, tarihi eserleri, müzeleri ve sıcakkanlı insanlarıyla da tekrardan ziyaret etmek isteyeceğiniz bir ülkedir.

iran

İran

Türkiye ile sınır komşusu İran’da vizesiz gidebileceğiniz ülkeler arasında yer almaktadır. Farklı atmosferi ve kültürü ile oldukça dikkat çeken İran, büyük parkları, estetiği her yanından görülebilen binaları ile görülmesi gereken bir ülke. Özellikle İsfahan şehri sanat, bilim ve kültür merkezi olarak da Rönesans döneminden çıkma bir şehir olarak Floransa’ya oldukça benzerlik göstermektedir.

Ayrıca, Pers İmparatorluğuna ev sahipliği yapan Şiraz’da vizesiz gidebileceğiniz en güzel ülkelerden İran’ da gidilmesi gereken bir şehirdir. Romantizmin de merkezi olarak kabul edilen şehir, şiir, şarap ve gülleriyle gönlünüze taht kuracağı kesin.

arnavutluk

Arnavutluk

Balkanlar’ yer alan Arnavutluk, komünizm döneminde tamamen diğer ülkelerle bağlantısını koparmasından dolayı da oldukça ilgi çekici ve vizesiz gidebileceğiniz en güzel ülkelerden birisidir.

Arnavutluk’ da özellikle Berat kenti Karadağ, Sırbistan, Makedonya ve Yunanistan ‘a sınırı bulunan, Adriyatik Denizi’ne kıyısı olan bir şehirdir. Turkuaz renkli denizi ve tatil için de uygun fiyatlı adaları bulunan şehir uzun kumsallarıyla da ucuz ve güzel tatil yapmak isteyenlerin uğrak noktasıdır.

Arnavutluk’ta ayrıca Durres, Kruja ve İşkodra’da tarihi zenginlikleri ve farklı yapılarıyla görülmesi gereken şehirlerdir.

arjantin

Arjantin

Güney Amerika’da yer alan Arjantin, tango ve futbolun anavatanı olarak kabul edilebilir. Arjantin’i ziyaretleriniz için sıcaklığın 14-28 derecelerde olduğu Kasım ve Nisan ayları en uygundur.  Para birimi Pezo olan ülkede özellikle başkenti Buenos Aires tarihi binaları, parkları, sarayları ve limanları ile vizesiz gidebileceğiniz en güzel ülkeler arasındadır. Ayrıca İtalyan ve İspanyol mutfağının elsiz yemekleriyle de farklı tatları deneyebilirsiniz.

guney kore

Güney Kore

Güney Kore, Türk dostluğu ile oldukça iyi bilinen bir ülkedir. Eğlenceli parkları, budist tapınakları ve gökdelenleri ile görülmesi gereken bir ülkedir. Uzak doğu kültürünün en güzel şekilde yansıtıldığı Güney Kore’de tarihin ve modern kültürün iç içe geçtiği bir tatil geçirebilirsiniz. Güney Kore’ vizesiz gidebileceğiniz en güzel ülkeler arasında Eylül ve Ekim ayında gidilmesi en uygun olanıdır.

ukrayna

Ukrayna

Orta Çağ’ dan kalma sokakları ile oldukça dikkat çekici bir ülke olan Ukrayna, dağlık ve ormanlık alanları ayrıca termal sularıyla da sıkça turistlerin ziyaret ettiği bir ülkedir. Mimari yapılarının adeta bir sanat eseri olduğu ülke de ortadoks inancı yaygın olup ayrıca bu inancın da yayılmasında çok önemli bir rol oynayan Kiev’ de Ukrayna sınırları içerisinde yer almaktadır. Ukrayna’da farklı kültürü ile dikkat çeken ve özellikle de kışın romantizm yaşamak için vizesiz gidebileceğiniz en güzel ülkeler arasındadır.

tanzanya

Tanzanya

Tanzanya sadece Zanzibar Plajı’ndan dolayı bile vizesiz gidebileceğiniz en güzel ülkeler arasındadır. Tam olarak vize başvurusu yapılmasına gerek kalmadan kapıda ödenen 50 $ gibi bir ücretle alınan vize ile ülkeye giriş yapılabiliyor. Hint Okyanusu’na kıyısı bulanan bir ada ülkesi olan Tanzanya, ayrıca baharat adası olarak da bilinmektedir. Hint asıllı insanların çoğunlukta yaşadığı ada tarihi açıdan da köle ticaretinin yapıldığı yerlerden, yiyecek parkına kadar görülebilecek birçok yeri bulunan Tanzanya’ ya da farklı kültürleri tanıyabilir ve dolu dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

batum gürcistan

Gürcistan

Sınır komşumuz olan Gürcistan, vizesiz gidebileceğiniz ülkeler arasında en çok ziyaret edilen ülkelerdendir. Karadeniz’ e kıyısı bulunan Gürcistan, her ne kadar sınır komşumuz olsa da oldukça farklı bir kültüre sahip olmasıyla bilinmektedir. Özellikle başkenti olan Tiflis turizm açısından en çok ziyaret edilen şehirlerdendir. Batum turları da düzenlenen ülkemizden Gürcistan seyahatleri oldukça kolaydır. Yakınlığıyla da ve ucuzluğuyla da dikkat çeken Gürcistan vizesiz gidebileceğiniz en güzel ülkeler arasında farklı bir seçenek olarak bulunmaktadır.

sırbistan

Sırbistan

Balkan ülkelerinden en gelişmişi olarak kabul edilen Sırbistan’ da en çok ziyaret edilen şehirse Belgrad’dır. Oldukça uygun fiyata da güzel bir tatil yapmak isteyenlerin uğrak noktası olan Sırbistan, tarihi yerlerine ek olarak gece hayatı da hareketlidir. Kısa tatiller içinde ziyaret edilebilir ülke de yer alan tarihi binalar kültür turizmi açısından oldukça elverişlidir. Sırbistan’ da vizesiz gidebileceğiniz ülkeler arasında farklılığı ile dikkat çeken en güzel ülkelerdendir.