• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Thy ile Ordu – Giresun Frekans Artışı

Anasayfa » Uçak Bileti Kampanyaları

thy ile ordu giresunTürkiye’nin en kalabalık 30. İli olan Ordu, Karadeniz’in diğer yükselen değeri Giresun ile de doğu kıyısından komşudur. Aralarında ki yakınlık nedeni ile de ortak bir havalimanına sahiptir.

19 ilçesi bulunan şehrimiz de karadeniz iklimi görünmektedir. İlin en yüksek tepesi Giresun sınırına yakın olan Aşut obasında bulunan Gönderiç tepesidir.

Ordu tarıma dayalı bir ekonomiye sahiptir. Türkiye’de ki fındık üretiminin %51’ini karşılayan Ordu fındıktaki düşüşün ardından fındık tarımına alternatif olarak kivi ve soya üretimine geçmiştir.

Ayrıca turizm alanında da hızla gelişmekte olan ilimizde yayla ve kıyı sahilleri ile bir çok etkinliğe elverişlidir. Trekking ve yamaç paraşütü bunların başında yer alır. Şehirdeki Yerson Burnu da yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır. Bunların yanında Boztepe, Teleferik ve Ulugöl de görülmesi gereken yerlerdir.

 

Giresun merkezi  Aksu ve Batlama vadisi arasından denize doğru uzanan bir yarımada üzerinde konumlanmış olup 2 km açığında Doğu Karadeniz’in tek adası olan Giresun adası yer almaktadır. Dağları, Akarsuları, Gölleri ve Yaylaları ile gezilip görülmeye değer en zengin turizm bölgelerimizdendir.

 

22 Mayıs 2015 tarihinde hizmete açılan Ordu - Giresun havalimanı Türkiye’de ve Avrupa’da deniz üzerine inşa edilmiş ilk ve tek havalimanı olma gururu yaşamaktadır.

Yılda yaklaşık 3 milyon yolcu taşıma kapasitesine sahip olan havalimanı Ordu’nun Gülyalı ilçesi ile Giresun’un Piraziz ilçesi arasına konumlandırılmıştır.

THY tarafından haftada 7 frekans olarak gerçekleştirilen İstanbul – Ordu Giresun – İstanbul seferleri 01 Haziran 2016 tarihinden itibaren haftada 14 frekans olarak yapılacaktır.