• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Tatile Şimdi Çıkmanız İçin 5 Neden

Anasayfa » Uçak Bileti Kampanyaları

Yenilenmeye ve dinlenmeye mi ihtiyacınız var o zaman tam olarak tatile çıkmanızın da zamanı gelmiş demektir. Bazen tatile çıkmak için neden bulmak da zorlanır ve erteleriz biz de sizler için tatile şimdi çıkmanız için beş nedeni sıraladık.

tatil

Bedenin ve Ruhun Yenilenmesi

Tatil aklınıza gelmeye başladıysa ve bedensel olarak yorgunluğun yanı sıra kendinizi mutsuz da hissediyorsanız tatile çıkma nedeniniz bu olabilir. Bütün bir yıl çalışmış olmanızın ve yoğun hayat temposundan bedensel olarak etkileniriz. Fakat en çok da ruhsal olarak da bir çöküntü dönemi daha çok bedensel yorgunluk olarak da kendini gösterir. Bütün bunlardan arınmak için bedeninizin ve ruhunuzun dinlenmesi için tatile çıkmak mükemmel bir tercih olacaktır. Tatile şimdi çıkmanız için en geçerli sebebiniz tam olarak bedensel olarak ve ruhsal olarak da hissettiğiniz yenilenme ihtiyacı ilk sıradadır.

ucuz tatil

Tatili Ucuza Getirmenin En Doğru Zamanı

Tatile çıkmak bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirse de cebinizi de boşaltan bir eylem olarak görebilirsiniz. Fakat bu durumdan uzaklaşmak için tatili ucuza getirmenin en doğru zamanı belki de şimdidir. Bayram dönemleri ve yaz tatillerinde her yerin çok pahalı olmasından kaynaklı tatil zamanınızı oldukça iyi bir şekilde ayarlayarak ucuza oldukça güzel bir tatil yapabilirsiniz. Şimdilerde ise tatilcilerin az olduğu zaman tatili ucuza getirmenin en doğru zamanıdır. Genelde planlı hareket etseniz de herkesin tatilden döndüğü bir zamanda tatile çıkabilirsiniz. Belki de şimdi yazın bitişi ve sonbaharın başladığı bir zaman da Akdeniz sahillerinde tatili ucuza getirmenin en doğru zamanını da yakalayabilir ve bütün bir yıl boyunca beklediğiniz tatili gerçekleştirebilirsiniz.

mutlu tatil

Mevsimin Uygun Olması

Tatil mevsimi olarak yaz seçilse de aslında tatile şimdi çıkmanız için en iyi zaman olabilir. Her mevsimin kendine göre güzellikleri olduğu unutulmamalıdır. Sonbahar renkleriyle yeniden yenilenmek için yapraklarınızı dökebilir ve ilkbahar mevsiminin yenilenme enerjisinden de faydalanarak tatilinizi avantaja dönüştürebilirsiniz. Kış mevsiminde beyaz karların içinde mükemmel ver romantik bir tatil geçirirken, yaz mevsiminde güneşin enerjisiyle sahillerde huzur bulabilirsiniz.  Tatile şimdi çıkmanız için her mevsimin uygun olduğunu bir kez daha belirtikten sonra Dünya’nın yuvarlak olduğunu bulunduğunuz ülke de kış mevsimiyken başka ülkelerde yaz mevsiminin yaşandığını istediğiniz zaman istediğiniz yerde tatil yapabilirsiniz.

tatilde uyku

Uyku

Uyumak veya uykuya olan ihtiyacınız da tatile şimdi çıkmanız için en iyinedeniniz olabilir.Her gün erken kalkmak zorunda olmanız ve hayatı kaçırmamak uğruna geç saatlerde uyumanız uykusuz kalmanıza neden olur. Sadece Pazar günleri tatil yapabildiğinizden bu günü de dilediğiniz kadar uyuyup dinlenerek geçiremeyebilirsiniz. Belirli bir zamandan sonra vücudun yenilenmek için uykuya daha fazla ihtiyaç duyar ve buda kronik yorgunluğa, uykusuzluğa neden olabilir. Gerçekten yorulduğunuzu hissettiğinizde ve sadece dilediğiniz kadar evde, sahil kenarında, ormanda bir hamakta, göl kenarında kuşların arasında uyumak için tatile şimdi çıkmanız yeterlidir. Tatile şimdi çıkmanız için beş neden arasında yer alan uyku tam olarak yenilenme sürecinin de başında yer almaktadır ve göz ardı edilmemesi gereken hastalıkların da önüne geçmek için oldukça önemli bir nedendir.

sizin için tatil

Tatile Şimdi Çıkmanız İçin Neden Sizsiniz

Tatile çıkmak için illa da bir nedeniniz olmasına gerek yok. İnsan doğası gereği hayatta mola vermesi gereken ve kendisini sorgular bir yapıya sahiptir. Bazen sadece her şeyden uzak durmak ve kendinizle kalmak için dahi tatil yapabilirsiniz. Dinlenmek sizin de hakkınız ve kendinizi değerli hissettiğiniz zamanlarda bu tatil dönemleri. Kendinizi ödüllendirmek için de tatile şimdi çıkabilirsiniz. Hadi durmayın kendinizi şımartın ve tatile şimdi çıkmanız için nedeniniz kendiniz olun. Evinize gelecek misafirlerden veya hastalık sebebiyle tatil yapmaktansa gerçekten istediğiniz şekilde bir maceraya atılın ve yaşadığınızı hissedin. Balta girmemiş yağmur ormanları, Afrika’da safari de yapabilirsiniz veya sahilde kitabınızı okuyarak da kendinizi şımartabilirsiniz.