Türkmenistan Hava Yolları Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Türkmenistan Hava Yolları

TURKMENISTAN AIRLINES Hava Yolları

türkmenistan hava yolları

Türkmenistan Airlines, isminden de anlaşılacağı üzere Türkmenistan ulusal ve bayrak taşıyıcı hava yoludur. 1992 yılının Mayıs ayında Aşgabat Havalimanı merkezli kurulan hava yolu şirketi Avrupa, Orta ve Güneydoğu Asya 27 uçak filosu ile hizmet vermektedir.

TURKMENISTAN AIRLINES Uçak Bileti 

TS kodu ile ülkemiz de uçak seferleri düzenleyen Türkmenistan Airlines uçak biletleri bilet satış ofislerinden veya ucuzuc.com.tr internet adresinden temin edilebilmektedir. İnternet adresi üzerinden alımlarınız da ve ucuzauc uygulaması üzerinden alınan biletler de komisyon ücreti ödemediğiniz gibi kredi kartınıza göre taksitli ödeme seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

türkmenistan

Türkmenistan Hakkında

Türkmenistan resmi olarak Türkmenistan Cumhuriyeti olarak 1991’de özerkliğini ilan etmiş devletlerden birisidir. Orta Asya’da yer alan Türk devletlerinden birisi olan Türkmenistan İran, Kazakistan,İran, Özbekistan, Afganistan ile sınır komşusudur ve Hazar Denizi’ne de kıyısı bulunmaktadır.

türkmenistan da gezilecek yerler

Türkmenistan Gezilecek Yerler

Türkmenistan bir çok tarihi yapıyı bünyesinde barındıran ülkelerden birisidir.Türkmenistan’da gezilecek yerler arasında  Aşkabat, Neutrality Anıtı, Türkmenbaşı Ruhi Camii, Ruhyyet Sarayı, Merv, Nisa, Türkmenbaşı Sarayı, Independence Anıtı, Saparmurat Hajji Camii, Ertuğrul Gazi Camii, Gurbanguly Hajji Camii, Mary Müzesi yer almaktadır.

türkmenistan da ne yenir

Türkmenistan’da Ne Yenir

Türkmenistan’da her öğünde tüketebileceğiniz Petir Ekmeği ve kebap tarzı etli yemekleri yenebilir. Ayrıca Türkmenbaşı votkaları ve Berk, Zip isimli biraları da tadılması gereken içkiler arasındadır.

TURKMENISTAN AIRLINES Uçuş Noktaları

Türkmenistan merkezli olarak TS kodu ile uçak seferleri düzenleyen Türkmenistan Airlines uçuş noktaları Aşgabat, Türkmenabat, Mary, Daşoğuz, Balkanabat’da yer alan havalimanlarıdır. Ayrıca Asya’da Birleşik Arap Emirliklerin’de Abu Dabi, Dubai, Çin’de Pekin, Kazakistan’da Almatı, Tayland ‘da Bangkok, Hindistan’da Delhi, Amritsar, Almanya’dan Frankfurt, Birleşik Krallık’da Birmingam, Londra, Belarus’da Minsk, Rusya ‘da Moskova, Snt. Peterburg, Ukrayna ‘da Kiev, Fransa’da Paris, Türkiye ‘da İstanbul şehirlerinde yer alan havalimanları uçuş noktaları arasındadır.

Seyahat rotanıza göre Türkmenistan Airlines uçuş noktaları ve uçak sefer saatleri hakkında ayrıntılı bilgi almak, Türkmenistan Hava Yolları ucuz uçak biletinizi almak için ucuzauc.com.tr internet adresini ziyaret edebilirsiniz. 

 

Diğer Hava Yolları

Yemen Hava Yolları

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com