• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Sri Lanka'da Meydana Gelen Olaylar nedeniyle THY'den Önemli duyuru

Anasayfa » Uçak Bileti Kampanyaları » Türk Hava Yolları Kampanyaları

 

Değerli Ucuzauc.com.tr Misafirleri,

 

Bu bülten ile belirtilen uygulamalar uçuş ve hizmet aksaklıkları prosedüründe tanımlanan aksaklıkların oluşmadığı seferlere kayıtlı bulunan yolcularımız için geçerlidir. Prosedürde belirtilen aksaklıkların oluştuğu seferlere kayıtlı yolcuların rezervasyon değişikliği ve ücret iade talepleri, prosedürde tanımlanan şekilde karşılanacaktır.

Sri Lanka'da yaşanan karışıklıklar sebebiyle, 22/04/2019 ve öncesinde düzenlenmiş biletler için, Ortaklığımızın 22/04/2019 - 01/05/2019 tarih aralığındaki CMB seferlerine kayıtlı varışlı ve çıkışlı tüm yolcuların, 12/05/2019 (dahil) tarihine kadar işlem yapılması kaydıyla, ücret kurallarına bakılmaksızın;

  1. Rezervasyon ve Parkur Değişiklikleri: Rezervasyon değişiklikleri aynı ücret sınıfında yer olmasına bakılmaksızın, aynı kabin içerisinde 12/05/2019 (dahil) tarihine kadar olan seyahatler için ücretsiz yapılacaktır. Parkur değişikliği talepleri yalnızca CMB/MLE noktaları arasında aynı ücret sınıfında yer olmasına bakılmaksızın aynı kabin içerisinde bu kapsamda ücretsiz olarak yapılacaktır. Bunun dışındaki parkur değişikliği talepleri (orjinal) ücret kuralları doğrultusunda yapılacaktır.
  2. İade Talepleri: İade talepleri ücret kurallarına bakılmaksızın ücretsiz yapılacaktır.
  3. Bilet Süresinin Uzatılması: Herhangi bir ücret farkı ve ceza alınmaksızın biletin geçerliliği 12/05/2019 (dahil) tarihine kadar uzatılabilecektir.
  4. Ödemesi yapılmış veya Garanti MCO'su alınmış Grup Rezervasyonlarının (talep halinde) değişiklik taleplerinde; parkur değişikliğine izin verilmeyecek olup, rezervasyon değişiklikleri, talep edilen değişikliğin aynı kabinde olması ve 12/05/2019 (dahil) tarihine kadar işlem yapılması ve yeni rezervasyonun 12/05/2019 (dahil) tarihine kadar olan TK OPERATING uçuşlara alınması kaydıyla var olan cezaları gözetilmeksizin yapılacaktır.

İptal / İade işlemleri mevcut kurallar kapsamında var olan cezaları gözetilmeksizin yapılacaktır.

Yukarıda belirtilen uygulamalar çerçevesinde yapılacak değişiklikler bir defa ile sınırlandırılacak olup, yolcunun sonraki değişiklik talepleri için ücret kuralları dahilinde oluşacak ceza ve farklar tahsil edilerek yapılabilecektir.