Tunis Air Uçak Biletleri

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Tunis Air Künye Bilgileri

Kuruluş Tarihi:
1948
Merkezi:
Kartaca, Tunus
Filo Büyüklüğü:
31 Uçak
Uçtuğu Ülke Sayısı:
34
Uçuş Noktaları:
101

Mobil Uygulama

TUNIS AIR Tunus Hava Yolları

tunus hava yolları

Tunis Air, 1948 yılanda Tunus Kartaca Uluslararası Havalimanı merkezli olarak kurulmuş, yerel ve ulusal bayrak taşıyıcı hava yolu şirketidir. Kurulduğu yıldan itibaren Tunus Halkına hizmet veren hava yolları farklı kıtalarda 60 farklı noktaya hava yolu hizmeti vermeye devam etmektedir.

TUNIS AIR Uçak Bileti 

Tunus Air uçak bileti satışı ucuzauc.com.tr web sitesi üzerinden en çok kullanılan bankalarla yapılan anlaşmaların kredi kartları ile taksitli olarak alabilirsiniz. Web sitenin ana sayfasında yer alan formu doldurduktan sonra karşınıza çıkan Tunıs Air uçak seferlerinin de görüntülendiği sayfadan size uygun olan seferi seçerek ödemenizi online olarak gerçekleştirebilir ve Tunus Hava Yolları ucuz uçak biletinizi alabilirsiniz.

tunus

Tunus Hakkında

Tunus Cumhuriyeti olarak resmi kurumlarda kabul edilen Tunus, Afrika’nın Kuzeyinde yer almaktadır. Akdenize kıyısı bulunan ve Cezayir, Libya ve Büyük Sahra ile çevrili Tunus Arap Baharından sonra çok partili yönetim biçimine geçen ilk ülke olarak da tarihe adını yazdırmıştır.

tunus ta yaşam

Tunus Gezilecek Yerler

Tunus’da gezilecek yerler arasında öncelikle camiler gelmektedir. İnançları doğrultusunda camiilere daha çok yer veren Tunus da Zeytauna Camisi, La Marsa, Gammarth Camii, Cap Bon Yarımadası, Port El Kantaoui Camii, Sousse Camii, Mahdia, Sfax, Bardo Müzesi,  St. Vincent de Paul Katedrali Tunus’da gezilecek yerler arasındadır.

tunus ta ne yenir

Tunus Ne Yenir

Tunus’da Tajin isimli yemeklerden yenir. Aslında Tajin yemeğin sunulduğu tabak olsa da bu tabakta sunulan yemeklerin geneline de Tajin deniliyor. Ayrıca Tunus’un yöresel yemeklerinden olan Harissa ve Marguez’ de tatmanız gereken farklı lezzetlerdendir.

tunus tarihi

TUNIS AIR Uçuş Noktaları

Tunıs Air, TU kodu ile uçak seferlerini 60 farklı noktaya düzenlemektedir. Arap Hava Yolları Organizasyonu’na üye olan Tunıs Air, Arap ülkeleri başta olmak üzere düzenlediği uçak seferlerini ülkelerin bayrak taşıyıcı hava yolları ile ortaklaşa da gerçekleştirmektedir. Ülkemiz’de Türk Hava Yolları ile ortaklaşa uçak seferleri düzenleyen Tunıs Air ile seyahat etmek için ucuz uçak biletlerinizi ucuzauc.com.tr web sitesinden temin edebilirsiniz.

 

Diğer Hava Yolları

Thai Airways