• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Unutulmayan Şehir Milano’da Şehrin Nabzı

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

milano seyahati

Milano, İtalya’nın Lombaridya bölgesinde bulun en ve ülkenin en çok ziyaret edilen şehirlerinden birisidir. Moda sektörünün merkezi olan şehir ayrıca tarih, sanat ve her türlü tasarım konusunda da öncü bir şehirdir.

Coğrafi olarak Po Nehri kıyısında yer ala şehir Roma İmparatorluğu zamanında geliştirilmiştir bu nedenle de şehirde Roma mimarisinin ender örnekleri görülmektedir. Tarih kokan bir şehir olan Milano, Rönesans döneminden eserlerle sizleri karşılamaktadır.

Range Rover marka otomobiller için düzenlenen Şehrin Nabzı isimli projesi içinde Türkiye’nin de aralarında yer aldığı 18 ülkeye de ev sahipliği yapan proje de tasarımcı, müzisyen, mimar ve sporcularla bir araya gelindi ve yeni model de Milano’da değerlendirildi.

Unutmayan Şehir olan Milano’dan ilham alarak Range Rover tasarlayan Gerry McGovern,  yeni tasarımı özellikle genç sürücülere hitap edecek şekilde tasarlamış olarak Milano’da oldukça keyifli bir etkinliğe de imza atıyor.

Cee Lo Green, Mark Ronson ve Paolo Nutini’yi birleştirerek eşsiz bir müzik deneyimin de yaşandığı Şehrin Nabzı etkinliğinde yaklaşık olarak New York, Milano ve Şangay’da gerçekleştirilen 3 farklı kıtada aynı anda canlı yayınlanarak 3 bin davetliyle beraber izleme imkanı da sunduğunu belirtelim.

Milano’da Duomo’nun eşsiz görüntüsü özellikle bu şehri unutulmaz sayılmasının sebeplerinden. Birkaç dakika bütün her şeyden uzaklaşarak bu manzaranın karşısına geçmeniz bu şehre yeniden gelmeniz içinde yeni bir bahaneniz olacağının da garantisini verelim.

Moda’nın merkezi olan Milano’da, Via della Spiga ve Via Montenapoleone’de dünyaca ünlü birçok markayı bulabilirsiniz. Ayrıca küçük tasarım butiklerden kıyafetler ve ayakkabıcılardan da alışveriş yaparak kendinizi baştan yaratma fırsatı bulabileceğiniz Milano’da CorsoTicinese’ye uğramanızı tavsiye ederiz.

Milano’nun bir başka güzelliği de İtalyan mutfağının seçme lezzetlerinden şehrin hemen her noktasında tatma fırsatı bulmanızdır. Özellikle Bvlgari Hotel’de aperatiflerini mükemmel bahçesinde tatabilir, Corso como 10, Trattoria Toscana ve Bagutta’da gibi yerlede iti bir İtalyan yemeğini de yemeden dönmemenizi tavsiye ederiz. 

Milano’ya unutulmayan şehir denmesinin en önemli nedeni hem görsel olarak ruhunuzu hem de gerçekten midenizi mükemmel İtalyan yemekleriyle doyurabilmenizdir.

Milano’nun tadını sonuna kadar çıkarmanız ve son damlasına kadar bu şehrin her anını görmek istiyorsanız Cavalli ve Armani’ye giderek eğlenebilir veya Hollywood ve Plastic kulüplerinden birine giderek de sabaha kadar eğlenebilirsiniz.

Unutulmayan Şehir Milano hakkında daha fazla bilgi almak için diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.